Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Tomaszem Fiszerem z firmy OX2, która w przyszłym roku chce rozpocząć budowę farmy wiatrowej w gminie Kraśnik. Jest kierownikiem kraśnickiego projektu. Przeciwko zaplanowanej inwestycji protestuje część mieszkańców. Wśród niezadowolonych są m.in. właściciele działek, którzy znaleźli się w strefie oddziaływania wiatraków i obecnie nie mogą zacząć budowy swoich domów.
Czy my jesteśmy gorsi? Jaka jest różnica między nami a deweloperem? – denerwują się mieszkańcy Kraśnika, którzy ze względu na budowę farmy wiatrowej w sąsiedztwie miasta nie mogą wybudować swoich domów. Magistrat od tego roku nie wydaje decyzji o warunkach zabudowy. Przed początkiem tego roku było to jeszcze możliwe.
Rozmowa z Tomaszem Słupskim, tatą 2-letniej Niny - dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Rodzice zbierają pieniądze (9,5 mln zł) za terapię genową, która poprawi stan zdrowia ich córki.
Rodzice Niny Słupskiej – 2-latki chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) będą dziś wspólnie z aktorką Katarzyną Bujakiewicz i wolontariuszami zbierać pieniądze na leczenie dziewczynki. Ze specjalnie oznakowanymi puszkami pojawią się w centrum Lublina, m.in. w miejscach gdzie są atrakcje związane z Nocą Muzeów.
Miała działać po majówce, ale wciąż jest nieczynna. Od ponad 2 miesięcy z windy w budynku, w którym mieści się m.in. ośrodek zdrowia w Piaskach, nie mogą korzystać pacjenci – często starsze i schorowane osoby. – Może trzeba, aby panowie prezesi wnosili te osoby na rękach na I albo II piętro – ironizuje Elżbieta Kubić, która jeszcze w kwietniu poinformowała nas o przedłużającej się awarii dźwigu.
Około 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku jest na kwarantannie. Są to dzieci z klas I-III, które miały zajęcia z religii z wikarym z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Kapłan ma pozytywny wynik testu na COVID-19.
Czy w Świdniku tęcza kojarzy się już tylko z LGBT? Już drugi raz ktoś zaatakował działający tu żłobek i przedszkole Tęczowy Domek. Urządzenia na placu zabaw zostały oblane oleistą substancją, podobnie jak kolorowa elewacja budynku. Sprawą zajmuje się policja.
12 czerwca rozpocznie się sezon kąpieliskowy na zalewie w Kraśniku, co oznacza, że tego dnia nad wodą pojawią się też ratownicy. Zakończą pracę wraz z końcem wakacji
Od około 2 miesięcy winda w budynku, w którym mieście się m.in. ośrodek zdrowia w Piaskach (powiat świdnicki) jest nieczynna. Efekt jest taki, że pacjenci, często starsi, schorowani i mający problemy z poruszaniem się muszą wejść na 1 czy 2 piętro po schodach. – Starość nie udała się panu Bogu, dlatego trzeba pomóc takim osobom – apeluje jedna z pacjentek. Administrator zapewnia, że winda będzie działać po majowym weekendzie.
Rada Miasta Kraśnik uchyliła uchwałę anty-LGBT. Jednomyślności nie było, ale po blisko 2 latach radni wycofali się ze stanowiska dotyczącego powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową. – To niezwykle dobra wiadomość – cieszy się Bartosz Staszewski, pochodzący z Lublina aktywista LGBT, organizator lubelskiego Marszu Równości.