Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

WALDEMAR Sulisz

Lista artykułów:

Ludzie inteligentni. Recenzja spektaklu

Ludzie inteligentni. Recenzja spektaklu

To bardzo eleganckie, szybkie, składne przedstawienie. Dobrze zbudowane, jak butelka dobrego wina, które jest radosne. Aktorzy dają radę. W ślad za grą aktorską idzie świetna scenografia i energetyczna muzyka.

Pierogi czosnkowe, ręcznie lepione, podawane z czosnkiem i ziołami. Sprostały najbardziej wymagającym gustom. Są od samego początku Mandragory, której właścicielką jest Izabela Kozłowska-Dechnik
galeria

TOP 10: Gdzie zjeść dobre pierogi w Lublinie i regionie?

Warszawa pyta: gdzie u was można pojechać na dobre pierogi? Najlepiej ruskie. Ale każde inne też. Odpowiadamy: oto 10 najciekawszych restauracji, gdzie warto wpaść na pierogi. Turystyka kulinarna ma się w Polsce coraz lepiej. Warszawa zaczyna łakomym okiem spoglądać na nasze restauracje. Te w Lublinie i regionie. O to, gdzie przyjechać do nas na dobre pierogi zapytał mnie ostatnio Igor Dzierżanowski, pionier sztuki ulicznej oraz polskiej reklamy internetowej, organizator, animator i juror polskich i międzynarodowych imprez związanych z twórczością niezależną. Okazją do spotkania była wspólna praca w kapitule konkursu Ambasadorzy Wschodu. A okazją do rozmowy: wspólne posiłki w Pałacu Cieleśnica, gdzie w restauracji pielęgnuje się najpiękniejsze tradycje podlaskiej kuchni. Oto nasz subiektywny wybór 10 miejsc, gdzie warto pojechać na pierogi.

Gotuję rosół na kurze, wołowinie i kaczce. Tak uczyła mnie mama - mówi Jarek Sak, szef kuchni w Trybunalska Lublin City Pub w Lublinie
KUCHNIA

Jak ugotować dobry rosół?

Co jest najważniejsze w rosole? Wiejska kura. Po kurze najważniejsza jest cebula przypalona nad ogniem. Reszta to włoszczyzna. Najlepiej dwie. Nadadzą rosołowi witaminową esencję.

Trwają dyniowe żniwa. 7 przepisów na potrawy z dyni

Trwają dyniowe żniwa. 7 przepisów na potrawy z dyni

Piżmowa najlepsza jest na zupę. Mała hokkaido: pieczona. Z dyni makaronowej zrobimy pyszny makaron. A dynia zwyczajna świetnie sprawdzi się w marynatach i piklach. Właśnie trwają dyniowe żniwa. Oto 7 sprawdzonych przepisów na potrawy z dyni.

(fot. Maciej Kaczanowski)

7 przepisów na zdrowe i delikatne potrawy z cielęciny

Burgery dla malucha, cielęcina w sosie serowym, cynaderki w śmietanie, pieczeń z nerkówki. A może soczysta wątróbka z cebulką? Oto 7 sprawdzonych przepisów na zdrowe i delikatne potrawy z cielęciny.

10 najlepszych przepisów na kotlety. Z mięsa i bez

10 najlepszych przepisów na kotlety. Z mięsa i bez

Nic tak nie cieszy oko w październikowy, deszczowy dzień jak dobry kotlet na obiad. Oto 10 przepisów na smaczne kotlety z mięsa i bez. Na pierwszy ogień idą kotlety z jajek i mielone, hit kuchni PRL.

Konrad Gaca (Fot. Agnieszka Kozłowska)
Lubelskie Ekstra

To jest misja. Konrad Gaca o odchudzaniu, mądrym życiu i córeczce

To jest misja - mówi Konrad Gaca. Specjalista żywieniowy z międzynarodowym tytułem Certified Nutrition Specialist. Trener klasy Master amerykańskiej federacji PROPTA (do której należą światowi specjaliści zajmujący się tematem żywienia) oraz trenerem Europejskiej Federacji Fitness & Wellness. Jaki jest Konrad Gaca? Oto jego opowieść.

Nowa dyrektor otwiera Osterwę. Rozmowa z Dorotą Ignatjew

Nowa dyrektor otwiera Osterwę. Rozmowa z Dorotą Ignatjew

Fot. K Pictures

"Jakiś cwaniak podrabia w radiu mój głos". Rozmowa z Zenonem Laskowikiem

W niedzielę 9 października o godzinie 18 w Filharmonii Lubelskiej wystąpi Zenon Laskowik.

Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, fot. Dorota Awiorko
galeria

Dyrektor Muzeum Lubelskiego: Wszystkiego zdradzić nie mogę

Wierzę, że muzea mają szansę przeżyć swój renesans pod jednym warunkiem. Pod warunkiem, że wszczepimy dzieciom specjalne „chipy” z kodem mówiącym, że w muzeum wolno im prawie wszystko. Muszą czuć się tu jak w domu już od najmłodszych lat. Rozmowa z Katarzyną Mieczkowską-Czerniak, dyrektor Muzeum Lubelskiego