Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Paweł Buczkowski

Podpis:

Paweł Buczkowski, pab, wideo pab

Adres e-mail:

buczkowski@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

(81) 46-26-810

Twitter:

https://twitter.com/buczkowskipawel

Facebook:

https://www.facebook.com/buczkowskipawel

Lista artykułów:

Lekarz wypisał do domu, po trzech dniach pacjentka wróciła do szpitala. Jej życia już nie udało się uratować
Pierwsza strona

Lekarz wypisał do domu, po trzech dniach pacjentka wróciła do szpitala. Jej życia już nie udało się uratować

Pacjentka nie powinna opuszczać szpitala, tylko dalej być leczona – wynika wprost z opinii Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. Pani Grażyna wyszła ze szpitala, a po trzech dniach wróciła tam w karetce. Na pomoc było jednak za późno. Od zdarzenia minęły 4 lata i nikt nie poniósł konsekwencji.

Anna Kulik najpierw zmierzyła się z chorobą córki. Po wyleczeniu Zosi zajmuje się organizacją zajęć dla dzieci w szpitalu

Pani Anna z Lublina córkę do szpitala zabrała prosto z placu zabaw. Chwilę wcześniej poznała wyniki badań krwi

Objawy nowotworów u dzieci mogą przypominać zwykłą infekcję lub choroby przewodu pokarmowego. Dlatego ogromna rola w ich dostrzeżeniu spoczywa na lekarzach pierwszego kontaktu. Do nich oraz do rodziców skierowana jest akcja Złoty Wrzesień – Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych.

Jacek Kiś, Marcin Kubiak i Remigiusz Żebrowski to lekarze z 1. Wojskowego Szpitala w Lublinie, którzy szkolą się w zakresie operowania z użyciem robota
galeria

Taki zabieg musi przejść 8000 mężczyzn rocznie. Ta metoda pozwala zachować sprawność seksualną

Dzięki wykorzystaniu robota da Vinci mężczyźni po wycięciu prostaty z powodu raka, mogą zachować sprawność seksualną. Z operacji będą też korzystać chorzy na nowotwór jelita grubego. Sprzęt za 14,6 mln złotych nie będzie stał bezczynnie – deklarują lekarze z 1. Szpitala Wojskowego w Lublinie.

W gminie pod Lublinem latarnie gasną po 22

W gminie pod Lublinem latarnie gasną po 22

Skrócenie czasu pracy latarni gminnych do godziny 22 – to jeden ze sposobów, w jaki samorząd gminy Jastków chce szukać oszczędności, w związku z wysokimi cenami energii.

Bilety na finał Ekstraligi Motor Lublin – Stal Gorzów. Tak można zdobyć za darmo

Bilety na finał Ekstraligi Motor Lublin – Stal Gorzów. Tak można zdobyć za darmo

Sprzedaż biletów na finał Ekstraligi żużlowej wprawdzie jeszcze nie ruszył, ale można się spodziewać, że nie będzie łatwo dostać bilet na mecz Motor Lublin – Stal Gorzów. Spore szanse mają za to kibice, którzy są równocześnie dawcami krwi.

W grudniu ubiegłego roku w szpitalu wojskowym odbyła się pierwsza operacja w regionie na robocie da Vinci, wówczas wypożyczonym. Teraz szpital będzie miał własnego robota
galeria

Kolejny szpital w Lublinie kupił robota za 15 milionów złotych

14,6 mln złotych będzie kosztować robot da Vinci, którego kupi 1. Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie. To już drugi robot, który będzie służył lubelskim lekarzom. Szpital musi teraz wyszkolić personel, by mógł samodzielnie korzystać ze sprzętu.

Debata o stanie opieki zdrowotnej w województwie lubelskim była jednym z punktów pierwszego dnia konferencji Polskiego Towarzystwa Neurologicznego w Lublinie

Lubelskie. Leczymy dobrze, ale pieniędzy mamy mniej niż inni

Z jednej strony doskonali specjaliści i świetne wydatkowanie posiadanych pieniędzy. Z drugiej strony niezbyt dobre warunki lokalowe, trudność w dotarciu do lekarzy i mniej funduszy na leczenie w porównaniu do innych województw – tak o stanie opieki zdrowotnej w regionie mówili uczestnicy debaty, która rozpoczęła wczoraj odbywającą się w Lublinie Konferencję Naukowo-Szkoleniową Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Lubelskie. Mieszkańcy tego miasta nie mogą pić wody z kranu. Jest skażona

Lubelskie. Mieszkańcy tego miasta nie mogą pić wody z kranu. Jest skażona

Woda z wodociągu w Piaskach i Kębłowie nie nadaje się do spożycia - ostrzegają urzędnicy.

– Będziemy ograniczać ogrzewanie pomieszczeń w soboty po godz. 15 i w niedziele i święta, kiedy nie przychodzą do nas czytelnicy – mówi Tadeusz Sławecki, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Łopacińskiego w Lublinie.
Pierwsza strona dziennika

Niech nam zima lekką będzie. Bo będzie zimno w szkołach i ciemno w sklepach

Rachunki za prąd i ogrzewanie jeszcze bardziej pogarszają sytuację finansową szpitali. A w szkołach uczniowie słyszą o powrocie zdalnego nauczania jeśli nie będzie czym ogrzać sal lekcyjnych.

Profesor Konrad Rejdak jest kierownikiem Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Na te choroby cierpi nawet około 1/3 społeczeństwa

Rozmowa z prof. Konrad Rejdakiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, które organizuje w Lublinie konferencję naukowo-szkoleniową.