Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Początek lutego ma przynieść lawinę zmian kadrowych w państwowych spółkach. W najbliższych dniach planowane są kolejne zgromadzenia akcjonariuszy, które będą zmieniać składy rad nadzorczych. Do takich roszad dojdzie m.in. w mającym siedzibę w Lublinie koncernie PGE.
Muszla oraz tabletki z ekstraktem z konika morskiego zatrzymali celnicy w Hrebennym i oddziale pocztowym w Lublinie. Były to przedmioty chronione konwencją waszyngtońską.
Górnicy z Bogdanki pobili kolejny rekord. Przygotowali do eksploatacji najdłuższą ścianę nie tylko w historii firmy, ale także w historii całego górnictwa węgla kamiennego w Polsce!
Znamy wyniki konkursu Property Design Awards 2024. Wśród nagrodzonych znajduje się najbardziej charakterystyczna budowla z Lublina.
W chwili obecnej zdecydowanie częściej możemy mówić o trudnościach rekrutacyjnych pracodawców, niż trudnościach w znalezieniu zatrudnienia. O prognozach na regionalnym rynku rozmawiamy z Piotrem Krzesińskim z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie
O 391 proc. zwiększyła zyski Kopalnia „Bogdanka” w porównaniu do roku 2022. Średni miesięczny zysk netto w 2023 r. wynosił prawie 55 mln zł. To rekord w historii firmy
Firma LUK, jeden z liderów na lubelskim rynku deweloperskim, świętował w sobotę swoje 30-lecie. Impreza urodzinowa odbyła się w hotelu Hampton by Hilton, a goście wydarzenia mogli oklaskiwać na scenie m.in. artystyczne występy Katarzyny Pakosińskiej i Andrzeja Krzywego, jednego z założycieli legendarnego zespołu De Mono.
W tym roku rusza nowa, druga już edycja Wschodniego Akceleratora Biznesu. To platforma inkubacyjna skierowana do startupów z Polski Wschodniej. Nabór rozpoczyna się w marcu. Unijną pomoc otrzymają autorzy 200 innowacyjnych przedsięwzięć.
Przedsiębiorcy, instytucje, samorządy oraz osoby wnoszące szczególny wkład w rozwój regionu zostali wyróżnieni "Orłami Wprost Lubelszczyzny 2024". Gala odbyła się we wtorek w Lublinie.
Jeśli chcemy wwieźć na terytorium naszego kraju większą ilość gotówki, powinniśmy to wcześniej zgłosić. Inaczej narażamy się na odpowiedzialność karną ze strony Krajowej Administracji Skarbowej.
To już 25. edycja Ambasadora Województwa Lubelskiego. We wtorek odbyło się posiedzenie kapituły przyznającej ten prestiżowy, honorowy tytuł. Kandydatów za rok 2023 było aż 31, najwięcej 17 w kategorii Instytucja.
Radni klubu PiS czują się oszukani przez prezydenta i oczekują wyjaśnień. Sprawa dotyczy planów nabycia kina Merkury przez miejski samorząd.
Węgiel kamienny z Bogdanki o rok dłużej będzie dostarczany do elektrociepłowni Zakładów Azotowych w Puławach. Obie strony podpisały nowy aneks do wieloletniej umowy regulujący terminy dostaw, ceny oraz czas obowiązywania porozumienia.
Urząd Miasta przygotowuje zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru kraśnickiej podstrefy ekonomicznej na Budzyniu. Wynika to z postulatów przedsiębiorców prowadzących tam działalność. Biznes zwraca uwagę na ograniczenia związane z rozbudową istniejących hal produkcyjnych.
Otwarcie sklepu ALDI w Lublinie przy ulicy Gospodarczej 34 nastąpi już niebawem, jeszcze w styczniu – informują służby prasowe tej sieci handlowej. Obecnie trwają ostatnie formalności.
W nowym roku lublinianie nie zrobią już zakupów w Stokrotce w Galerii Olimp. Popularny supermarket w centrum handlowym przy al. Spółdzielczości Pracy zostanie zamknięty już jutro, w sobotę.
Miasto przejmie kino Merkury. Oprócz wyświetlania filmów chce tam organizować inne wydarzenia kulturalne. Nie wiadomo natomiast co z domem kultury na osiedlu Za Torami, bo radni nie zgodzili się na kupno obiektu przy ulicy Kruczej.
Lubelski Węgiel Bogdanka świętuje dzisiaj historyczny moment, osiągając wydobycie 200-milionowej tony węgla od początku swojego istnienia
Gigainwestycja w Małaszewiczach łapie poważny poślizg. Nie wiadomo też, jak na planowaną rozbudowę portu przeładunkowego spojrzy nowy rząd. Ten poprzedni obiecał na ten cel ponad 3 mld zł.
Dziś, w poniedziałek, o 14 rozpocznie się nowy protest przewoźników, tym razem wspierany przez niezadowolonych rolników. Protestujący zablokują skrzyżowanie w miejscowości Okopy, tuż przed przejściem granicznym w Dorohusku.
Rozmowa kwalifikacyjna, czy relacje z szefem budzą postrach u nie jednej osoby. Studenci i uczniowie wiedzą jednak jak sobie z tym radzić
Nie 24 godziny, a 30 dni ma Sąd Okręgowy w Lublinie na rozpatrzenia odwołania przewoźników. Protestujący nie zgodzili się z decyzją Wojciecha Sawy, wójta gminy Dorohusk, który w poniedziałek rozwiązał protest.
Jak ze starej butelki PET i piachu z budowy zrobić kostkę brukową czy dachówkę? Naukowcy z Politechniki Lubelskiej znaleźli sposób. Technologia i maszyna opracowana przez zespół pod przewodnictwem prof. Tomasza Klepki, pozwala zagospodarować bezużyteczne odpady, jednocześnie chroniąc naturę przed plastikiem. Jest to unikalne rozwiązanie w skali kraju i Europy.
Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego przyjęli stanowisko w sprawie reparacji, odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska i Polacy ponieśli z powodu bezprawnej napaści Niemiec na Polskę w 1939 r. oraz późniejszej okupacji niemieckiej. Za głosowało 17 radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz jeden radny niezależny (Jacek Szczot). Pozostali radni, chociaż byli na sali głosu nie oddali, jedna radna była nieobecna.
Dochód blisko 1,9 miliarda, a wydatki niższe o ponad 104 miliony. Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego przyjęli budżet na 2024 rok. Za głosowało 17 radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Jacek Szczot, radny niezależny. Przeciw było 12 radnych: Kolacji Obywatelskiej, PSL i radna niezależna Ewa Bieniek.