Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

14 stycznia 2023 r.
11:20

„Dobre, bo Bialskie”. Starosta nagradza firmy i gminy

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda

„Dobre, bo Bialskie” to wyróżnienia przyznawane przez powiat bialski od 21 lat. W tym roku statuetki trafiły m.in. do rodzinnej firmy produkującej pieczarki czy do biura projektowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, samorząd powrócił do tradycji nagradzania instytucji, przedsiębiorstw lub organizacji, które przyczynią się do rozwoju powiatu.

– Te różne obszary ludzkiej działalności wspólnie tworzą wizerunek naszego powiatu – podkreśla starosta Mariusz Filipiuk (PSL). – Nagrody to wdzięczność za wkład pracy, ale też mobilizacja do dalszych działań.

Statuetkę na gali odebrał m.in. Piotr Dawidziuk, właściciel biura projektów i wycen majątkowych MDM z Piszczaca. Jego firma działa na rynku od 15 lat.

– Zajmujemy się projektowaniem w branży sanitarnej. To ujęcia wody czy oczyszczalnie ścieków. Pełnimy też nadzór nad inwestycjami. Współpracujemy głównie z gminami z powiatu bialskiego – przyznaje Dawidziuk. W ostatnich latach jego biuro zaprojektowało m.in. 20 ujęć wody w powiecie. Ostatnio, firma rozszerzyła działalność o pielęgnację boisk. – Sam jestem prezesem klubu Lutnia Piszczac i to z tej sportowej pasji się wzięło. Chętnie wspieramy też finansowo kluby i OSP w Piszczacu – podkreśla właściciel.

Dzięki swojej wielobranżowości, MDM nie odczuwa skutków kryzysu. – Rynek jest taki, że mamy falę projektów, albo falę nadzorów i obsługi inwestycji. Nie narzekamy na brak pracy – nie ukrywa Dawidziuk.

Liderem samorządności została gmina Łomazy. Tworzy ją 19 sołectw, które zamieszkuje w sumie 5 tys. mieszkańców. Na terenie gminie zarejestrowanych jest 147 podmiotów gospodarczych.

– To przede wszystkim docenienie naszych wysiłków w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Właściwie każda inwestycja odbywa się przy udziale takich środków – zaznacza wójt Jerzy Czyżewski.

W tym roku, budżet inwestycyjny opiewa na 27 mln zł, z czego 22 mln zł to dofinansowania zewnętrzne. Oprócz budowy nowych dróg czy remontów budynków, samorząd dba też o sprawy społeczne.

– Powstały u nas kluby malucha czy seniora. Uruchomiliśmy centrum opiekuńczo–mieszkalne w Dubowie dla osób z niepełnosprawnościami – wylicza Czyżewski. Z końcem roku samorząd powołał też gminny zakład usług komunalnych.

Wyróżnienie „Dobre, bo bialskie” trafiło też do Łukasza Łaziuka z Tłuśćca, który zajmuje się produkcją pieczarek. Jego hale zajmują 10 hektarów. Zatrudnia do tego 150 osób.

Kolejny nagrodzony to bialski oddział Mlekovity. W ubiegłym roku przy zakładzie uruchomiono fabrykę serów twardych długodojrzewających. Pracuje tu 113 osób.

Na liście laureatów jest też firma Eurogrzyb z Rogoźnicy Kolonii. Początek jej działalności sięga 2009 roku. Wtedy skupiała się na skupie pieczarek, a teraz jej działalność to głównie przetwórstwo owoców i warzyw na mrożonki.

Ostatni wyróżniony to bialski oddział Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej. Ośrodek oferuje profesjonalne doradztwo prawno–finansowej. Prowadzi też warsztaty, projekty edukacyjne na temat finansów w szkołach. SKEF ma powiązania z senatorem Grzegorzem Biereckim (PiS). Wiceprezesem zarządu stowarzyszenia jest jego żona. A bialski oddział ma swoją siedzibę tam, gdzie biuro senatorskie, przy ulicy Francuskiej.

Podczas gali „Dobre, bo Bialskie” wystąpiła Alicja Majewska przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji
ZDJĘCIA
galeria

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji

Magia i Fantazja – takie było hasło tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Uczestnicy konkursu puścili wodzę fantazji i swoje wyobrażenia przełożyli na włosy modelek.

Łukowskie PEC

Brakuje milionów i nie mogą ruszyć z budową elektrociepłowni. Będzie wniosek

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie może ruszyć z budową nowej elektrociepłowni, bo oferty firm są droższe niż założony kosztorys. Miasto szuka nowych możliwości w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie

Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.

Aleksandra Tomczyk

Aleksandra Tomczyk zostaje w Lublinie

Chociaż od dłuższego czasu nie ma jej w składzie MKS FunFloor, to Paweł Tetelewski nie wahał się przedłużyć umowy z Aleksandrą Tomczyk. 30-letnia rozgrywająca podpisała nowy kontrakt, chociaż na razie musi skupić się na leczeniu kontuzji.

Jedną z atrakcji Dnia otwartego na Politechnice Lubelskiej był tunel aerodynamiczny
galeria

Politechnika Lubelska: Informatyka, innowacje i rekrutacja

Był tunel aerodynamiczny i programowanie robotów. Były długopisy 3D i e-oko w inżynierii. A przede wszystkim: była możliwość lepszego poznania uczelni. Jak wyglądał Dzień Otwarty na Politechnice Lubelskiej?

Inspektor Andrzej Mioduna
KADRY

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie ma nowego zastępcę

Inspektor Andrzej Mioduna był komendantem w Janowie Lubelskim i w Zamościu. Teraz objął stanowisko p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium