Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
O czym jest ten film? Nie wiem. Czy mi się podobał? Chwilami bardzo. Czy go zrozumiałam? Nie sądzę. Laureat festiwalu w Wenecji to coś dla kinowych twardzieli.
- Myślę, że takich osób jest bardzo dużo. Mieli wypadki albo postępująca choroba sprawia, że nie chodzą. Ich po prostu nie widać. Na ulicy widzimy młodych ludzi na deskorolkach – mówi Kasia Sobczyk, koordynatorka przedsięwzięcia „O co chodzi” w ramach projektu Inny Lublin.
Jeszcze trwają wakacje a dziesiątka dzieci w poniedziałek dostała pracę domową. Mają przygotować etiudę, by bez słów zagrać wybrane zwierzę i poćwiczyć dykcję. To uczestnicy teatralnych warsztatów. Młodzi wystawią białoruską bajkę „Filipek”.
W piątek o godzinie 11.30 kierująca toyotą 27-latka straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu. Samochód dachował, a następnie wpadł do stawu.
Zajęcia designu literackiego, warsztaty komiksowe, fotograficzne oraz czerpania papieru, a także wycieczki lubelskimi szlakami to czeka na dzieci, które biorą udział w zajęciach przygotowanych przez animatorów Domu Słów ze Żmigrodu.
Punkt Kultury na Bronowicach, wyprawy żeby poznać sztukę współczesną ale i Tatarów czy Romów. Minister podzielił pieniądze w ramach programu Kultura Dostępna. Kilkadziesiąt tysięcy złotych trafi do placówek działających w mieście
We wtorek o godz. 17 wernisaż wieńczący dwudniowy projekt „Kulturalne Zemborzyce. Badania terenu”.
W czwartek po godz. 13 warto się przejść na najnowszy miejski ciąg pieszy - czyli ulicę Żmigród (od strony ul. Królewskiej).
Dziś od godz. 17 a w czwartek od godz. 16 można wypróbować prototyp gry planszowej. Lubelska Fabryka Gier Historycznych przygotowuje się do wydania „Odbudowa Warszawy 1945–1980”.
W poniedziałek młodzi adepci układania mozaiki pracowali na osiedlu im. J. Słowackiego. We wtorek będą kończyć swoją artystyczną ingerencję, by ślad ich wakacyjnych zajęć został dla kolejnych pokoleń. Tak jak my oglądamy mozaiki z czasów Oskara Hansena.