Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

4 sierpnia 2021 r.
16:42

150 filmów, wyjątkowi goście i koncerty. Przed nami Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
1 0 A A
8 sierpnia 2021 19:30
(fot. materiały promocyjne)

Już po raz 22. w Zwierzyńcu na Roztoczu spotkają się wielbiciele kina z całego kraju. Przyjadą też znakomici twórcy, m.in. nagrodzony Srebrnym Lwem Magnus von Horn czy znany z filmu Quentina Tarantino Rafał Zawierucha. W tym roku Letnia Akademia Filmowa odbędzie się w dniach 8-15 sierpnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Po trudnym ze względu na pandemię ubiegłym roku i tzw. hybrydowej odsłonie wydarzenia, z przyjemnością ponownie zapraszamy do spotkań  na żywo. Będą dobre filmowe tytuły i uznani twórcy kina - przekonują organizatorzy festiwalu.

150 filmów będzie liczyć sobie program tegorocznej Letniej Akademii Filmowej. Przez osiem dni będzie je można oglądać w różnych lokalizacjach i w ramach kilkunastu cykli. Widzowie nie będą więc narzekali na nudę, szczególnie że większość prezentowanych produkcji to głośne kino festiwalowe lub pokazy przedpremierowe. Tych ostatnich będzie blisko 40.

Na inaugurację 22. Akademii zaplanowano seans „Czarnej Owcy” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. To historia Magdy i Arka, którzy tworzą zgrane małżeństwo z 25-letnim stażem, opiekujące się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem Tomkiem, który jest w długoletnim związku ze swoją dziewczyną, Asią. Pozornie wszystko jest w porządku – typowa rodzina. Ale to tylko pozory.

Po projekcji zaplanowanej na 8 sierpnia o godz. 19.30,  z widzami zgromadzonymi w Kinie „Skarb” (ul. Partyzantów 26a) spotkają się aktorzy: Arkadiusz Jakubik, Agata Różycka i Kamil Szeptycki oraz reżyser.

Takie spotkania będą już stałym elementem wybranych pokazów w lokalizacji przy ul. Partyzantów 26a. Uczestnicy festiwalu będą mogli spotkać także m.in. twórczynię filmu „Żużel”, reżyserkę Dorotę Kędzierzawską (10 sierpnia, godz. 19), aktora Rafała Zawieruchę i reżysera Macieja Barczewskiego, którzy będą promować „Mistrza” (11 sierpnia, godz. 10) czy twórcę „Sweat” z oficjalnej selekcji Cannes 2020 – Magnusa von Horna (13 sierpnia, godz. 19).

Projekcji będzie jednak znacznie więcej. Kino „Skarb” w kolejnych dniach będzie można odwiedzać już od godz. 9.30. W programie seansów znajdą się m.in. oscarowe „Minari”, „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej czy przedpremierowo „Zło nie istnieje”, które wygrało w Berlinie w 2020 roku.

W tych dniach cały Zwierzyniec obfitował będzie w filmowe atrakcje, dlatego na seanse między 9 a 15 sierpnia będzie można praktycznie przez całą dobę wybierać projekcje także w innych miejscach. W Kinie „Salto” (ul. Partyzantów 3) zaplanowano pokazy najnowszych filmów Almodóvara, Vinterberga, Anderssona czy Qurbaniego – będzie to więc miejsce przede wszystkim dla wielbicieli europejskich festiwali. Kino „Jowita” (Technikum Drzewne) zaprosi na pokazy nieco mniej znanych produkcji z różnych zakątków świata . Z kolei po zachodzie słońca, ok. godz. 22, warto będzie wybrać się na plenerowe pokazy na dziedzińcu browaru.

Ostatnia lokalizacja to „Król LAF”, czyli Urząd Miejski w Zwierzyńcu. Tu znajdą coś dla siebie młodsi widzowie, którzy będą mogli liczyć na pokazy produkcji familijnych, filmów animowanych i młodzieżowych. Pośród 21 tytułów znajdują się przedpremiery: „Klub brzydkich dzieci”, holenderski film o deportacji dzieci uznanych na brzydkie, czy włoski „Mój brat ściga dinozaury” o relacjach rówieśniczych i bracie z Zespołem Downa – oba filmy robią furorę na festiwalach i w konkursach.

Tradycją podczas Akademii w Zwierzyńcu jest Konkurs Prelegentów Filmowych. Wydarzenie odbędzie się także w tym roku. Dziesięcioro prelegentek i prelegentów zakwalifikowanych do konkursu wygłosi swoje wykłady przed wybranymi filmami festiwalowymi. Oceni ich jury złożone z krytyków i historyków filmu oraz zwierzyniecka publiczność.

Pośród wydarzeń towarzyszących znajdzie się ponadto coś dla miłośników dobrej muzyki. Pod koniec tegorocznej Akademii, między 12 a 14 sierpnia, o północy na dziedzińcu browaru w Zwierzyńcu wystąpią: szymonówi, Orkiestra św. Mikołaja oraz Sviatyj.

Koszt pojedynczego biletu to 10 zł. Sprzedaż wejściówek na filmy jest prowadzona w kinach przed seansami. Dostępne są także karnety w cenach od 60 do 200 zł.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Podczas dni otwartych będzie także możliwość, by zajrzeć do Zakładu Biofizyki i m.in. zrobić sobie zdjęcie termowizyjne
foto/wideo
galeria
film

Anatomia w praktyce. Tak uczą na Uniwersytecie Medycznym

Każdy przyszły lekarz musi mieć to w małym palcu. Tuż przed dniami otwartymi zajrzeliśmy do Collegium Anatomicum.

Awanse i wyróżnienia na Dzień Strażaka w Lublinie
galeria

Awanse i wyróżnienia na Dzień Strażaka w Lublinie

Awans na wyższe stopnie służbowe otrzymało 64 funkcjonariuszy. Na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbył się apel z okazji „Dnia Strażaka 2024”.

Tak wyglądało święto Dzielnicy Czuby Południowe w 2022 roku.
29 maja 2024, 16:00

Piknik, zabawa i koncerty. Czuby Południowe mają swoje święto

W środę 29 maja w Parku im. Jana Pawła II odbędzie się doroczne święto Dzielnicy Czuby Południowe. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Rodzina Duttonów w komplecie, czyli czas na finał serialu Yellowstone
SERIALE

Yellowstone: ruszyły zdjęcia do finału. Premiera w listopadzie

Ekipa serialu właśnie weszła na plan zdjęciowy w stanie Montana. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, efekt ich pracy, czyli sezon 5B serialu Yellowstone zobaczymy już w listopadzie.

Kamil Zawislak „Wishlake” to wokalista, producent i pianista w nagradzanym międzynarodowym zespole Quantum Trio. Pochodzi ze Śląska, a muzyczne szlify otrzymał w konserwatorium Codarts w Rotterdamie
LUBLIN

Beksiński.Live 2024: Muzyka, obrazy i Sztuczna Inteligencja

Już jutro (22 maja) w Lublinie: spektakl Beksiński.Live 2024. Muzykę do spektaklu skomponowali: Michał Wasilewski i Kamil Zawiślak „Wishlake”. Z Kamilem Zawiślakiem rozmawiamy o Zdzisławie Beksińskim i muzyce.

Efektywne relokacje maszyn – klucz do sukcesu w nowym środowisku

Efektywne relokacje maszyn – klucz do sukcesu w nowym środowisku

Przeniesienie maszyn z jednego miejsca do drugiego może być skomplikowanym zadaniem, wymagającym precyzyjnego planowania, ścisłej kontroli i skrupulatnej organizacji. W tym artykule przyjrzymy się kluczowym aspektom efektywnej relokacji maszyn, które stanowią fundament sukcesu w nowym środowisku.

Lublin ma nową radę seniorów. Znamy jej skład
galeria

Lublin ma nową radę seniorów. Znamy jej skład

Ustępujący członkowie otrzymali podziękowania, a nowi odebrali nominacje. Z radnymi seniorami spotkała się Anna Augustyniak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. społecznych.

Ekologiczna, ale droga. Studenci postawili ścianę z nietypowego betonu
galeria

Ekologiczna, ale droga. Studenci postawili ścianę z nietypowego betonu

Buduje się tak we Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, w Polsce zdecydowanie rzadziej. Ale studenci Koła Naukowego Architektury i Budownictwa Ekologicznego ,,Archinature” Politechniki Lubelskiej wznieśli oryginalną ścianę z betonu konopnego.

Na szczęście w budynku, w który uderzyło auto, nikt nie mieszka

Pijany nie zapanował nad samochodem. Wjechał jeepem w dom

Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Więc nic dziwnego, ze nie zapanował nad samochodem, wypadł z drogi, pokonał ogrodzenie i zatrzymał jeepa na ścianie drewnianego domu.

Policjanci zabezpieczali teren, a wojskowi saperzy zajęli się neutralizacją niewybuchów

Leśniczy wziął turystów do lasu. Musieli ściągać policję i saperów

Nie takiego odkrycia spodziewali się turyści, gdy z leśniczym szli na spacer. W lesie w okolicach Lubyczy Królewskiej (pow. tomaszowski) natrafili na niewybuchy z czasów II wojny światowej.

St. kpt. mgr inż. Kamil Bereza (na zdjęciu z prawej) jest od dzisiaj już oficjalnie komendantem straży pożarnej w Krasnymstawie

Strażacy mają komendanta na stałe. Dziś objął stanowisko

Od lutego był pełniącym obowiązki, a dzisiaj st. kpt. mgr inż. Kamil Bereza już oficjalnie objął stanowisko komendanta powiatowego straży pożarnej w Krasnymstawie.

Franciszkanie FC pokonali Kopaczy FC 8:4

Ruszyły rewanże w Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Lidze Orlikowej w Świdniku

Zespoły z grupy „open” rozegrały pierwszą kolejkę rundy rewanżowej Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku

Pościg zakończył się zatrzymaniem 21-latka

Uciekał przed policją z narkotykami. Zatrzymali go w pościgu

Sceny jak z sensacyjnego filmy rozegrały się minionej nocy w Lublinie. Policja ścigała 21-latka, który nie chciał się zatrzymać do kontroli.

W wypadku brały udział dwa samochody dostawcze i jeden osobowy

Matka i córka w szpitalu. Groźny wypadek wydarzył się nad ranem

38-letnia kobieta i jej 17-letnia córka ucierpiały w wypadku, który dzisiaj rano wydarzył się w miejscowości Płonka (gm. Rudnik).

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu

Wypadek w Szczekarowie. 13-latek potrącona na pasach

13-laetni chłopiec trafił do szpitala po tym, jak w poniedziałek po południu został potrącony przez samochód w Szczekarowie pod Lubartowem.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna