Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

3 października 2022 r.
8:38

Nowe miejsce dla młodych w Lublinie. Program wydarzeń na pierwszy tydzień

Autor: Zdjęcie autora drs
3 października 2022 16:00

Od dziś czynne ma być nowe miejsce dla młodzieży urządzone w miejskim lokalu przy ul. Peowiaków 11 pod szyldem Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek na godz. 16 zaplanowano „speed friending”, czyli wydarzenie mające pomóc w nawiązaniu nowych znajomości, na godz. 18 zapowiedziany jest za to wieczór z grami planszowymi.

We wtorek o godz. 15 mają się rozpocząć warsztaty ogrodnicze, a o godz. 18 warsztaty żonglerskie.

Na środę zaplanowano akcję tworzenia banerów na kartonach (godz. 16) oraz warsztaty kreatywnego pisania, podczas których trzeba będzie napisać opowiadanie w wylosowanej konwencji: komicznej, romantycznej lub strasznej.

czwartek o godz. 13 będzie można się wczuć w rolę mieszkańców Zakopanego dzięki grze zespołowej, o godz. 16 warsztaty ze streetworkingu i kreatywnych kolaży, a o godz. 18.30 warsztaty makramy.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZEŃ

Poniedziałek, 3 października:

  • 16:00 – Speed friending – wydarzenie umożliwiające nawiązanie przyjaźni i znajomości skierowane zwłaszcza do osób, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej o Lublinie, poznać zespół młodzieżowy Hej! a także włączyć mocniej w działania Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Organizatorzy: Anastaz Krusińska, Wojciech Massalski, Piotr Nagnajewicz.

  • 18:00 – Wieczór z planszówkami – luźne spotkanie przy grach planszowych, zarówno dla osób, które są już doświadczone w uczestnictwie w tego rodzaju spotkaniach, jak i dla tych, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z grami planszowymi. 

Wtorek, 4 października:

  • 15:00 – Warsztaty ogrodnicze – wspólne urządzanie i zazielenianie przestrzeni młodzieżowej: sadzenie nowych roślin, tworzenie zielonej donicy, nauka dbania o wspólną roślinną przestrzeń w Hej!. Organizatorka: Emilia Chęć, architektka krajobrazu.

  • 18:00 – Warsztaty żonglerskie – warsztaty z użyciem chusteczek, piłeczek i obręczy to nie tylko nauka podrzucania i łapania, ale również dobra zabawa. Gry i ćwiczenia indywidualne pozwolą zrozumieć naukę krok po kroku, uczą cierpliwości, refleksu, ale są także świetnym sposobem na odstresowanie. Organizator: Fundacja Inside Out.

Środa, 5 października:

  • 16:00 – World full of banners! Akcja tworzenia unikalnych banerów – tworzenie własnego, unikalnego baneru na kartonie w dowolnym języku na temat bycia aktywnym. Wspólna akcja malowania, rysowania, oklejania kartonów z wolontariuszami/kami Fundacji Sempre a Frente. Powstaną edukacyjne i motywujące do działania hasła, które będą wykorzystywane przy okazji wydarzeń promujących ESM2023. Organizator: Fundacja Sempre a Frente.

  • 18:00 – Komicznie, romantycznie, strasznie – warsztaty integracyjne i kreatywnego pisania. Osoby uczestniczące podzielą się na trzy grupy, których zadaniem będzie napisanie opowiadania w wylosowanej konwencji - komicznej, romantycznej lub strasznej. W kolejnych etapach poszczególne grupy zmieniają swoje zadania i historie. Organizator: Michał Rachwalski, animator wydarzeń integracyjno-edukacyjnych w Piwnicy Labiryntu.

Czwartek, 6 października:

  • 13:00 – Hamernia – będzie iskrzyć! – gra zespołowa, której zasady organizator przybliża w ten sposób: wciel się w rolę mieszkańca Zakopanego w nieodległej przyszłości. Miasto trapią różne problemy. Burmistrz miasta zaprosił mieszkańców do stworzenia nowych rozwiązań. Gracze wymyślają wspólnie pomysły, choć różni ich wiele. Organizator: Małopolski Instytut Kultury

  • 16:00 – Streetworking i kreatywne kolaże – podczas warsztatu uczestnicy nauczą się jak uważnie obserwować swoje środowisko, jak diagnozować lokalne potrzeby i wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu. W drugiej części spotkania zaproponowane będzie przykładowe działanie – tworzenie kreatywnych kolaży, do wspólnego realizowania w dzielnicy Bronowice. Warsztat adresowany jest do wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na swoje środowisko lokalne. Organizator: Punkt Kultury Bronowice.

  • 18:30 – Warsztaty z makramy – makrama to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ta przez lata zapomniana technika znów zyskuje popularność, jako element wystroju wnętrz. Podczas warsztatu będzie okazja poznania podstawowych węzłów i samodzielnego wykonania wiszących kwietników na domowe rośliny doniczkowe. Organizator: Adrianna Tomczak.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale ze względu na duże zainteresowanie warto zgłosić swoją obecność poprzez formularz dostępny pod linkiem.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

Piłkarze Motoru w dwóch wiosennych kolejkach zapisali na swoim koncie tylko punkt. Ostatnio przegrali w Kielcach 0:1

Motor kontra Jagiellonia. Beniaminek sprawdzi formę mistrza

Po meczach z rywalami znajdującymi się w strefie spadkowej czas na zupełnie inne spotkanie. W niedzielę o godz. 17.30 Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Transmisja tradycyjnie na Canal+ Sport 3.

Kalendarz
luty 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28