Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W piątek wyjaśni się, czy zaplanowany na sobotę Marsz Równości w Lublinie dojdzie do skutku. Jego organizatorzy złożyli odwołanie od postanowienia Sądu Okręgowego, który utrzymał w mocy wydany przez prezydenta miasta zakaz organizacji wydarzenia. Na ostateczną decyzję czekają też narodowcy, którzy zaplanowali kontrmarsz. Sprawę rozstrzygnie Sąd Apelacyjny
Organizatorzy Marszu Równości oraz planowanej w tym samym czasie kontrmanifestacji narodowców złożyli zażalenia od orzeczeń Sądu Okręgowego. Ten w środę podtrzymał wtorkową decyzję prezydenta Lublina zakazującą organizacji obu wydarzeń. Teraz sprawami zajmie się Sąd Apelacyjny, a jego postanowienia będą ostateczne.
Po trzech kadencjach rezygnuje z funkcji wójta gminy Adamów w powiecie łukowskim. W nadchodzących wyborach samorządowych Sławomir Skwarek będzie ubiegał się o mandat radnego sejmiku. Ale nawet jak się tam dostanie, to może nie zagrzać miejsca na długo.
Zielony budżet dla całego regionu czy tworzenie „drzew miejskich” to pomysły Bożeny Lisowskiej, radnej wojewódzkiej Platformy Obywatelskiej i kandydatki w tegorocznych wyborach samorządowych, na poprawę jakości powietrza.
Ponad siedem tysięcy osób, w tym dwa tysiące na pierwszym roku studiuje w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W środę na największej niepublicznej uczelni w regionie oficjalnie rozpoczęto nowy rok akademicki.
Sąd uznał w środę argumenty Ratusza, że organizacja Marszu Równości i zwołanej na ten sam dzień kontrmanifestacji może zagrażać życiu lub zdrowiu mieszkańców. Ale nie jest to jeszcze prawny koniec burzliwego sporu
Sąd Okręgowy w Lublinie rozpatrzył odwołania organizatorów Marszu Równości oraz kontrmanifestacji narodowców na decyzje prezydenta Lublina zakazującą przeprowadzenie obu wydarzeń. Orzeczenia zostaną wydane po południu.
Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynęły odwołania organizatorów Marszu Równości oraz kontrmanifestacji od decyzji prezydenta Lublina zakazującej przeprowadzenia obu zaplanowanych na 13 października wydarzeń. Na ich rozpatrzenie sąd ma 24 godziny.
Przedstawiciele zarządu województwa lubelskiego domagają się od lubelskiego ośrodka Telewizji Polskiej wyemitowania płatnego spotu reklamowego, którego emisji stacja odmówiła. Grożą rozwiązaniem podpisanej w czerwcu umowy włącznie z naliczeniem zawartych w niej kar.
Prezydent Lublina zakazał Marszu Równości i planowanej tuż obok kontrmanifestacji. Tłumaczy, że między obiema grupami mogłoby dojść do zamieszek, a na dowód pokazuje internetowe groźby pod adresem uczestników marszu.