Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Klub Dom Kultury na Krakowskim Przedmieściu zorganizuje 23 stycznia imprezę z muzyką elektroniczną, która w całości będzie transmitowana online na Facebooku. Start o godz. 19.
Klubokawiarnia OSTRO mieszcząca się na Krakowskim Przedmieściu obchodzi swoje szóste urodziny. Chociaż w klubie nie może odbyć się urodzinowa impreza w tradycyjnym stylu, wspólnego świętowania nie zabraknie. W najbliższą sobotę o godz. 22 rozpocznie się impreza, która odbędzie się w Internecie.
Klub Dom Kultury w Lublinie nie może w tej chwili zorganizować tradycyjnej noworocznej imprezy, ale zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wyjątkowym wydarzeniu online, które rozpocznie się 9 stycznia o godz. 20.
Tegoroczne ferie zimowe w Lublinie będą inne niż wszystkie. W mieście nie zabraknie przeróżnych atrakcji i zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej, jednak z uwagi na sytuację epidemiczną realizowane będą zdalnie. Na młodych odbiorców w najbliższych dniach czekać będzie szereg niespodzianek dzięki akcji miasta Lublin - "Zima w mieście", ale to nie jedyne propozycje.
Zakaz zgromadzeń związany z obowiązującą w całym kraju czerwoną strefą jest bezlitosny dla miejskich imprez. Z powodu epidemii koronawirusa, puławianie w tym roku nie będą bawili się na sylwestrowym koncercie. Z kalendarza grudniowych wydarzeń zniknęły także mikołajki na Placu Chopina.
Nauczanie zdalne także w najmłodszych klasach szkół podstawowych, zamknięte kin i muzea oraz większość sklepów w galeriach handlowych. A to wszystko przez rekordową liczbę nowych zakażeń. W środę, zaraz po tym jak ogłosił to premier, ludzie ruszyli do sklepów.
Na ul. Grodzkiej dokończona zostanie praca artystyczna, która miała być jedną z głównych atrakcji tegorocznej Nocy Kultury, odwołanej ze względów epidemicznych
Do wieczora ważyły się dziś losy Nocy Kultury. Ostatecznie jej organizatorzy zdecydowali, że wydarzenie się nie odbędzie.
W tym roku Lublin będzie miał aż dwie Noce Kultury. Imprezę wydłużono, by uniknąć zbytniego zatłoczenia Starego Miasta. Festiwal będzie inny niż poprzednie. Dominować mają instalacje artystyczne na ulicach, ale nawet pomimo braku koncertów staromiejskie uliczki mają się wypełnić muzyką.
Przez cały weekend w okolicy Bramy Krakowskiej w Lublinie trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To cykl wydarzeń promujących rowery i komunikację miejską. Z tej okazji pojawiły się kolorowe włóczkowe elementy w przestrzeni miejskiej
W poniedziałek rozpoczyna się Europejski Festiwal Smaku. Potrwa aż do 15 września i niech nie zwiedzie was nazwa. W tej imprezie nie chodzi tylko o kuchnię i jedzenie.
Po niedzieli zacznie się sprzedaż biletów na spektakle Carnavalu Sztukmistrzów, który potrwa od 17 do 20 września. W tym roku nie będzie artystów zagranicznych, wyłącznie polscy, a spektakle będą płatne. Darmowy będzie za to wstęp na koncert i pokazy buskerów, ale trzeba będzie szybko rezerwować wejściówki.
Teatr, muzyka, tańce – słowem zabawa. Tak wyglądało święto ulicy 1-go Maja w Lublinie. Ulica kilka lat temu została z jednej strony zamknięta. Od tego czasu życie tam trochę zamarło, ale jednocześnie 1-go Maja stała się spokojniejsza a daje to szansę na organizację takich wydarzeń jak piątkowe.
Chłopków, Mokrelipie, Zaburze, Gródki, Gilów, Jędrzejówka... Przez cztery dni na zachodnim Roztoczu rozbrzmiewać będzie tradycyjna muzyka w wykonaniu roztoczańskich orkiestr dętych i kapel skrzypcowych.
Straż miejska została wezwana na trwający właśnie w Lublinie Jarmark Jagielloński. Organizatorzy imprezy chcieli usunięcia ulicznego grajka. W obronie muzyka stanęli przechodnie.
- To najważniejsze, wyczuć moment, od kiedy to ty rządzisz wikliną a nie ona tobą. Potem jest już łatwo – radzą mistrzowie plecionkarstwa. Na jarmarku można podpatrzeć ich przy pracy
Zioła urosły w okolicach Lubartowa, były specjalnie przygotowywane z myślą o pająku. W Bramie Krakowskiej wisi instalacja artystyczna towarzysząca Jarmarkowi Jagiellońskiemu. Autorów znajdziesz na Starym Mieście, gdzie mają swoje stoiska
Badaczka literatury: „To wstyd dla Lublina”. Artysta: „Projekt ma zmusić przechodnia do refleksji”. Kurator: „Zadaniem sztuki nie jest dydaktyka. Sztuka zadaje niewygodne pytania, chce prowokować do dyskusji”. Żółty neon „Chominowa” to jedna z prac festiwalu Utajone Miasto/Otwarte Miasto.
W związku ze zmienną pogodą organizatorzy Objazdowych Zabaw Podwórkowych też zmieniają terminy swoich imprez.
W piątek w Lublinie rozpoczyna się kolejna Jarmark Jagielloński. W tym roku impreza będzie skromniejsza, ale i tak warto zajrzeć na jarmark. Aby wciąć udział w większości wydarzeń, trzeba się wcześniej zarejestrować.
W niedzielę, w Lublinie odbyła się trzecia już odsłona „Zmysłów Ogrodu Saskiego". To inicjatywa Fundacji Krajobrazy, która zaprasza mieszkańców miasta na plenerowe koncerty fortepianowe, galerię sztuki w przestrzeni i spacery tematyczne prowadzone przez ekspertów. To była tylko część atrakcji, jakie w niedzielę przygotowała fundacja.
Tylko 999 szczęśliwców którzy zdobyli wejściówki na mega koncert przekroczy dziś bramki chełmskiego amfiteatru o godz. 19.30. I to oni zobaczą Zenka Martyniuka, Edytę Górniak, Milano, Classic, Thomas Anders and Modern Talking Band, Exaited, Tadeusza Seiberta, Marien, i Trio Mariachi na żywo. Tym, którzy nie dostali biletów, pozostaje transmisja w TVP 2, która rozpocznie się niedzielnego wieczora o godzinie 20:45.
W niedzielę w Lubartowie odbędzie się Annowanie 2020. To specjalna impreza, która co roku ściąga tłumy. Głównie pań o imieniu Anna.
Wyłącznie polskich artystów będzie można oglądać podczas tegorocznej, zniekształconej przez epidemię edycji festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Zaplanowano tylko dziesięć spektakli, wszystkie mają być biletowane, a wstęp na widownię będzie płatny. Wydarzenie dostanie też nowy tytuł: „Incydent polski”
Suknia i huśtawka z kwiatowymi dekoracjami były prawdziwym hitem niezwykłej wystawy „Wiszące Ogrody księżnej Izabeli”, którą można było zobaczyć w weekend w Puławach. Do jej stworzenia wykorzystano ponad 5 tysięcy kwiatów. To największa impreza florystyczna w naszym województwie.