Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Porównań do \"Imienia róży” nie da się uniknąć. Akcja \"Odmieńca” rozgrywa się również w średniowiecznej Europie. I również jest śledztwo prowadzone w klasztorze.
Dom Kultury LSM w Lublinie (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Michała Patronia pt. \"Dom kultu\".
Zbliża się kolejna bitwa soundsystemów w klubie Dwa Piętra. Zgłoszenia do \"Bitwy o Piętra - Lato\" są przyjmowane tylko do 1 czerwca.
Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, realizacja sztuki Pawła Demirskiego Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł. Czyli w heroicznych walkach narodu polskiego wszystkie sztachety zostały zużyte, którą zaprezentowano premierowo tydzień temu, przywraca wiarę w lubelski Teatr im. J. Osterwy.
Ośrodek Kultury w Nałęczowie (ul. Lipowa 6) zaprasza na koncert zespołu DeMono.
Festiwal Zaangażowany w Lublinie to profesjonalna grupa ponad 60 młodych wolontariuszy, którzy posiadają bogate doświadczenie w realizowaniu różnych projektów.
Na festynie, w teatrze, na sportowo, albo artystycznie. Sprawdź propozycje na spędzenie Dnia Dziecka w Lublinie i regionie.
W poniedziałek (3 czerwca) rozpoczyna się „Miasto Poezji”. W programie rozmowy o poezji, spotkania z poetami, nietypowe działania społeczno-artystyczne.
W niedzielę (2 czerwca) Warsztaty Kultury (Lublin, ul. Grodzka 5 a) zapraszają na specjalne, bezpłatne pokazy filmowe i akcję plastyczno-modową. Uwaga! Trzeba mieć ze sobą bawełniane koszulki!
W sobotę i niedzielę (1-2.06) o godz. 16 Teatr. H.Ch. Andersena (ul. Dominikańska 1) zaprasza na „Czerwonego Kapturka”, a w niedzielę w samo południe na spotkanie z „Misiem Tymoteuszem i Psiuńciem”.
W sobotę (1 czerwca) o 10.00 w galerii \"Z ogrodu” Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zostanie otwarta wystawa \"Przytul Misia”. Eksponaty na nią dostarczyli …sami pracownicy muzeum.
Ukazała się książka, którą warto przeczytać przed wakacyjnymi wyprawami w Bieszczady. Nie, nie – to nie jest przewodnik, ani informator turystyczny. To druga, i niecierpliwie oczekiwana przez miłośników tych gór część zbioru reportaży Krzysztofa Potaczały o Bieszczadach w PRL-u. A był to okres, który do dziś rzuca cień na tamten kawałek Polski.
Zapewne dobrze, że ukazał się \"Kronos” Gombrowicza – komuś się może przyda do jakiej pracy magisterskiej, wszakże mimo znakomitej kampanii marketingowej, książkę przyjęłam bez entuzjazmu. Wielu potencjalnych czytelników po ukazaniu się takiej oto informacji, że pisarz w tych dziennikach obnaża się niemalże całkowicie, może zadać pytanie – i co z tego? Co z tego wynika? Niewiele.
To interesująca książka, choć – można sądzić – nie wszystkich czytelników przekona. Pamiętamy inny tytuł i innego autora – R. Moody\'ego \"Życie po życiu”, które miało tyluż zwolenników co przeciwników, tyle razy książkę brano poważnie, ile obśmiewano. Jak będzie teraz, zważywszy na osobę autora? Czy jest bohaterem i narratorem wiarygodnym?
O jego twórczości Wojciech Pszoniak powiedział: \"…pisarstwo Mendozy można porównać do fotografii, na której ktoś dorysował najrozmaitsze dodatki, nadając jej nową wartość, tworząc cudzysłów, dystans, czyniąc z tej fotografii momentami nieodparcie śmieszny, groteskowy obraz rzeczywistości”.
To gorące lato 1963 roku jest tłem powieści pełnej niedomówień, a przecież finezyjnej takiej, w której można (i zapewne należy) doszukiwać się wielu ukrytych znaczeń, przypomnień, może fascynacji z własnej młodości, bo kogo dziś porywa lektura powieści Hemingway\'a?
Festiwal Teatrów Europy Środkowej \"Sąsiedzi” zmienia swoje oblicze. 13-16 czerwca 2013 r.
Wojciech Orliński i Piotr Tokarczuk w \"Bitwie o literaturę\" we wtorek, 28 maja, o godz. 18 w Teatrze Starym.