Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kiedy prawie 10 lat temu miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż budynku zajmowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Chełmie był wyceniony na 1,3 mln zł. Po kolejnych nieudanych przetargach obiekt warty jest 300 tys. zł. Przetarg 6 września
Tam, gdzie jeszcze niedawno były pola uprawne, czy łąki powstają nowe osiedla. Najwięcej nowych domów jednorodzinnych powstaje w rejonach ulic Pszennej i Wolwinów oraz na osiedlu Rejowiecka. Jeśli chodzi o zabudowę wielorodzinną - najwięcej takich budynków stanęło w sąsiedztwie ulic Przemysłowej, Hrubieszowskiej oraz Synów Pułku gdzie wyrosło osiedle Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Nielegalny towar ujawnili i zabezpieczyli chełmscy policjanci.
W piątek po południu dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Siedliszcze.
Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali w czwartek policjanci z chełmskiej drogówki. Jeden z nich zaoferował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności.
„Społem” Chełm rozpoczęło budowę nowego obiektu handlowego w ramach sieci “GAMA”. Planowany termin otwarcia obiektu przy ul. Okrzei i Królowej Sońki w Krasnymstawie to przełom października i listopada.
Po raz drugi Towarzystwo na rzecz Ziemi i Zielony Instytut rozpoczęły społeczną akcję „Zielone światło”, w ramach której 50 rodzin ze Śląska, Małopolski i Lubelszczyzny otrzyma energooszczędne oświetlenie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem ubóstwa energetycznego i roli, jaką w walce z nim odgrywa zwiększenie efektywności energetycznej.
Na ostatniej sesji Rady Miasta radny Eugeniusz Wilkowski zwrócił uwagę na niedostatek parkingów w mieście. Jego zdaniem można by je urządzić m.in. na tyłach tzw. Gmachu, czyli siedziby Starostwa Powiatowego i delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Radny wskazał teren obecnych ogrodów działkowych oraz przy niezagospodarowanej części ul. Batorego.
Stroje maskujące, radiotelefony, noktowizory, broń gazowa – tak wyposażeni byli mężczyźni zatrzymani w poniedziałek na zielonej granicy. – Przemytnicy są też coraz lepiej zorganizowani i zdeterminowani – przyznaje Straż Graniczna
Jedna osoba nie żyje, a trzy są w szpitalu. Bus, którym jechali obywatele Ukrainy uderzył w drzewo.
Większość inwestycji na ten rok jest na finiszu. Utrudnienia dały się we znaki przede wszystkim na ulicach 11 Listopada, Kochanowskiego, Pszennej, Rejowieckiej i na rondzie przy ChDK. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż przygotowywane są dodatkowe prace
Straż Miejska dostanie sprzęt, dzięki któremu będzie mogła sprawdzić, czym chełmianie palą w piecach
Od 24 do 28 sierpnia lubelskie Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza do Woli Wereszczyńskiej k/Urszulina na „Pieśni Bagien 2016 – poleskie międzyrzecza – muzyka tradycyjna Polesia białoruskiego, ukraińskiego i polskiego”.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę nad Jeziorem Białym
Najstarszy festiwal piwny w Polsce w tym roku mocniej postawił na małe browary rzemieślnicze. Przez trzy dni można było przebierać w smakach, zapachach i kolorach. Ale Chmielaki to nie tylko piwo
Spotkanie „na najwyższym szczeblu” w sprawie niszczejącego od 10 lat pałacu z oficyną i parkiem w Orłowie Murowanym (gm. Izbica), tak podziałało na jego właściciela, że może doczekamy się przełomu.
Ponad 80 gramów suszu marihuany znaleźli policjanci w pokoju 18-latka. Mieszkaniec gminy Kamień został zatrzymany. Dzisiaj stanie przed prokuratorem.
Niedziela to trzeci i ostatni dzień Chmielaków Krasnostawskich, czyli najstarszej imprezy piwnej w Polsce. W tym roku organizatorzy postawili mocniej na browary rzemieślnicze, które mają swoje miejsce nie tylko na rynku, ale także przy Dworku Starościńskim.
Tradycyjnie sobota na Chmielakach rozpoczęła się od półmaratonu. Tym razem wzięło w nim udział ponad 500 osób.
28 lat czekamy na olimpijski medal reprezentanta klubu z naszego regionu. – Będę bardzo zadowolony, jeśli to się zmieni i przestanę być tym ostatnim – mówi Andrzej Głąb, srebrny medalista olimpijski z Seulu w zapasach
Od 24 do 28 sierpnia lubelskie Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza do Woli Wereszczyńskiej k/Urszulina na „Pieśni Bagien 2016 - poleskie międzyrzecza - muzyka tradycyjna Polesia białoruskiego, ukraińskiego i polskiego”.
Sposobem na oficjalne otwarcie tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich dziś (piątek) o godz. 17.30 będzie zerwanie pędów chmielu. Sama impreza ruszy już o godz. 15, kiedy to na ustawioną na Rynku scenę wejdzie Piotr Jaremek z koncertem Elvis Presley in memoriam. Niemal równolegle ożyje też scena rozstawiona obok niedawno odrestaurowanego Dworku Starościńskiego, gdzie o godz. 16 rozpocznie się Chmielowa Biesiada.
Po przywróceniu małego ruchu granicznego z Ukrainą lawinowo wzrosła liczba podróżnych. Polacy i Ukraińcy koczują już nie tylko w kolejkach po ukraińskiej stronie. Długo czekać trzeba też na wjazd na polski terminal
Gospodarze gminy Ruda Huta (pow. chełmski) zapraszają do parku podworskiego w Hniszowie na uroczystość imieninową dębu Bolko, zwycięzcy konkursu Polskie Drzewo Roku 2015 i laureata IV miejsca Europejskiego Konkursu Drzewo Roku 2016. Bolko czeka na gości w najbliższą sobotę i niedzielę.
Konsul generalny Ukrainy w Lublinie oraz lubelski oddział Towarzystwa Ukraińców w Polsce zwrócili się do władz Chełma o nazwanie skwerku przy cerkwi p.w. św. Jana Teologa imieniem Mychajło Hruszewskiego.