Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

16 grudnia 2014 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Zabójstwo w Rakowiskach. Kim byli Maria Goniewicz i jej chłopak?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda

Młodym ludziom pomagali studenci z Poznania. Po zabójstwie zawieźli ich do Krakowa. Tam Zuzanna M. zamierzała promować swoje wiersze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
We wtorek Kamil N. i Zuzanna M. (oboje 18 lat) zostali aresztowani na trzy miesiące przez sąd w Białej Podlaskiej. W sądzie odmówili składania zeznań. Młodzi ludzie zamordowali rodziców chłopaka w nocy z piątku na sobotę w Rakowiskach. Zadali im po kilkanaście uderzeń trzema nożami. Przyznali się do winy i zrelacjonowali przebieg zbrodni. - Zaplanowali ją dwa tygodnie temu. Oglądali filmy przepełnione agresją i stwierdzili, że mogą zabić rodziców Kamila - opowiada prokurator Beata Syk-Jankowska. Nieoficjalnie mówi się, że motywem zbrodni była niechęć rodziców Kamila do Zuzanny.

Policjanci ustalili, że dwójce młodych morderców pomagali Linda M., studentka malarstwa i Marcin S., student inżynierii zarządzania. Oboje mają 19 lat i są z Poznania. Usłyszeli zarzut poplecznictwa. Chodzi o utrudnianie postępowania poprzez pomaganie sprawcom zabójstwa uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Obie pary poznały się na festiwalu w Gdyni. - W nocy z piątku na sobotę studenci przywieźli Zuzannę M. i Kamila N. citroenem z Warszawy w okolice domu małżeństwa N., a następnie zabrali do Krakowa - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. Zabrali ze sobą plecak, w którym były narzędzia zbrodni, rękawiczki oraz elementy ubioru sprawców.

- Początkowo nie wiedzieli, po co jadą do Białej Podlaskiej, ale później Zuzanna M. i Kamil N. opowiedzieli im szczegóły zbrodni.

Marcin S., nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale nie kwestionował, że brał udział w zdarzeniach. Linda M. również tego nie kwestionowała, ale także nie przyznała się do winy. Studenci twierdzą, że nie potraktowali opowieści o zabójstwie poważnie. - Zabezpieczyliśmy materiały, które przeczą ich wersji - mówi Wójtowicz. Obojgu grozi do pięciu lat więzienia.
Tymczasem coraz więcej wiadomo o parze zabójców. Kamil N. i Zuzanna M. poznali się jeszcze w katolickim gimnazjum w Białej Podlaskiej. Później razem zaczęli chodzić do I LO. We wrześniu tego roku dziewczyna zmieniła szkołę na II LO. Uczniowie z klasy Kamila N. niechętnie się wypowiadają. - On był spokojny, zmienił się pod jej wpływem. Ona manipulowała ludźmi - mówi jedna z uczennic. Ich szkolni koledzy podkreślają, że oboje byli bardzo inteligentnymi ludźmi.

Kamil N. mieszkał z rodzicami na osiedlu domków jednorodzinnych w tzw. sypialni Białej. Jego ojciec był funkcjonariuszem Straży Granicznej w stopniu pułkownika, a matka uczyła rosyjskiego. Z kolei Zuzanna M. mieszkała w Białej Podlaskiej z matką, nauczycielem akademickim. Jej ojciec zmarł kilka lat temu. Dziewczyna przez wiele lat z sukcesami trenowała piłkę nożną. Z sukcesami też radziła sobie w szkole, o czym świadczą "Złote pióra”, wyróżnienia przyznawane przez prezydenta miasta dla najlepszych uczniów.

Dwa lata temu 18-latka zaczęła pisać wiersze. Dla swoich czytelników była Marią Goniewicz. Taki pseudonim przybrała, tak promowała się w sieci. W maju ukazał się jej debiutancki tomik "33”. - Piszę, kiedy nie wiem już, jak radzić sobie z emocjami. To jest moja ucieczka od rzeczywistości - mówiła w czerwcu w wywiadzie dla portalu PodlasieSięDzieje. - Sama się do nas zgłosiła, wydała tomik i szukała rozgłosu - przyznaje Marta Gadomska z portalu.

Zuzanna M. słuchała Joy Division, czytała m.in. Rafała Wojaczka. Tym dzieliła się na swoim facebookowym fanpage'u i Instagramie. Zamieszczała tam też swoje wiersze. "Bezczelnie młoda i bezczelnie zdolna”, tak mówiła o sobie Maria Goniewicz. W październiku na jej profilu pojawiły się obrazki instruujące, jak poderżnąć komuś gardło. A 7 grudnia napisała wiersz. Oto jego fragment "Ty i kobieta, której kiedyś zdeptałam serce, mieszkacie obok siebie. To dziwne miejsce, w którym ostatnio podobno jest o mnie głośno. (…) Przekonajmy się. Zróbmy razem coś pięknego.” Czy Zuzannie M. chodziło o zabójstwo?

13 grudnia za pośrednictwem Facebooka zapraszała na spotkanie w Krakowie. Tego dnia miała promować tam swój debiutancki tomik. Zuzanna M. nie spotkała się z krakowskimi fanami, policja była szybsza. Dziewczynie i jej chłopakowi grozi dożywocie.

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji
ZDJĘCIA
galeria

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji

Magia i Fantazja – takie było hasło tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Uczestnicy konkursu puścili wodzę fantazji i swoje wyobrażenia przełożyli na włosy modelek.

Łukowskie PEC

Brakuje milionów i nie mogą ruszyć z budową elektrociepłowni. Będzie wniosek

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie może ruszyć z budową nowej elektrociepłowni, bo oferty firm są droższe niż założony kosztorys. Miasto szuka nowych możliwości w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie

Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.

Aleksandra Tomczyk

Aleksandra Tomczyk zostaje w Lublinie

Chociaż od dłuższego czasu nie ma jej w składzie MKS FunFloor, to Paweł Tetelewski nie wahał się przedłużyć umowy z Aleksandrą Tomczyk. 30-letnia rozgrywająca podpisała nowy kontrakt, chociaż na razie musi skupić się na leczeniu kontuzji.

Jedną z atrakcji Dnia otwartego na Politechnice Lubelskiej był tunel aerodynamiczny
galeria

Politechnika Lubelska: Informatyka, innowacje i rekrutacja

Był tunel aerodynamiczny i programowanie robotów. Były długopisy 3D i e-oko w inżynierii. A przede wszystkim: była możliwość lepszego poznania uczelni. Jak wyglądał Dzień Otwarty na Politechnice Lubelskiej?

Inspektor Andrzej Mioduna
KADRY

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie ma nowego zastępcę

Inspektor Andrzej Mioduna był komendantem w Janowie Lubelskim i w Zamościu. Teraz objął stanowisko p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium