Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
4 października kolejna odsłony projektu Kreatywni. Prezentację poprzedzi wykład Charlesa Landry’ego, brytyjskiego specjalisty od kreatywnego rozwoju miast.
Wydawnictwo Didasko wydało ćwiczenia do matematyki z rażącymi błędami. Dzieci korzystające z tej publikacji mogły dowiedzieć się, że po dodaniu 3 do 8 otrzymujemy sumę 15.
Powstało w 1963 roku, ale rozpędu nabrało dopiero kilka lat temu. Koło Gospodyń Wiejskich z Marynina, które wygrało plebiscyt Dziennika Wschodniego, jest najlepszym dowodem na to, że lokalne koła i stowarzyszenia przeżywają obecnie renesans.
W czwartek spotkaliśmy się z gospodyniami z Marynina, które wygrały nasz plebiscyt Koło Gospodyń Wiejskich 2016. To była przepyszna uroczystość.
Od lokatorów kamienicy przy ul. Skibińskiej 5 w Lublinie nowy właściciel nieruchomości żąda setek tysięcy złotych. Roszczenia Mariusza Kasprzaka, przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Kośminek, sięgają 10 lat wstecz.
Niemal 38 tys. osób zarejestrowało się na poszczególne wydarzenia odbywające się w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Ale nadal jest sporo miejsc wolnych
Dzieci na medal Szymon z Parczewa oraz Kinga z Rejowca Fabrycznego uratowali życie trzem osobom. W poniedziałek minister Mariusz Błaszczak odznaczył młodych bohaterów
W poniedziałek Areszt Śledczy w Krasnymstawie opublikował trzy utwory nagrodzone w Konkursie Poezji Więziennej. Pierwsze miejsce zajęła skazana za brutalne zabójstwo w Rakowiskach Zuzanna M.
Jurorzy, którzy oceniali wiersze nie znali ich autorów. Konkurs Poezji Więziennej organizowany przez Areszt Śledczy w Krasnymstawie wygrała w tym roku Zuzanna M., skazana wraz z Kamilem N. za brutalne zabójstwo jego rodziców w Rakowiskach
Zrobienie beznadziejnego filmu, który po latach na przeglądach i festiwalach oglądają dziesiątki albo setki fanów, to prawdziwa sztuka. Twórca takiego filmu musi stworzyć oryginalną historię. Na przykład: w niedalekiej przyszłości Los Angeles jest terroryzowane przez gang surfujących nazistów. Albo: chore na ptasią grypę orły szturmują Stany Zjednoczone. - Żeby robić takie filmy, trzeba być antygeniuszem - mówi Monika Stolat z Centrum Kultury w Lublinie.