Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od piątku 14 października w Akademickim Centrum Kultury Chatka Żaka replika zwierzynieckiej akademii.
W czwartek, 13 września o godz. 18.45 w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu (ul. Odrodzenia 9) odbędzie się Kobiecy wieczór, czyli projekcja filmowa przeznaczona wyłącznie dla pań, połączona z atrakcjami i upominkami. Zaprezentowany zostanie film "Dziewczyna z pociągu".
Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu oraz Dyskusyjny Klub Filmowy "Senso" zapraszają na dwie październikowe odsłony Kina Konesera. Miłośnicy dobrego kina będą mogli w tym miesiącu obejrzeć dwie ciekawe produkcje: "Królestwo" (13 października, godz. 19) i "Historię Marii" (27 października, godz. 19).
Kino Grażyna (ul. Konrada Wallenroda 4a) zaprasza na kolejne weekendowe projekcje filmowe. Tym razem zainteresowani będą mieli okazję obejrzeć trzy interesujące polskie produkcje - "Moje córki krowy", "Czerwony Pająk" i "Kosmos".
14 października o godz. 17 w Muzeum - Zespole Synagogalnym we Włodawie będzie projekcja filmu dokumentalnego pt. „Ocaleni - Sobibór hitlerowski obóz zagłady”. Seans poprzedzi prelekcja Tomasza Oleksego-Zborowskiego, historyka z Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze.
Przed nami kolejny seans filmowy w ramach Akademii Zapomnianych Arcydzieł Filmowych organizowanej przez Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). W ramach najbliższego seansu, w czwartek, 13 października o godz. 19, wyświetlony zostanie film "Powiew luksusu" z 1962 roku.
W piątek i sobotę w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Partyzantów odbędzie się III Przegląd Kina Ukraińskiego.
Dawno o żadnym filmie nie było tak głośno na tak długo przed oficjalną premierą. Dawno żaden film nie był tak bardzo wyczekiwany i nie budził tak wielkich nadziei.
Przed nami kolejny październikowy seans filmowy w ramach cyklu Warsztatów Kultury - Miasto movie. W środę, 12 października o godz. 19 wyświetlony zostanie oscarowy "Ostatni król Szkocji".
W niedzielę, 9 października w Kinie Grażyna (ul. Wallenroda 4a) będzie można zobaczyć dwie znakomite filmowe produkcje - "Kosmos" Andrzeja Żuławskiego oraz "Czerwonego Pająka" Marcina Koszałki.
Październikowy cykl filmowy Miasto movie w Warsztatach Kultury rozpocznie się mocnym uderzeniem. W środę, 5 października lubelscy kinomaniacy będą mieli przyjemność obejrzeć klasyczną wersję "Znaku Zorro" z 1920 roku z muzyką na żywo graną przez zespół Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni.
5 znakomitych filmów legendarnego amerykańskiego duetu - braci Coen, zobaczymy w październikowym wydaniu Dyskusyjnego Koła Filmowego Benshi. Tym razem Kinoteatr Projekt zaserwuje widzom różne oblicza jednych z najlepszych współczesnych reżyserów na świecie.
Kolejny seans w ramach cyklu "Spotkania z filmem" odbędzie się 8 października o godz. 18.30. Będzie można zobaczyć film dokumentalny w reżyserii Luca Jacqueta - "Był sobie las".
– Dla mnie ważne jest to, żeby widz po obejrzeniu filmu wrócił do domu, popatrzył na otaczający go świat z innej perspektywy i pomyślał o swoich dzieciach. Także to, żeby widząc manifestacje i zadymy robione pod egidą różnych symboli czy flag, przypomniał sobie wydarzenia z filmu. Żeby historia się nie powtórzyła – mówi Wojciech Smarzowski, reżyser "Wołynia".
W poniedziałek, 3 października, o godz. 18 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka 18) odbędzie się projekcja ostatniego filmu w reżyserii Andrzeja Żuławskiego - "Kosmos". Przed seansem wprowadzenia dokona Magda Sendecka.
W poniedziałek, 3 października o godz. 18 w sali kinowej Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zostanie zaprezentowany wybitny dokument odkrywający tajemnice Puszczy Białowieskiej – „Królestwo”.
Centrum Kultury zaprasza na kolejną odsłonę dokumentalnego cyklu filmowego KineDok. 29 września o godz. 19 będzie można obejrzeć film "Miss Romów" w reżyserii Vesny Cudic.
Warsztaty Kultury zapraszają kinomaniaków na ostatnią w tym miesiącu projekcję w ramach cyklu Miasto movie. W środę, 28 września o godz. 19 w siedzibie Warsztatów (ul. Grodzka 5a) wyświetlony zostanie film „Afera naszyjnikowa”.
Wyprodukowana przez lubelskie studio Aurum Film „Ostatnia rodzina” zdobyła „Złote Lwy” podczas 41. Festiwali Filmowego w Gdyni. Trzy nagrody indywidualne otrzymał „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego, do którego większość zdjęć powstała w woj. lubelskim.
"Ostatnia rodzina" została najlepszym filmem festiwalu 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Produkcja otrzymała główną nagrodę "Złote Lwy". Andrzej Seweryn i Aleksandra Konieczna za role małżonków Zdzisława i Zofii Beksińskich w tym samym filmie otrzymali nagrody dla najlepszych aktorów pierwszoplanowych
Jeśli ktoś, jako 2-latek wylądował na planie filmowym „Wołynia”, a zdjęcia się skończyły gdy miał 4 lata - to znaczy, że pół życia był członkiem ekipy Wojtka Smarzowskiego. O tym jak wygląda filmowe życie dziecka opowiadają Beata i Robert Madejczyk z Lublina. Ich syna Wiktora zobaczymy w roli Jasia. Synka Zosi, głównej bohaterki filmu.
W sobotę, 24 września o godz. 18.30 w CSK odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Phie Ambo - "Dni, na które czekamy". Wydarzenie odbędzie się w ramach cotygodniowego kinowego cyklu Centrum - "Spotkania z filmem".
Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na projekt pt. "Dokumentalna Odsłona Kina", w ramach którego zostaną zaprezentowane dwie interesujące produkcje dokumentalne. Projekcja we wtorek, 27 września o godz. 18.
Warsztaty Kultury oraz Punkt Kultury zapraszają na uroczystą premierę filmu dokumentalnego filmu "Świetlica (Idź za mną)" autorstwa dzieci ze świetlicy Ciuchcia, nakręconego pod opieką kuratorki Viktorii Khomenko. Projekcja w piątek, 23 września o godz. 17 w Punkcie Kultury przy ul. 1 Maja.
Od piątku na ekranach lubelskich kin można oglądać film „Blair Witch” - kontynuację kasowego horroru sprzed lat, który zapoczątkował modę na konwencję found footage.