Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zapowiada od czerwca fuzja Zakładów Azotowych w Puławach przez grupę Orlen napotkała przeszkodę. Przeciwko sprzedaży chemicznego przedsiębiorstwa w poniedziałek opowiedział się zarząd Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Powodem miał być wynik analizy firmy doradczej. Puławscy związkowcy są rozczarowani.
Kolejne trzy dzieła wybitnej malarki trafiły do zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie. Zakup dzieł z Meksyku możliwy był dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W najbliższych dniach do kraśniczan trafi list od burmistrza Wojciecha Wilka dotyczący tzw. decyzji środowiskowej związanej z planem budowy Zakładu Odzysku Energii (ZOE). Sprawa budzi kontrowersje wśród mieszkańców, a burmistrzem w swoim liście chce wytłumaczyć powody wydania pozytywnej decyzji środowiskowej.
W Lublinie spadł dzisiaj pierwszy w tym sezonie śnieg. Jednak służby porządkowe w gotowości są już od dawna. Ile sprzętu zajmuje się sprzątaniem białego puchu?
Już od dzisiaj wszyscy obywatele RP mogą zastrzec swój numer PESEL. Według prawodawców, ma to na celu zabezpieczenie Polaków przed oszustwami i kradzieżami danych.
Na trasie Lublin Północny-Łuków powstał nowy przystanek PKP będący uzupełnieniem regionalnego transportu kolejowego. Inwestycja kosztowała prawie 3 mln netto.
Funkcjonariusze z Koroszczyna udaremnili przemyt blisko 23 tys. paczek papierosów ukrytych w pellecie. Wartość rynkowa przemycanego towaru to około 350 tys. zł.
Największa spożywcza sieć handlowa należąca do polskiego kapitału, grupa Dino, zamierza przyspieszyć ekspansję we wschodniej części kraju. Na Lubelszczyźnie powstanie jedno z centrów dystrybucyjnych oraz dziesiątki nowych marketów.
Sześciu lubelskich żaków otrzymało stypendia biznesowe. To pilotażowy projekt, który ma im pomóc rozwinąć skrzydła, ale firmy też na tym skorzystają
Sztuczne mięso, ryba z drukarki i żelki wspierające zdrowie. To tylko niektóre z produktów przyszłości, które mogą zrewolucjonizować nasze talerze.
Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika wydał pozytywną decyzję środowiskową dla budowy Zakładu Odzysku Energii, potocznie nazywanego spalarnią odpadów. Przeciwnicy tej inwestycji są wściekli i zapowiadają dalszą batalię w celu jej zatrzymania.
„Mechanik” DNA, programiści robotów, które będą nas wspierać na ostatniej drodze życia – te futurystyczne zawody nie mają jeszcze nazwy, ale wkrótce mogą się pojawić na rynku pracy. Kształceniem specjalistów nowej ery chce zająć się Lublin.
Wszystko dzięki implantowi optycznemu. – W badaniach jednoznacznie widać wysoką korelację między wynikami uzyskanymi optycznie za pomocą naszego nowego urządzenia, a wynikami FreeStyleLibre firmy Abbott. Podobnie w przypadku standardowego badania glukozy z krwi za pomocą igły i strzykawki – mówi Wojtek Paprota, prezes i współzałożyciel Walletmed.
Sezon motocyklowy dobiega końca, temperatury na dworze nie sprzyjają jeździe na jednośladzie, ale serca motocyklistów rozgrzewa jeszcze największa na świecie wystawa motocyklowa EICMA, która co roku odbywa się w Mediolanie. Dziś ostatni dzień tego święta jednośladów.
Górnicy z Bogdanki biją rekordy. W październiku, w polu wydobywczym Stefanów wyrąbali 465 metrów korytarza. Dla kopalni Bogdanka jest to największy miesięczny postęp ściany w ciągu 41 lat wydobycia węgla przez kopalnię.
Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin. Wręczono je podczas corocznej Gali Przedsiębiorczości.
Konkursy startupowe, spotkania networkingowe, prezentacje innowacyjnych projektów, a także wiele innych aktywności dostosowanych do różnych grup wiekowych i to za darmo czekać będzie na uczestników Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Lublinie. Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia, które potrwa od 13 do 19 listopada, są „Rewolucje technologiczne”.
Ten tradycyjny wypiek z cebulą i makiem to dla wielu mieszkańców Lublina świętość. Dlatego jeden z naszych czytelników obruszył się, gdy zobaczył nazwę „lubelskiego cebularza” na koszulce firmy „Pan tu nie stał”. – Czy to w ogóle legalne – zastanawia się mieszkaniec.
Oszuści tworzą coraz to nowsze metody, aby wyłudzić nasze dane i dostać się do naszych internetowych kont. CSIRT ostrzega przed stroną, która łudząco przypomina stronę jednego z największych banków.
Trwa finałowe głosowanie w 4. edycji plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni. W tym roku plebiscyt odbywa się on pod hasłem „Biznes i zieleń”. Spośród 40 zgłoszeń z bardzo różnymi połączeniami roślinności i działalności gospodarczej do finału zostało wybranych 14 zgłoszeń w czterech kategoriach: Gastronomia , Sklepy, Firmy i Krajobrazy.
Lublin prowadzi zgłoszenia do kolejnej edycji programu „Kawiarenki”. Projekt ma na celu podniesienie kompetencji studentów.
Zakończył się proces w sprawie afery przetargowej, w którą zamieszani są urzędnicy i przedsiębiorcy z Białej Podlaskiej. Wyrok ma zapaść za kilka dni.
Port Lotniczy Lublin podsumował sezon wakacyjny. Podobno należy go zaliczyć do udanych.
Za nami 130. spotkanie Klubu Odpowiedzialnego Biznesu. W panelu dyskusyjnym swoimi doświadczeniami podzielili się przedsiębiorcy wspierający ekstraligowe kluby w Lublinie: żużlowy Platinum Motor, piłki ręcznej MKS Lublin, rugby KS Budowlani oraz piłkarski pierwszoligowy Motor.
Studenci zgłaszają projekty dla firm. A najlepsze rozwiązania dostają nagrody pieniężne. Wszystko w ramach studenckiego festiwalu biznesu "Przedsiębiorczy Student".