Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

31 lipca 2018 r.
13:04

Jarmark Jagielloński 2018: Ruszają zapisy na darmowe warsztaty

0 1 A A

Nie trzeba od razu pleść, bo można też strugać, rzeźbić, tkać, wycinać… tylko wcześniej trzeba się zapisać. W środę w południe zaczną się zapisy na darmowe warsztaty Jarmarku Jagiellońskiego, który w tym roku potrwa od 17 do 19 sierpnia i dostarczy nam m.in. występów Natalii Kukulskiej, Pauliny Przybysz i Wojtka Mazolewskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na jarmarku spodziewani są nie tylko twórcy z różnych stron Polski, ale też z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Węgier i Słowacji. – A także po raz pierwszy z Bułgarii, Szwecji i Maroka – chwalą się Warsztaty Kultury, które od dziś przyjmują zapisy na bezpłatne zajęcia z artystami.

Tylko dla dorosłych

Na część zajęć mogą się zgłaszać tylko osoby pełnoletnie. Dotyczy to * warsztatów z budowy prostych instrumentów trzcinowych * kursu wykonywania koronki teneryfowej * zajęć z wyrobu ozdób z drutu * warsztatów z koronki klockowej * warsztatów strugania drewnianych koników * zajęć z wykonywania karpackiej biżuterii koralikowej. Wyłącznie osoby dorosłe mogą uczestniczyć w * Letniej Szkole Koronkarstwa.

Także dla młodszych

Wystarczy skończyć 16 lat, by wziąć udział w wielu innych zajęciach: * kursie tworzenia zazdrostek miejskich * zajęciach z frywolitek * warsztatach wykonywania drewnianych gwiazd kolędniczych * rzeźby w korze topoli oraz * kursie wyplatania różnych rzeczy z korzenia sosny

Zajęcia dla dzieci

Najmłodsi mogą w tym roku spróbować swoich sił w * wykonywaniu kwiatów z bibuły * wyplataniu instrumentów z wikliny * produkcji papieru czerpanego * tworzeniu szydełkowych bransoletek * produkcji zabawek z siana * wykonywaniu pająków oraz * tkaniu na krosienkach. Wspomniane zajęcia są dostępne dla osób w każdym wieku.

Ograniczenia wiekowe pojawiają się w przypadku zajęć z * tworzenia kartonowych gwiazd kolędniczych (od lat 8 do 12) * tkania krajek na bardku (powyżej 10 lat, z opiekunami) * wycinanek lubelskich (jedne zajęcia dla dzieci w wieku od lat 6 do 12, drugie dla osób od 13 lat wzwyż) * pisanek lipskich (powyżej 13 lat) * lepienia glinianych gwizdawek (od lat 7) * koronki teneryfowej (od lat 10 do 17) * malowania drewnianych zwierzątek (od lat 6 do 12) oraz *warsztatów z plecionkarstwa (od lat 10).

Jak się zapisać?

Poprzez formularze, na które można trafić ze strony jarmarkjagiellonski.pl. Formularze będą aktywne od dziś, od godz. 12. W razie problemów lub wątpliwości można dzwonić do Warsztatów Kultury pod numer 81 533 08 18. (drs)

Co w tym roku?

Jarmark Jagielloński to nie tylko okazja do zakupów rękodzieła i różnych przysmaków. To również dużo muzyki (m.in. z Cypru, Maroka, Norwegii, Mongolii i Bułgarii), w tym specjalny koncert re:tradycja (17 sierpnia, dziedziniec Zamku, godz. 19.30), podczas którego znani polscy artyści co rok mierzą się z tradycyjnym repertuarem wspólnie z ludowymi śpiewakami. Tym razem za rzeszowskie melodie weźmie się Natalia Kukulska, Paulina Przybysz zmierzy się z muzyką mikroregionu kajockiego, Barbara Wrońska zaśpiewa pieśni z wielkopolskiej Biskupizny, a Wojtek Mazolewski ma wkroczyć w świat niewielkiej grupy etnicznej Laskowiaków.

Pozostałe informacje

Punkt wymiany poezji
MAGAZYN

Punkt wymiany poezji

Są grupą miłośników poezji, a ich znakiem rozpoznawczym są rameczki z wierszami wiszące w zaskakujących miejscach w całej Polsce. W tej chwili jest ich 25. Jedna z nich wisi również w Lublinie przy ulicy Ku Farze. Promują młodych poetów, wieszając ich wiersze na rameczkach, publikując w internecie oraz dając im przestrzeń podczas internetowych wieczorków poetyckich. O tym rozmawiamy z Kubą Kozłowskim.

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga
Foto
galeria

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga

Mali Mistrzowie wzięli udział w zawodach biegowych. W niedzielę stadion lekkoatletyczny w Lublinie wypełnił się małymi zawodnikami.

Stal Kraśnik lepsza od Lewartu, Janowianka ma tylko punkt straty do lidera

Stal Kraśnik lepsza od Lewartu, Janowianka ma tylko punkt straty do lidera

Szykuje nam się emocjonujący finisz sezonu 23/24. Lewart niespodziewanie przegrał w niedzielę wieczorem ze Stalą Kraśnik 0:2. A to oznacza, że nad drugą w tabeli Janowianką ma już tylko punkt przewagi.

Chełmianka wygrała derby z Avią. "Zawiedliśmy kibiców"

Chełmianka wygrała derby z Avią. "Zawiedliśmy kibiców"

Derby dla Chełmianki. Drużyna Grzegorza Bonina w niedzielny wieczór wygrała w Świdniku z Avią 2:0. A duża w tym zasługa Bartłomieja Korbeckiego

Budowlani Lublin kończą obecny sezon bez medalu

Budowlani Lublin kończą obecny sezon bez medalu

W ostatnim meczu sezonu Edach Budowlani Lublin pokonali Juvenię Kraków 20:14. Mimo to nie zagrają o medal. Stało się tak za sprawą wygranej Awenta Pogoni Siedlce w Sopocie z Ogniwem 22:16

Padwa Zamość wygrała ostatni mecz fazy zasadniczej i zagra w barażach o Orlen Superligę

Padwa Zamość wygrała ostatni mecz fazy zasadniczej i zagra w barażach o Orlen Superligę

W ostatniej kolejce I Ligi Centralnej KPR Padwa Zamość pokonała Budimex Stal Gorzów Wielkopolski 27:26, a AZS AWF Biała Podlaska przegrał z SMS ZPRP I Kielce 31:33

Polesie Kock wygrało w Stróży z tamtejszym LKS. Komplet wyników lubelskiej klasy okręgowej

Polesie Kock wygrało w Stróży z tamtejszym LKS. Komplet wyników lubelskiej klasy okręgowej

Konia z rzędem temu, kto obstawiał po pierwszych 5 kolejkach tego sezonu, że Polesie Kock w samej końcówce rozgrywek będzie wciąż w grze o miejsce w barażach o IV ligę

Tarasola Cisy Nałęczów nie rezygnuje z walki o baraże do Hummel IV Ligi

Tarasola Cisy Nałęczów nie rezygnuje z walki o baraże do Hummel IV Ligi

Tarasola Cisy Nałęczów bez najmniejszych problemów rozbiła Trawenę Trawniki i wciąż liczy się w walce o miejsce premiowane grą w barażach o IV ligę

GKS Katowice wygrał na Arenie Lublin Puchar Polski Piłkarek Nożnych

GKS Katowice wygrał na Arenie Lublin Puchar Polski Piłkarek Nożnych

GKS Katowice wywalczył trofeum oraz 400 tys. złotych. Finał na Arenie Lublin był popisem zachowawczego futbolu

Poznaj Lublin z Przewodnikiem – wraca cykl spacerów

Poznaj Lublin z Przewodnikiem – wraca cykl spacerów

1 czerwca powróci program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, cykl spacerów z przewodnikami miejskimi, a 6 lipca na lubelskie ulice powróci linia „Poznaj Lublin”, w ramach której chętne osoby będą mogły wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem zabytkowym autobusem lub trolejbusem.

Modlitwa posłanki Wcisło zgorszyła proboszcza

Modlitwa posłanki Wcisło zgorszyła proboszcza

– Podczas niedzielnej mszy w miejscowości Potok Wielki ksiądz proboszcz wygłosił polityczne przemówienie, które miało na celu mnie zdyskredytować i wyśmiać mój udział w mszy św. – mówi Marta Wcisło, posłanka Koalicji Obywatelskiej i nie ukrywa oburzenia słowami, które 12 maja padły z ust ks. Artura Dyjaka, proboszcza parafii pw. św. Mikołaja Biskupa.

Wielkie ściganie za nami. Rajdówki przyciągnęły kibiców
galeria
film

Wielkie ściganie za nami. Rajdówki przyciągnęły kibiców

Ryk silników, diabelnie szybcy kierowcy i emocje do samego końca - za nami tegoroczna edycja Rajdu Nadwiślańskiego. Miłośnicy motoryzacji mieli co oglądać. Na starcie w Puławach pojawiło się blisko 50 załóg. Najszybsi okazali się Grzegorz Grzyb i Adam Binięda.

Tak się bawi Lublin w Trzydziestce
foto
galeria

Tak się bawi Lublin w Trzydziestce

Mamy dla Was dużo zdjęć z imprezy w Klubie 30. Tak się bawi Lublin. Zapraszamy do obejrzenia innych naszych fotogalerii.

Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych
Foto
galeria

Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych

W niedzielę odbył się Wojewódzki Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych. W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zespoły śpiewacze, soliści, kapele ludowe prezentowali kulturę ze swoich regionów.

Zbigniew Wojciechowski wylądował w kraśnickich wodociągach

Zbigniew Wojciechowski wylądował w kraśnickich wodociągach

Trwa powyborcza karuzela kadrowa. Były wicemarszałek województwa, Zbigniew Wojciechowski, odnalazł się w Kraśniku, w radzie nadzorczej Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Został oddelegowany do kierowania firmą.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna