Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wczoraj w kościele św. Anny Romuald Kołodziej zaczął budować wielkanocny grób. Z kamieni i szkła. Grób, jakiego jeszcze w Kazimierzu nie było.
Znamy adres, pod którym chce zamieszkać w Kazimierzu były prezydent Aleksander Kwaśniewski. W ostatnią niedzielę specjalnie przyjechał do miasteczka, by obejrzeć przyszłą posiadłość.
Dni człowieka są jak trawa. Tak kwitnie, jak kwiat polny. Gdy wiatr na niego powieje, już go nie ma. Piotr Księżopolski z Piask wie o tym najlepiej. Trumny robił jego dziadek Bolek. Potem ojciec Marian. Piotrowi Księżopolskiemu pomaga teraz syn Paweł. To się nazywa rodzinny interes.
Antoni Norbert Patek z Piask stworzył w Szwajcarii firmę imperium, produkującą najdroższe zegarki świata. Wojciech Gładysz, zegarmistrz z Piask, od kilku lat chce w miasteczku otworzyć muzeum poświęcone zegarom i Patkowi. Może coś się w Piaskach wreszcie ruszy.
Jednym z warunków beatyfikacji Jana Pawła II jest cud, który potwierdzą lekarze i teolodzy. Na przykład taki, jaki zdarzył się w życiu siostry Marii Łomży, leczonej w Lublinie na nowotwór.
Isaac Singer: Byłem w raju i miałem tylko jedno pragnienie: żeby nigdy mnie stąd nie wygnano. Marian Jagusiewicz: Singer to pornograf. Na to zgody nie ma. I tak pisarza do raju wpuścić nie chcą.
Gdy w Londynie śpiewał przed wdową po generale Andersie, ta nie kryła wzruszenia. Gdy śpiewa słynnego \"Atamana”, po plecach przechodzą ciarki. W jego żyłach płynie tatarska krew. Dziś radny Kondrak walczy o to, żeby Świdnik przestał być \"Chamburgiem”.
Na wigilię zrobiła jeszcze z Jaśkiem zupę grzybową. Noc była trudna, święta bolały. Potem było coraz gorzej. I bezsilność wspaniałych lekarzy... Adam Natanek pogodził się ze śmiercią żony. Tylko psy wciąż czekają na swoją panią.
Na stromą górę w Parchatce wrócą krzyże, które tu stały przed wojną. Stawiała je księżna Izabela Czartoryska. Ostatni z nich zniszczył w 1944 roku sowiecki żołnierz. Krzyże wrócą dzięki inicjatywie Andrzeja Pawłowskiego i księdza Tomasza Lewniewskiego. 15 maja będą już na swoim miejscu.
\"Berens, wytrawny znawca nalewek i pieczystego, szyld umieściwszy nade drzwiami wchodowymi z wyobrażeniem bilardu oczekuje triumfująco goszczących się pięknoznawców”.