Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

13 lutego 2023 r.
17:57

Bogdanka AZS UMCS Lublin siódmym zespołem mistrzostw Polski U-19

Autor: Zdjęcie autora kk
Martyna Goszczyńska (z piłką) może zaliczyć turniej w Gdańsku do udanych<br />
<br />
Martyna Goszczyńska (z piłką) może zaliczyć turniej w Gdańsku do udanych

(fot. Piotr Michalski)

Już sam awans do turnieju finałowego, który odbywał się w Gdańsku był dla młodej drużyny Marka Lebiedzińskiego dużym sukcesem. W nim lublinianki nie zdołały wyjść z grupy, ale pokazały się z bardzo dobrej strony

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na inaugurację przegrały z Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 57:59. O końcowym rezultacie zadecydowała ostatnia akcja, którą równo z syreną wykończyła Patrycja Tomaszkiewicz. Mimo porażki należy za ten mecz pochwalić Dominikę Mazurek. 16-letnia rozgrywająca zdobyła 11 pkt. Co ciekawe, ta młoda koszykarka ma na swoim koncie już pierwsze punkty w Energa Basket Lidze Kobiet – w grudniu zdobyła ich aż 8 w meczu z Polskimi Przetworami KS Basket 25 Bydgoszcz.

Drugie spotkanie fazy grupowej było już bez większej historii, bo Bogdanka przegrała aż 45:74 z GTK Gdynia. Mimo jednostronnego charakteru tej rywalizacji, wyróżnić trzeba Maję Kusiak, która na swoim koncie zapisała 14 pkt.

Na zakończenie pierwszej rundy Bogdanka rywalizowała z MUKS Poznań. Po pierwsze połowie lublinianki przegrywały różnicą aż 18 pkt. Odrobiły straty i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka wyraźnie przegrana przez Bogdankę. Fantastyczna pogoń była zasługą Martyny Goszczyńskiej, która skompletowała double-double (11 pkt i 15 zbiórek). 18-latka w tym sezonie zagrała już w trzech meczach EBLK, w których zdobyła 13 pkt.

Bogdanka fazę grupową zakończyła na ostatniej pozycji i pozostała jej gra o 7 miejsce. W niej podopieczne Marka Lebiedzińskiego pokonały 60:58 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Olbrzymie zasługi w tym triumfie miała Goszczyńska, która zebrała aż 11 piłek.

Mistrzem Polski została ekipa Szkoły Gortata Politechnika Gdańska, która w finale pokonała 78:66 UKS Trójka Żyrardów. MVP imprezy została Dominika Ullmann ze zwycięskiej drużyny.

Mecze grupowe

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań – Bogdanka AZS UMCS Lublin 59:57 (11:11, 18:20, 13:14, 17:12)

Enea AZS: Piasecka 16 (2x3), Dżochowska 8, Brzustowska 6, Główczak 4, Haegenbarth 0 oraz Tomaszkiewicz 12, Rakowska 8 (1x3), Koryzna 3, Bartczak 2, Woźna 0.

Bogdanka: Nassisi 11 (3x3), Mazurek 11, Kusiak 9, Goszczyńska 8, Zając 1 oraz  Lubecka 7 (1x3), Pastwa 6 (2x3), Zajączkowska 3 (1x3), Kosicka 1, Kuniewicz 0.

Sędziowali: Ostrowski i Kochner. Widzów: 100.

GTK Gdynia – Bogdanka AZS UMCS Lublin 74:45 (23:14, 21:10, 13:12, 17:9)

Gdynia: Wysocka 15, Kobiella 12 (1x3), Gilmajster 10 (2x3), Stasiak 8, Zalewska 7 oraz Kaczmarek 10 (2x3), N. Tomasik 8, Fierka 2, Wiklak 2, Radel 0, O. Tomasik 0, Stolarska 0.

Bogdanka: Kusiak 14, Mazurek 8 (1x3), Nassisi 4, Lubecka 2, Goszczyńska 0 oraz Kuniewicz 8, Zając 3 (1x3), Zajączkowska 3 (1x3), Kosicka 2, Jakubczak 1, Pastwa 0, Wasilak 0.

Sędziowali: Steciuk i Malinowski. Widzów: 100.

Bogdanka AZS UMCS Lublin – MUKS Poznań 71:81 (16:24, 12:22, 26:12, 15:11, d. 2:12)

Bogdanka: Mazurek 21 (3x3), Nassisi 17 (4x3), Goszczyńska 11, Kusiak 7 (1x3), Lubecka 0 oraz Zajączkowska 6, Kuniewicz 4, Zając 3, Kosicka 2, Pastwa 0.

MUKS: Piotrowska 31 (8x3), Burzyńska 17 (1x3), Szuba 13 (3x3), Winkiel 6, Batura 2 oraz Sobańska 8, Sitek 4, Jałocha 0, Kasztelan 0, Nilsson 0.

Sędziowali: Ostrowski i Malinowski.

Pozostałe wyniki grupy B: MUKS – Gdynia 59:71 * MUKS – Enea AZS 54:47 * Enea AZS – Gdynia 54:43.

  1. Enea AZS               3              5              160:154
  2. Gdynia                   3              5              188:158
  3. MUKS                     3              5              194:189
  4. Bogdanka               3              3              173:214

Awans: Enea AZS – Gdynia.

Mecz o 7 miejsce:

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – Bogdanka AZS UMCS Lublin 58:60 (14:19, 12:14, 12:13, 20:14)

Basket: Brzycka 11, Bęben 7 (2x3), Adamus 0, Kobza 0 oraz Kołbun 14 (2x3), Węcłaś 11, Trybułowska 8, Adamczuk 5, Szeklicka 2, Strugarek 0, Maćkiewicz 0.

Bogdanka: Kusiak 19 (1x3), Pastwa 11 (3x3), Nassisi 8, Goszczyńska 6, Mazurek 5 oraz Zajączkowska 9 (2x3), Kosicka 2, Kuniewicz 0, Jakubczak 0, Lubecka 0, Zając 0.

Sędziowali: Żurawski i Pałubicki.

Mecz o 3 miejsce: Enea AZS – Gdynia 49:61. Finał: UKS Trójka Żyrardów – Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 66:78.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

PZL Leonardo Avia przegrała w Siedlcach i nie zagra w fazie play-off. ChKS wraca do formy

PZL Leonardo Avia przegrała w Siedlcach i nie zagra w fazie play-off. ChKS wraca do formy

ChKS Chełm pokonał Olimpię Sulęcin w swoim ostatnim meczu wyjazdowym rundy zasadniczej 3:1. Gorzej powiodło się drugiej z naszych ekip. PZL Leonardo Avia Świdnik uległa KPS Siedlce.

Niespodzianki w Kryterium Asów. Zmarzlik i Kubera za podium

Niespodzianki w Kryterium Asów. Zmarzlik i Kubera za podium

W sobotę było sporo powodów do radości dla kibiców Orlen Oil Motoru, ale w niedzielę już trochę mniej. Podczas rozgrywanego w Bydgoszczy Kryterium Asów doszło do sporych niespodzianek. Zawody wygrał Aleksandr Łoktajew. Dopiero piąty był Bartosz Zmarzlik

Piłkarze Ruchu Ryki są liderem lubelskiej klasy okręgowej

Od 0:2 do 3:2. MKS Ruch Ryki jednak pokonał POM Iskrę Piotrowice

Bartłomiej Bułhak został bohaterem Ryk. Jego Ruch pokonał po zaciętym spotkaniu POM Iskra Piotrowice 3:2. A trzeba dodać, że gospodarze przegrywali już 0:2.

Wycinek z „Expressu Lubelskiego” z 1926 roku
Historia

Tym żyła Lubelszczyzna

 Spór o cmentarz w Piaskach Luterskich. Kilka tysięcy osób spierało się na uroczystościach pogrzebowych, czyli awantura z 1926 roku.

Trener Motoru Lublin pogratulował swojej drużynie utrzymania w PKO BP Ekstraklasie

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Gratuluję mojej drużynie utrzymania

Po wysokim zwycięstwie nad Stalą Mielec piłkarze Motoru mają już na koncie 39 punktów. A to oznacza, że praktycznie zapewnili sobie utrzymanie.

Avia Świdnik przegrała w tym tygodniu oba domowe spotkania

Drugi domowy mecz w tym tygodniu, druga porażka Avii Świdnik

W środę domowa porażka z Chełmianką 2:3, a w niedzielę kolejna w starciu ze Starem Starachowice (1:3). Piłkarze Avii Świdnik mają za sobą kiepski tydzień.

Edach Budowlani Lublin pokonali rywali z Białegostoku

Edach Budowlani Lublin pokonali rywali z Białegostoku

Edach Budowlani mieli lepsze i gorsze momenty w sobotnim meczu z Budmex Rugby Białystok, ale ostatecznie zrobili swoje. Gospodarze pokonali outsidera 45:21.

Diler trafił do aresztu

Diler za kratki, narkotyki do policyjnego depozytu

Lubelscy kryminalni zatrzymali 30-latka z Lublina. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili blisko kilogram marihuany i mefedronu. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

4 hektary lustra wody w środku osady daje wiele możliwości
WIDEO
film

 KOWR przekazał „morze” w Nowodworze

– Tu gdzie dzisiaj są wędkarze, będą także kajakarze – ciśnie się na myśl parafraza piosenki „Golców”. A stanie się tak po tym, co w miniony piątek miało miejsce w miejscowości Nowodwór, w powiecie ryckim. Po kilku latach starań KOWR przekazał gminie trzy działki z pięknym, choć zaniedbanym stawem. Wójt już ma plan na ten teren i akwen.

Nawet 11-latek będzie mógł zgłosić swój pomysł na miasto

Nawet 11-latek będzie mógł zgłosić swój pomysł na miasto

Wraca budżet obywatelski w Radzyniu Podlaskim. Na razie w ręce mieszkańców trafi 30 tys. zł.

Za chwilę Jakub Mądrzyk zaliczy samobója
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Prezent od bramkarza, gol debiutanta i wysokie zwycięstwo Motoru nad Stalą Mielec

Jak najlepiej odpowiedzieć na porażkę 0:4? Zwycięstwem w podobnych rozmiarach. I właśnie to w niedzielę zrobił Motor Lublin. Beniaminek bez problemów ograł u siebie Stal Mielec 4:1. Ponad 14 tysięcy widzów na pewno opuszczało stadion w dobrych humorach.

Poranny wypadek na ulicy Ogrodowej w Chełmie
Aktualizacja

Alkohol i 10 osób w jednym aucie - tragedia w Chełmie. Szkoła żegna ucznia

Niedzielny poranek w Chełmie przyniósł dramatyczne wydarzenia. Około godziny 4 nad ranem na ulicy Ogrodowej doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęło dwóch młodych mężczyzn. Jednym z nich był uczeń I LO w Chełmie

Retro impreza w klubi Helium
foto
galeria

Retro impreza w klubi Helium

W sobotnią noc lubelski Helium Club cofnął zegary wcześniej niż to jest przewidziane letnią zmianą czasu, serwując balety pt. "Retro Clubbing". Parkiet wypełnił się miłośnikami klasycznych hitów, którzy z nostalgią odtwarzali dawne ruchy taneczne. Atmosfera była pełna energii. To wydarzenie udowodniło, że klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia z tej imprezy, to zapraszamy do naszej fotogalerii.

Na dzisiejszej giełdzie były tłumy
galeria

Giełda staroci. Krówki od kandydata i niemieckie żołnierzyki z lat 30.

Miało padać, ale piękne wiosenne słońce wręcz zapraszało na niedzielny spacer po giełdzie staroci w Lublinie. Ludzi zatem nie brakowało, co skrzętnie wykorzystał komitet wybiorczy jednego z kandydatów na prezydenta. Podczas giełdy, niestety, skradziono złoty zegarek, a jeden ze sprzedawców chciał upłynnić fałszywe, uncjowe, srebrne monety.

Młodzież Górnika sprawiła w niedzielę sensację

Znowu sensacja. Młodzież Górnika Łęczna pokonała lidera z Kraśnika

Śmiało można napisać, że to była kolejka cudów w Keeza IV lidze. W sobotę przegrała Lublinianka, a w niedzielę Stal Kraśnik. Lider tabeli musiał uznać wyższość rezerw Górnika Łęczna. Zielono-czarni ograli faworyta 2:1.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!