W poniedziałek młodzi adepci układania mozaiki pracowali na osiedlu im. J. Słowackiego. We wtorek będą kończyć swoją artystyczną ingerencję, by ślad ich wakacyjnych zajęć został dla kolejnych pokoleń. Tak jak my oglądamy mozaiki z czasów Oskara Hansena.
– Bardzo się dobrze złożyło, że połączyliśmy nasz projekt w czasie którego prowadzimy wakacyjne warsztaty rękodzieła z działaniami Społecznej Pracowni Mozaiki. Oni mają zgodę spółdzielni mieszkaniowej i dzięki temu dzieci, które uczestniczą w warsztatach mogą zrealizować swoją pracę. Efekt będzie można oglądać już we wtorek po drugim dniu warsztatów – tłumaczy Małgorzata Karwicka z galerii Piękno Panie, która organizacje warsztaty.
„Ze Sztuką po Sznurku” to cykl warsztatów jakie Piękno Panie organizują przez lato dla dzieci i młodzieży. Aktualnie z animatorkami pracuje kilkunastoosobowa grupa podopiecznych Świetlicy Środowiskowej im. bł. ks Bojanowskiego.
W ramach letnich zajęć „Ze Sztuką po Sznurku” uczestnicy (od lat 6 do 15) byli w skansenie, zwiedzali osiedle zaprojektowane przez Oskara Hansena, byli w pracowniach Wydziału Artystycznego UMCS. Przed nimi wyprawa po lubelskich galeriach sztuki współczesnej i zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem papieru – od papieru czerpanego po papier-mache.
Uczestnicy nie płacą za cykl warsztatów zebrany w cztery bloki tematyczne: tkanina, mozaika, malarstwo, papier, bo są realizowane w ramach „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO” a partnerami projektu są: Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Gmina Zwierzyniec oraz Apis S.A.