Chełmska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa doceniona w 2. edycji projektu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości.
– Konkurs, którego wyniki ogłosiliśmy, pokazuje te uczelnie zawodowe, a więc kształcące w sposób praktyczny, które robią to najlepiej i najskuteczniej. Wskazaliśmy piętnaście, które w 2019 roku przygotowywały studentów najlepiej do podjęcia pracy w ich powiecie czy regionie – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
W efekcie, do 15 publicznych uczelni zawodowych trafi 15 mln zł, co jest realizacją zapisów Konstytucji dla Nauki. To, która uczelnia otrzyma środki, ma związek ze wskaźnikiem zatrudnienia i zarobków, uzyskiwanych przez absolwentów - w odniesieniu do średnich w macierzystym dla szkoły powiecie. Jest możliwe dzięki funkcjonowaniu systemu badania losów ekonomicznych absolwentów ELA.
Milion złotych trafi na konto PWSZ w Chełmie już niebawem – ta swoista premia jest wypłacana w formie subwencji. Uczelnia sama zaplanuje na co je wyda: stypendia dla studentów, kursy i szkolenia, na zakup pomocy naukowych, czy modernizację laboratoriów.
Obok PWSZ w Chełmie, dofinansowanie dostaną w tym roku Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w: Gnieźnie, Koszalinie, Głogowie, w Suwałkach, Legnicy, Nysie, Elblągu, Włocławku, a także: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu, Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu i Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.