Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kino

27 kwietnia 2018 r.
13:12

Zobacz najlepsze dokumenty. 15. Doc Aganist Gravity w Lublinie (program)

0 0 A A
13 maja 2018 19:00

„Historie intymne”, „Fetysze i kultura”, „Co dalej z tym światem” – w repertuarze tegorocznej edycji Millenium Doc Aganist Gravity 130 starannie wyselekcjonowanych dokumentów podzielonych na różnych 14 sekcji. W Lublinie od 13 do 21 maja zobaczymy 27 znakomitych filmów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– 15 lat temu zaczynaliśmy w jednej sali w warszawskiej Kinotece gdzie pokazywaliśmy 17 filmów – wspomina Artur Liebhart, dyrektor festiwalu.

Dziś to największy w kraju festiwal pełnometrażowych dokumentów.

– W tym roku pokazujemy 150 dokumentów w pięciu miastach jednocześnie. To jedyne takie wydarzenie w Europie, a może i na świecie – podkreśla Liebhart

Filmowy maraton w Centrum Spotkania Kultur rozpocznie 13 maja i potrwa tydzień. – W Lublinie zaczynamy i kończymy mistycznie. Od dybuka po szukanie Jezusa przez Katarzynę Kozyrę – zapowiada dyr. festiwalu.

W programie 27 projekcji (w tym trzy, które walczą w konkursie „Odcienie wolności”).

– Znakomite, skłaniające do namysłu i refleksji kino – podkreśla Monika Sawka z CSK. – Zapraszamy też foyer na krótkie pokazy kina VR (virtual reality, czyli wirtualna rzeczywistość – red.). Być może to właśnie będzie przyszłość kina albo jego ważny akcent?

Na początek, w niedzielę 13 maja, o godz. 19 „Książę i dybuk”. To doceniony na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji obraz Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego.

– To opowieść o tym jak zmienić swoją tożsamość, siebie. I o tym czy ta zmiana jest w ogóle możliwa – mówi Sawka. – Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu.

Z lubelską publicznością spotka się także Klaudiusz Chrostowski (po projekcji jego „Call me Tony” 19 maja o godz. 16.45). To opowieść o 18-letnim kulturyście o aktorskich aspiracjach. – Film o tym, że nie cel jest najważniejszy, ale droga do niego – mówi Arur Liebhart.

Na dużym ekranie zobaczymy też obrazy: o deskorolkowej pasji i dojrzewaniu („Jutro albo pojutrze”), o filipińskich „Czyścicielach internetu”, o próbach wskrzeszenia mamuta („Genesis 2.0”), o niedoszłym eksperymencie stworzenia hybrydy małpy i człowieka („Jądra Tarzana”), o świecie najbogatszych („pokolenie pieniądza”), o Grace Jones („Grace Jones”), o niesamowitej podróży dwójki artystów („Twarze, plaże”), o tenisowej szkole-więzieniu („W tenisie love znaczy zero”), o grupach paramilitarnych na Słowacji („gdy nadejdzie wojna”), o Viwien Westwood („Westwood: punkówa, ikona aktywistka”).

A na zakończenie film, który powstawał 8 lat. Tyle czasu potrzebowała znana polska artystka Katarzyna Kozyra, by zgłębić tzw. syndrom jerozolimski. Po seansie (21 maja, godz. 19) spotkanie z reżyserką.

Filmy na poszczególne projekcje kosztują 12 zł, karnet na całość 139 zł. W niedziele i poniedziałek kasa CSK (Plac Teatralny 1) jest nieczynna.

Program festiwalu: http://docsag.pl/pl/?dist=lublin

Pozostałe informacje

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski Cycling Team rozdawali karty w krajowych wyścigach

Zawodnicy Lubelskie Perła Polski Cycling Team rozdawali karty w krajowych wyścigach

Pierwszą imprezą minionego tygodnia było 48 Kryterium Asów Tytani Kolarstwa Polskiego w Chorzowie. Przedstawiciele Lubelskie Perła Polski Cycling Team od samego początku nadawali ton rywalizacji na Górnym Śląsku.

"W sumie się nie stresuję". Ten egzamin zdaje dziś Juliusz z Lublina i tysiące ósmoklasistów
foto
galeria

"W sumie się nie stresuję". Ten egzamin zdaje dziś Juliusz z Lublina i tysiące ósmoklasistów

Równo o godzinie 9 uczniowie rozpoczęli egzamin z języka polskiego. Ponad 11 tys. ósmoklasistów zmierzy się z pierwszym w swoim życiu poważniejszym egzaminem.

Zrównoważony rozwój zaczyna się w domu: Zbiorniki na Wodę Deszczową

Zrównoważony rozwój zaczyna się w domu: Zbiorniki na Wodę Deszczową

Zbiorniki na deszczówkę to nie tylko ekologiczne rozwiązanie pomagające w gospodarowaniu zasobami naturalnymi, ale również praktyczne narzędzie, które może znacząco przyczynić się do zrównoważonego rozwoju każdego gospodarstwa domowego. W dobie rosnących cen wody i coraz bardziej widocznych skutków zmian klimatycznych, gromadzenie i wykorzystywanie wody deszczowej staje się nie tylko opcją, ale często koniecznością.

Praca z domu – poznaj zalety i wady

Praca z domu – poznaj zalety i wady

Od niedawna praca z domu stała się powszechnym modelem zatrudnienia, wykorzystywanym przez coraz więcej pracowników i pracodawców. Zdolność do wykonywania obowiązków zawodowych spoza biura daje zarówno pracownikom, jak i firmom szereg korzyści, ale wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Warto bliżej przyjrzeć się zaletom i wadom pracy z domu, aby lepiej zrozumieć, jak ten model wpływa na pracowników i pracodawców.

Rodzinne piekło. Syn zwyrodnialec

Rodzinne piekło. Syn zwyrodnialec

Przez długie miesiące znęcał się nad matką. 32-latek trafił do aresztu.

Czy warto ocieplić stary dom? Jak zwiększyć komfort i wartość Twojego domu

Czy warto ocieplić stary dom? Jak zwiększyć komfort i wartość Twojego domu

Ocieplenie starego domu może być jedną z najważniejszych inwestycji, które możesz podjąć, aby poprawić komfort życia, zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i zwiększyć wartość swojej nieruchomości. W tej analizie przyjrzymy się różnym aspektom ocieplenia starych domów, włączając w to korzyści, techniki, a także możliwe wyzwania.

Były prezydent Niemiec wesprze inicjatywę z Zamościa
ZDJĘCIA
galeria

Były prezydent Niemiec wesprze inicjatywę z Zamościa

Z udziałem prof. dr hab. Horsta Köhlera, byłego prezydenta Niemiec odbyło się w Zamościu spotkanie poświęcone historii i bezpieczeństwu w Europie. Uczestniczyli w nim miejscowi samorządowcy i delegacja z Ukrainy.

Ósmoklasiści zaczynają maraton egzaminacyjny
Dzień Wschodzi
film

Ósmoklasiści zaczynają maraton egzaminacyjny

Dzisiaj pierwszy dzień egzaminów ósmoklasisty. To szczególny rocznik. Wyjątkowo mało liczny. Zazwyczaj kończących podstawówki w Lublinie jest 2 razy więcej. Dlaczego tak się dzieje i jakie będzie to miało przełożenie na rekrutację do szkół średnich? O tym w porannej rozmowie Dzień Wschodzi. Gościem Krzysztofa Kota jest dr Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina do spraw oświaty.

MKS FunFloor Lublin dzisiaj gra z KPR Gminy Kobierzyce o srebrny medal

MKS FunFloor Lublin dzisiaj gra z KPR Gminy Kobierzyce o srebrny medal

We wtorek MKS FunFloor może zostać wicemistrzem Polski. Aby tak się stało podopieczne Edyty Majdzińskiej muszą pokonać KPR Gminy Kobierzyce.

Przeczesywali bagna. Pan Jerzy przepadł bez śladu

Przeczesywali bagna. Pan Jerzy przepadł bez śladu

68-letni pan Jerzy zaginął w sierpniu ubiegłego roku. Poszukiwania nadal trwają. Niedawno policja przeczesywała bagna.

Nowy sposób odczytu wodomierzy. Usterki będą im niestraszne

Nowy sposób odczytu wodomierzy. Usterki będą im niestraszne

W Świdniku ruszyły testy nowego systemu odczytu wodomierzy za pomocą anten radiowych. Wszystko po to, by w przyszłości uniknąć usterek i wycieku wody.

Ostatni dzwonek na zapisy do przedszkola. Miejsca w 60 placówkach

Ostatni dzwonek na zapisy do przedszkola. Miejsca w 60 placówkach

Trwa uzupełniająca rekrutacja do publicznych przedszkoli w Lublinie. Wolne miejsca czekają na przedszkolaków w 60 placówkach.

Motor Lublin znalazł nowego dyrektora sportowego

Motor Lublin znalazł nowego dyrektora sportowego

Wszystko wskazuje na to, że Motor Lublin znalazł wreszcie nowego dyrektora sportowego. A zostanie nim Grzegorz Koprukowiak, ostatnio menedżer drugoligowej Pogoni Siedlce. W poniedziałek taką informację przekazał portal weszlo.com. Wieczorem sam zainteresowany zrezygnował z pracy w ekipie lidera eWinner II ligi.

Abolicja w bibliotece. Szansa na uniknięcie kary

Abolicja w bibliotece. Szansa na uniknięcie kary

Oddaj książki i nie płać kary. Biblioteka idzie na rękę spóźnialskim czytelnikom.

Filharmonia podzielona batutą Wojciecha Rodka
Tylko w Dzienniku

Filharmonia podzielona batutą Wojciecha Rodka

Ponad 80-osobowy zespół muzyków Filharmonii Lubelskiej trawi konflikt, którego centrum to dyrygent Wojciech Rodek. Część zespołu filharmoników nie chce z nim współpracować po wypowiedziach dyrygenta opublikowanych przez Gazetę Wyborczą w Lublinie. Filharmonicy z dwóch związków zawodowych w piśmie do dyrekcji piszą wprost, że „wypowiedzi pana Wojciecha Rodka podważają reputację Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie (FL) i naruszają dobro jej pracowników”.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia