Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
"Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej" to tytuł książki Joanny Ostrowskiej, której poświęcone będzie spotkanie autorskie w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" (ul. Grodzka 21). Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 10 października o godz. 18.
Do końca listopada w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego na ul. Pereca w Zamościu oglądać można ekspozycję zatytułowaną „Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół”. Składają się na nią prace fotografa i grafika Alana Metnicka i artysty malarza Jerzego Tyburskiego.
Kolejny spektakl w ramach tegorocznych Konfrontacji Teatralnych lubelscy widzowie zobaczą 12 października o godz. 19. Tego dnia Centrum Kultury zaprosi na pokaz przedstawienia "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" powstałego w kooperacji Teatru Polskiego Bydgoszcz i Komuny Warszawa.
Dyskusyjny Klub Filmowy "Bariera" świętuje wyjątkowy jubileusz. Projekt realizowany w Chatce Żaka ma już 50 lat! Z tej okazji do końca roku w ramach DKF będzie można zobaczyć aż 50 starannie wyselekcjonowanych filmów, w tym absolutne klasyki.
W sobotę, 8 października o godz. 17 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz musicalu "Klimakterium i już".
Ten spektakl otrzymał Nagrodę Złotego Yoricka, czyli główną w konkursie na najlepszą polską inscenizację dzieł dramatycznych Williama Szekspira podczas tegorocznego 26. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Przedstawienie zatytułowane "Romeos & Julias unplagued. Traumstadt" będzie można 28 października obejrzeć w Zamościu.
Ekwipunek polskich polarników, rekonstrukcja igloo, modele stacji polarnych, a także fauna i flora Arktyki i Antarktyki – to część tego, co ma znaleźć się na pierwszej, stałej wystawie w polarnym muzeum. O planach puławskiej placówki we wtorek opowiadał pełniący obowiązki jej dyrektora, Piotr Kondraciuk.
Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na koncert pt. "Romantyczna Polska" z udziałem dwojga solistów młodego pokolenia: Moniki Buczkowskiej i Pawła Trojaka. Wydarzenie odbędzie się 9 października o godz. 17.
Adaptacja kultowego dzieła Lewisa Carrolla będzie pierwszą premierą Teatru Andersena w nowym sezonie. Pierwszy pokaz spektaklu zaplanowany jest na sobotę, 8 października o g. 17.
Fabryka Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na koncert formacji Poparzeni Kawą Trzy. Wydarzenie odbędzie się 7 października o godz. 19.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zamościu ma już 20 lat. Z okazji tej rocznicy, wspólnie z Akademią Zamojską organizuje 10 października konferencję naukową „Uniwersytet dla człowieka dojrzałego”, a nazajutrz galę jubileuszową.
Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokazy spektakli tanecznych w ramach projektu Przestrzenie Sztuki. W najbliższy weekend będzie można zobaczyć aż trzy przedstawienia.
Jakub Jakowicz zagra na skrzypcach, a Łukasz Chrzęszczyk na fortepianie. Ich wspólny koncert zatytułowany "Z klasyką przez Polskę" planowany jest na sobotę 8 września (godz. 18) w Biłgorajskim Centrum Kultury.
8 i 9 października o godz. 19 w Ośrodku Praktyk Teatralnych "Gardzienice" będzie można zobaczyć niezwykły spektakl w wykonaniu Teatru "Gardzienice" oraz norweskiego "Stella Polaris": "Miłość i pogarda, pokój i wojna".
W sobotę, 8 października o godz. 11.30 w Warsztatach Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 5a) odbędzie się warsztat z cyklu "Domowe archiwum fotografii". Zajęcia poprowadzi graficzka Małgorzata Bieńkowska.
Do młodych ludzi, zwłaszcza humanistów, ale też np. uczniów klas prawniczych czy wojskowych adresowany jest monogram "Prime Time", który we wtorek, 18 października zostanie wystawiony w Zamojskim Domu Kultury. Bilety dla młodzieży kosztują 15 zł.
W Centrum Kultury okazja do praktykowania tańca w grupie, ale też oferta dla osób, które wolą się trzymać strony „widownia”
Główna część Wschodnioeuropejskiego Festiwalu Cyrku Współczesnego Cyrkulacje już za nami, ale wielbiciele tej sztuki będą mogli jeszcze obejrzeć występy artystów w najbliższy weekend. Przed nami druga odsłona festiwalu, czyli Konkurs Etiud Nowocyrkowych.
Fura z muzykantami znów odwiedzi miejscowości na Roztoczu w ramach jesiennej edycji festiwalu Fanfara. W dniach 8-9 października mieszkańcy okolic Sułowa, Radecznicy czy Frampola będą mogli odkrywać uroki muzyki tradycyjnej.
Hasłem tegorocznego festiwalu jest „uformowanie”, rozumiane jako poszukiwanie nowych form i sensów dla miejskiej tkanki. Oto kilka propozycji, których szkoda by było przegapić.
W piątek, 7 października o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi rockowa formacja Machina.
Trzy godziny to z pewnością zbyt mało, by zostać mistrzynią albo mistrzem kubańskiej salsy. Ale wystarczy, by poznać podstawowe kroki i zasady oraz "złapać bakcyla". Zwłaszcza, że zajęcia w Zamojskim Domu Kultury poprowadzą prawdziwi eksperci: Natalia Andres i rodowity Kubańczyk Raydel Zaldivar Brito.
Hasło przewodnie brzmi "Ogarnij swoje papiery", ale podczas warsztatu, na który zaprasza Zamojski Dom Kultury nauczyć się będzie można nie tylko robienia porządków w dokumentach, także zasad archiwizowania wszelkich innych rodzinnych pamiątek.
Od dziś czynne ma być nowe miejsce dla młodzieży urządzone w miejskim lokalu przy ul. Peowiaków 11 pod szyldem Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.
Na skwerze obok dawnej siedziby Teatru Andersena stanął pomnik węgla. Klatkę wypełnioną urobkiem z Bogdanki na placu ustawił Grzegorz Klaman.