Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Paweł Puzio

Lista artykułów:

Pomnik na Porytowym Wzgórzu

Pomnik partyzantów na Porytowym Wzgórzu zarósł pokrzywami. "Było mi wstyd"

Pomnik na Porytowym Wzgórzu woła o kosiarki. Nasz Czytelnik alarmuje, że podczas weekendowego wyjazdu z niemieckimi motocyklistami musiał się wstydzić za wygląd tego miejsca. Urząd Miejski w Janowie Lubelskim bije się w pierś i obiecuje szybkie zabiegi pielęgnacyjne

Jak wynika z badań dendrologicznych, jesion może mieć nawet 240 lat

Jesion z Łęcznej będzie pomnikiem przyrody. "To drzewo pożegnało kilka pokoleń mieszkańców"

Przy ulicy Marszałka Piłsudskiego w Łęcznej stoi wielki jesion. W zasadzie nikt na niego nie zwracał uwagi, poza Grzegorzem Ciurajem. Dzięki jego staraniom, olbrzymie, wiekowe drzewo zostanie pomnikiem przyrody. Lech Włodarski, burmistrz Łęcznej, już uruchomił procedurę uznania jesionu za pomnik przyrody.

Ekotrans segreguje odpady papierowe i plastikowe

Komu przeszkadza recykling? Przedsiębiorca czuje się zaszczuty

Przedsiębiorca z Zofiówki, którego biznes opisaliśmy wczoraj, czuje się zaszczuty. – Po każdym transporcie papieru czy plastików do segregacji mamy wizytę policji i inspektorów ochrony środowiska – mówi.

Nowy sprzęt dla szpitala w Łęcznej. Z najwyższej europejskiej półki

Nowy sprzęt dla szpitala w Łęcznej. Z najwyższej europejskiej półki

Szpital wszedł na wyższy poziom diagnostyki medycznej. Pacjenci są diagnozowani przy pomocy sprzętu najnowszej generacji. Łęczyńska placówka ma sprzęt na najwyższym europejskim poziomie, rzadko spotykany w szpitalach uniwersyteckich

Recykling - zdjęcie ilustracyjne

Łęczna. Nie chcą składowiska odpadów w środku wsi

Mieszkańcy Zofiówki (gmina Łęczna) są wściekli, że w sąsiedztwie szkoły i przedszkola działa firma zajmująca się recyklingiem i odpadami. Czarę goryczy przelał wniosek firmy o rozszerzenie działalności.

Szacuje się, że koszt likwidacji bomby ekologicznej w Osówce może wynieść od 100 do 250 tysięcy złotych.
galeria

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Już dziewięć miesięcy na terenie byłej kopalni piachu w Osówce zalegają niebezpieczne chemikalia. O tykającej ekologicznej bombie byłoby cicho, gdyby tematu nagłośnili młodzi ludzie z pobliskiej miejscowości.

Karana będzie np. jazda dwóch i więcej osób na jednej hulajnodze

Kres bezkarnego szaleństwa na elektrycznych hulajnogach. Nadchodzą limity i kary

Nadjeżdża kres beztroskiej jazdy na e-hulajnogach. Mają być wprowadzone limity prędkości oraz wysokie kary za ich przekraczanie.

Na polu pod Lublinem tyka chemiczna bomba. Toksyczne śmieci pod gołym niebem
galeria

Na polu pod Lublinem tyka chemiczna bomba. Toksyczne śmieci pod gołym niebem

To musi być mocna chemia. Kolega dotknął tego świństwa, palec piekł przez pół dnia – mówi młody mężczyzna. Od 9 miesięcy w starej kopalni piachu Osówka koło Pryszczowej Góry leży kilkanaście plastikowych 1000-litrowych tanków pełnych toksycznych odpadów. Poza prowizorycznym zabezpieczeniem nikt z tym nic nie robi

Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie. Ktoś tu miał ponad 31 mln zł rocznego dochodu. Przybywa milionerów

Podatnicy z naszego regionu zapłacili 3 miliardy 769 milionów podatków. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie podsumowała akcję PIT 2019. Z danych wynika, że przybyło milionerów, a najwięcej z nich rozlicza się w Lublinie.

W Łęcznej to jerzyki wyłapią komary. "Chemiczne opryski wykonujemy jedynie punktowo"

W Łęcznej to jerzyki wyłapią komary. "Chemiczne opryski wykonujemy jedynie punktowo"

Biologiczne odkomarzanie trwa w Łęcznej w najlepsze. – Jeśli mówimy o chemicznych opryskach, to wykonujemy je jedynie punktowo, wcześnie rano lub późnym wieczorem. Nie opryskujemy całości 70 hektarów zieleni miejskiej, bo to szkodziłoby przyrodzie. Robimy to jedynie na skwerach, w parkach, przy placach zabaw, ławkach – wylicza Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy miasta.