Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kto? Ifigenia, bohaterka tragedii Eurypidesa. Charyzmatyczne dziewczę, najpierw cudownie ocalone w Aulidzie, potem odnalezione wśród Taurów na Krymie. Włodzimierz Staniewski porównuje jej losy do Czarnej Madonny.
W środę (15.06) o godz. 16 przed Ratuszem zaczyna się w Lublinie festiwal \"Sąsiedzi”. W ciągu trzech dni zobaczymy osiem spektakli z Białorusi, Czech, Polski, Węgier i Ukrainy.
Lublin jest miastem, w którym narodowa, kulturowa i kulinarna ciągłość Rzeczpospolitej nie została przerwana. Zawdzięcza to słynnym jarmarkom, organizowanym w XV i XVI wieku.
Trzeba dbać o to, żeby mocno stąpać po ziemi i być świadomym swoich ułomności. Dlatego staram się być z pokorą na ty i na co dzień. Rozmowa z Maciejem Stuhrem, aktorem.
Chcemy przebudzić Braci Karamazow, szaleńców i świętych idiotów, żeby zmusili nas do odkrycia duchowości – mówi Janusz Opryński, reżyser spektaklu, który zobaczymy w czerwcu w Warsztatach Kultury.
Barwne, klimatyczne widowisko z pięknymi kostiumami i naturalną dekoracją dawnego kolegium jezuickiego. Zainteresowanie widzów spektaklem \"Trzej muszkieterowie” jest tak duże, że na czerwcowe spektakle już trzeba kupić bilety.
W okolicach Pilaszkowic do dziś podaje się arkas, słodki deser, który był ulubionym przysmakiem króla Jana III Sobieskiego. To w Pilaszkowicach powstały słynne listy miłosne do Marysieńki, której słodycz cenił ponad największe przysmaki.
Na Lubelszczyźnie może tego tak nie widać, ale ciągłość kulinarna w Polsce została przerwana. Więc trzeba zrobić sztuczne oddychanie. I pokazać, jak bardzo zróżnicowana była staropolska kuchnia. Że w zróżnicowaniu technik kulinarnych, produktów, niewyobrażalnej ilości owoców i warzyw czy nawet zwierząt hodowlanych byliśmy pionierami w Europie.
Konik z drzewa, koń na biegunach. Przyjaciel wiosny, uśmiech radosny, każdy powinien go mieć – śpiewa w swoim największym przeboju Michał Hochman. Jest legendą lubelskiej bohemy lat sześćdziesiątych. Choć mieszka w Stanach, to serce ciągnie go do Lublina i Kazimierza. Dlaczego?
Zgrabny kompakt do damskiej torebki, odporna na wodę i wstrząsy cyfrówka dla twardzieli, a może superzoom? Sprawdź, który z nich będzie najlepszy na urlop.