Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

5 grudnia 2017 r.
19:13

Mikołajki Folkowe 2017. Program wydarzeń i koncertów

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
8 grudnia 2017 9:00
(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. ACK UMCS Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprasza na 27. już edycję Mikołajków Folkowych. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 8-10 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas nadchodzącej edycji Mikołajków nie zabraknie interesujących konferencji oraz wykładów (m.in. "Folklor po Edisonie", piątek, 8 grudnia, godz. 9), spotkań z artystami, tematycznych warsztatów i ciekawych występów.

Każdy festiwalowy dzień będzie kończył się wyjątkowym koncertem, podczas których wystąpią znakomici artyści z kraju i zagranicy. W piątek o godz. 20 usłyszymy "Kolędy z przyszłości"; zagrają: Grupa Kolędnicza Folusz (Giedlarowa), Kapela Brodow, Orkiestra Świętego Mikołaja.

Z kolei w sobotę o godz. 18 wystąpi litewski zespół Trys Keturiose, który od 1981 roku wykonuje oryginalne litewskie pieśni polifoniczne zwane sutartinės. Usłyszymy również wyspiarskie brzmienia w koncercie Ross Ainslie&Jarlath Henderson Band, czyli niezwykle utalentowany duet, który stworzył brzmienie kipiące od emocji i energii. Jest to fuzja fletów i dud, która przesuwa granice możliwości tych instrumentów. Zagranicznym artystom tradycyjnie towarzyszyć będzie Orkiestra Świętego Mkikołaja. Ponadto w sobotni wieczór zagrają laureaci konkursu Scena Otwarta 2017.

Koncert zamykający tegoroczną edycję Mikołajków Folkowych odbędzie się w niedzielę o godz. 18. Gwiazdami wieczoru będą zespoły Arkona (Rosja) i Cronica. Arkona to zespół pagan folk metalowy. W swoich tekstach sięgają do tradycji rosyjskiego folkloru i słowiańskiej mitologii. Z kolei polska formacja Cronica to siedem osób, wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru, przez co muzyka, którą tworzą, nie jest sztampowa i zestawia ze sobą, często bardzo różnorodne, odmiany melodii, wywodzących się z tradycji ludowych

Bilety na koncerty finałowe można nabywać w kasie Chatki Żaka lub  na stronie internetowej: ekobilet.pl. Ceny: piątek - 15/20 zł; sobota - 30/35 zł; niedziela - 40/50 zł.

Program:

Piątek, 8 grudnia:

- 9.00 – Konferencja „Folklor po Edisonie” (ACK UMCS, sala nr 11)
- 12.00-20.00 – Scena Otwarta 2017 (ACK UMCS, Mała Sala Widowiskowa)
- 18.00-20.00 – Warsztaty Pieśni Litewskich – prowadzenie Trys Keturiose ( ACK UMCS, hol I piętro)
- 19.30 – Wernisaż wystawy „ Tradycja w Obiektywie”   – Konkurs fotograficzny ( ACK UMCS, Czarne Foyer)
- 20.00 – Kolędy z przyszłości – Grupa Kolędnicza Folusz (Giedlarowa), Kapela Brodow, Orkiestra Świętego Mikołaja (ACK UMCS, Duża Sala Widowiskowa) – cena 15/20 złotych

Sobota, 9 grudnia:

- 12.00-14.00 – Dźwięki drumli - Warsztaty gry prowadzi Józef Sowa (ACK UMCS, sala nr 012)
- 12.00-17.00 – Etnokuchnie Świata - Gruzińskie Lobiani – warsztaty kulinarne (ACK UMCS, pod schodami)
- 14.00 – Festum Folkloricum – Promocja książki dr Joanny Dziadowiec (ACK UMCS, kawiarnia Le'Żak)
- 15.00 – Ludowa kamieniarka z Roztocza – Prelekcja i warsztat Stowarzyszenia Folkowisko (ACK UMCS, Mała Sala Widowiskowa)
- 16.00 – Festiwalowe Żywe Książki (ACK UMCS, Białe Foyer)
- 16.00 – Scena Tradycji - Kapela Butrynów z Janowa Lubelskiego i Kapela Opocznianka spod Opoczna (ACK UMCS, Czarne Foyer)
- 18.00 – Koncert na Sobotę: Trys Keturiose (Litwa), Ross Ainslie and Jarlath Henderson (Szkocja), Orkiestra Świętego Mikołaja i laureaci konkursu Scena Otwarta 2017 (ACK UMCS, Duża Sala Widowiskowa) – cena 30/35 złotych

Niedziela, 10 grudnia:

- 11.00 – Pająki, aniołki – otwarte warsztaty ozdób choinkowych (ACK UMCS, hol parter)
- 12.00 – Dźwięki drumli – warsztaty gry Józefa Sowy (ACK UMCS, sala nr 012)
- 13.00 – Dzieci w dawnych czasach – warsztaty muzyczne Agnieszki Bernackiej dla przedszkolaków (ACK UMCS, sala nr 08)
- 13.00 – Bal folk na dzień dobry – warsztaty tańców Patryka Wernio i Agaty Abramowicz - Dans Ludica (ACK UMCS, hol I piętro)
- 15.00 – Dzieci w dawnych czasach – warsztaty muzyczne Agnieszki Bernackiej dla uczniów szkół podstawowych (ACK UMCS, sala nr 08)
- 16.00 – Scena Tradycji – Kapela Henryka Gwiazdy (ACK UMCS, Czarne Foyer)
- 18.00 – Folk i okolice: Arkona, Cronica ( ACK UMCS, Duża Sala Widowiskowa) – cena 40/50 złotych

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Pozostałe informacje

Powrót mistrzów absurdu. Kury w Zgrzycie
23 maja 2024, 19:00

Powrót mistrzów absurdu. Kury w Zgrzycie

Po niespodziewanej reaktywacji, Kury nie zamierzają osiąść na grzędzie. Chcą w dalszym ciągu znosić złote jaja ironii. Nabrali rozpędu i nie poprzestają na pojedynczych koncertach. W najbliższy czwartek zagrają w lubelskim Zgrzycie materiał z kultowej płyty „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”.

Innowacje i wyzwania dla edukacji przyszłości

Innowacje i wyzwania dla edukacji przyszłości

Krytyczne myślenie, dociekliwość i refleksyjność. Akademia WSEI zaprasza na konferencję o innowacjach i zmianach, jakie powinny zajść w systemie edukacji.

Polski Cukier AZS UMCS ma nową rozgrywającą. Szybki powrót do Lublina
film

Polski Cukier AZS UMCS ma nową rozgrywającą. Szybki powrót do Lublina

Tej zawodniczki nikomu w Lublinie specjalnie przedstawiać nie trzeba. Jako pierwsza, do zespołu Polskiego Cukru AZS UMCS, w poniedziałek dołączyła Aleksandra Stanaćev, która zdobywała przecież z akademiczkami mistrzostwo i wicemistrzostwo.

Słoweńscy pionierzy industrialu wystąpią w Radiu Lublin
28 maja 2024, 20:00

Słoweńscy pionierzy industrialu wystąpią w Radiu Lublin

Na tą wiadomość czekaliśmy bardzo długo. 28 maja w lubelskim Studiu im. Budki Suflera wystąpią słoweńscy ekscentrycy, pionierzy industrialu – grupa Laibach. Formacja uciekająca jakimkolwiek próbom zaszufladkowania ich twórczości, a przy tym kontrowersyjna, nieokiełznana, nietuzinkowa. Ich koncerty to crème de la crème. Muzycznie? To po prostu destylat industrialu.

Studenci pamiętają o więźniach politycznych

Studenci pamiętają o więźniach politycznych

Grupa studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Białorusi będzie pisać listy do internowanych. To z okazji obchodzonego 21 maja Dnia Solidarności z Więźniami Politycznymi.

Niedługo po odkryciu tragicznej śmierci Weroniki H. jej 35-letni syn został zatrzymany

Syn pobił matkę na śmierć. Jest akt oskarżenia

Bił matkę po twarzy, uderzał jakimś tępym narzędziem, gdy się przewróciła, jeszcze ją docisnął, a głową kobiety uderzył o podłogę. 74-letnia Weronika H. nie przeżyła. Jej syn będzie odpowiadał za zabójstwo przed sądem. Grozi mu nawet dożywocie.

Bogdan Krześniak to były działacz PSL-u, który w ostatniej kadencji reprezentował barwy PiS w radzie powiatu puławskiego. W ostatnich wyborach, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości, otrzymał 626 głosów, co zapewniło mu mandat. Tuż przed pierwszą sesją, lekceważąc podpisane umowy, zmienił polityczne barwy

Zabrał władzę puławskiemu PiS-owi. "Zraziłem się do nich"

Głos jednego radnego zdecydował o tym, że władze w powiecie puławskim trafiła w ręce Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Radnego, który swój mandat otrzymał startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawiamy z Bogdanem Krześniakiem, nowym członkiem zarządu, który zmienił polityczne środowisko.

Oranżeria w Radzyniu

Nowi radni chcą uchylić dyskryminacyjną kartę. Odblokują środki unijne?

Samorządowa Karta Praw Rodzin ma charakter ideologiczno- polityczny - piszą radni z Radzynia Podlaskiego w uzasadnieniu do uchylenia tego dokumentu. Miasto straciło już szansę na unijne dofinansowanie przez kartę.

Burze i grad. IMGW wydaje alerty dla całego województwa

Burze i grad. IMGW wydaje alerty dla całego województwa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla wszystkich powiatów. Prognozowane są silne ulewy, burze i opady gradu.

Marsz dla Życia i Rodziny w 2023 roku

Okażą wdzięczność za życie maszerując ulicami Lublina

„Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Pod takim hasłem, w Dzień Matki ulicami Lublina przejdzie tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny.

Sprzęt od WOŚP trafi na oddział pulmonologiczny

Fundacja WOŚP robi prezent szpitalowi. Podaruje sprzęt dużej wartości

To już pewne. Do Zamojskiego Szpitala Niepublicznego trafi sprzęt o wartości przeszło miliona złotych. Trafi na oddział chorób płuc. Przekaże go Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Miał lepkie ręce. Odpowie w multirecydywie

Miał lepkie ręce. Odpowie w multirecydywie

Okradał kobiety na cmentarzu, zrywał naszyjniki z szyi i zabrał pieniądze przedszkolnej pedagog. Teraz może posiedzieć za kratkami nawet kilkanaście lat.

Wyczekiwany przetarg ogłoszony. PKP sypią milionami na remont dworca
galeria

Wyczekiwany przetarg ogłoszony. PKP sypią milionami na remont dworca

Wyczekiwany przetarg w końcu został ogłoszony. Kolejowa spółka szuka firmy, która wyremontuje dworzec PKP w Łukowie. W środku powstanie sala widowiskowa Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Najpierw samochodem, a potem pieszo. Tak pijany kierowca uciekał przed policją

Najpierw samochodem, a potem pieszo. Tak pijany kierowca uciekał przed policją

37-latek miał ponad dwa promile i brak uprawnień do kierowania pojazdem. Grozi mu więzienie

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna