Prypeć i elektrownia w Czarnobylu czeka. Na pierwszą wyprawę wyruszymy 16 października, kiedy gra Chernobylite ukaże się w ramach wczesnego dostępu na Steam. A już teraz jest nowy zwiastun i są nowe obrazki z Zony.
Czarnobylska Elektrownia Atomowa, przedszkole w Kopachi, Oko Moskwy i fragmenty opuszczonego miasta Prypeć - takie miejsca odwiedzimy w ramach wczesnego dostępu w grze Chernobylite.
Dostępny będzie tryb przetrwania i ponad osiem godzin fabuły oraz darmowy dostęp do wszystkich późniejszych uaktualnień z nowymi epizodami, lokacjami, postaciami i ekwipunkiem.
Jak zapowiadają twórcy, historia opowiadana w grze Chernobylite jest nieliniowa, nieprzewidywalna i ściśle związana z decyzjami gracza, przez co prowadzi do wielu możliwych zakończeń.
To oznacza, że nawet jeśli zagramy we wczesną wersję, później będziemy mogli cała przygodę przeżyć jeszcze wiele razy i na różne sposoby.
Co nas w ogóle czeka w grze, nad którą pracuje polskie studio The Farm 51?
Chernobylite ma być survival horrorem osadzonym w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Z jednej strony dostaniemy swobodną eksplorację świata, a z drugiej: intrygującą fabułę.
Akcja gry została umiejscowiona 30 lat po katastrofie w Czarnobylu. W Strefie sporo się przez ten czas zmieniło: stopień skażenia powietrza ciągle wzrasta z powodu niezwykłej aktywności produktu ubocznego wybuchu: tajemniczej substancji zwanej czarnobylitem.
Są jeszcze żołnierze strzegący terenu, zmutowane zwierzęta i stalkerzy, z którymi możemy rywalizować, albo zawiązywać sojusze.
Wszytko ma być doprawione świetną grafiką, za która odpowiada między innymi technologia skanowania (fotogrametrii) Reality 51, którą The Farm rozwija już od ponad 5 lat.
Na najnowszym zwiastunie gra Chernobylite prezentuje się tak:
17 września na Steam ruszą testy alfa dostępne wyłącznie dla wspierających grę na Kickstarterze. W trakcie zamkniętej alfy, gracze przez miesiąc będą mogli testować obecną wersję gry i zgłaszać wszelkie uwagi, błędy, czy życzenia co do dalszego kierunku prac nad tytułem.
Premiera gry planowana jest na drugą połowę przyszłego roku.