Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Mówisz „Studzianka”, myślisz „Tatarzy”. To dobre skojarzenie. Teraz, więcej o historii tej miejscowości będzie można przeczytać w książce.
Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS w tym roku akademickim kształci prawie 1,9 tys. studentów, w tym 430 obcokrajowców. W piątek obchodził jubileusz. W jego ramach dwie sale wykładowe w nowej siedzibie otrzymały dobrze znanych lubelskiej uczelni patronów.
Ma ćwierć wieku i jest prekursorką oddziałów integracyjnych. Szkoła Podstawowa nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lubinie w piątek obchodziła jubileusz 35-lecia nadania imienia oraz 25-lecie powstania oddziałów integracyjnych.
Zespół Teatroterapii Lubelskiej zaprezentował premierę najnowszego spektaklu pt. „Nieposkromienie”. Jest to sztuka, która powstała na podstawie „Poskromienia złośnicy” Szekspira, odczytanego poprzez doświadczenie osób tworzących grupę teatralną.
Fragment wiersza Wandy Chotomskiej ozdobił jedną ze ścian Społecznych Szkół im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Mural, został odsłonięty w piątek z okazji jubileuszu 30-lecia placówki.
Na KUL rozpoczęła się 24. edycja Targów Wydawców Katolickich. Wbrew nazwie, nie znajdziemy tam tylko Pisma Świętego i brewiarzy.
Książnica Zamojska została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Książki.
28-letni Artur Baranowski przejdzie do historii teleturnieju "Jeden z dziesięciu". W ostatnim odcinku kultowego programu uczestnik pobił rekord.
Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania obchodził swój jubileusz. Uroczystości były okazją do wręczenia nagród AKLAUD.
Chóry i zespoły muzyczne ze szkół powiatu puławskiego, ale także Dęblina, Lublina i Annopola w piątek wystąpią w Pałacu Czartoryskich. Najlepsi otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
Politechnika Lubelska zachęca uczniów szkół średnich do studiowania. Warsztaty, pokazy i bogata oferta edukacyjna czekała na przyszłych studentów podczas dnia otwartego.
Znamy finałową szóstkę nominowanych do nagrody przyznawanej przez Muzeum Żydów Polskich POLIN. Wśród nich znalazła się mieszkanka naszego regionu.
Sztuczna inteligencja ma wiele zastosowań. Jednym z nich jest pisanie bajek dla dzieci.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wydarzenie wróciło w ubiegłym roku do harmonogramu lubelskich imprez. To już 24 edycja.
Na Politechnice Lubelskiej odbyły się targi pracy. Studenci oraz absolwenci mogli poznać możliwości przyszłościowe kariery.
Kolejny etap edukacji zakończyli studenci wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego. Wszyscy uroczyście przysięgli godnie reprezentować zawód.
Wielofunkcyjne boisko, ale też mobilna strzelnica i przenośna scena znajdą się w nowej hali sportowej Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje nowy obiekt dla popularnej „Kolejówki”.
Aplikacja dla grzybiarzy, interaktywna mapa z porzuconymi autami, czy system kontrolujący topnienie lodowca. To nowoczesne rozwiązania, nad którymi pracują młodzi geoinformatycy z lubelskiego UMCS-u.
W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wręczono nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. Wśród wyróżnionych instytucji znalazła się fundacja z Lublina.
Pięć firm chce zaprojektować rozbudowę żłobka przy ul. Zelwerowicza. Największa tego typu placówka w mieście ma powiększyć się o 180 miejsc dla dzieci w wieku od kilku miesięcy do trzech lat.
Dobre lektury bawią, uczą i… odstresowują. Czytanie jest dobre na wszystko, a warto o tym pamiętać nie tylko w kończącym się Tygodniu Biblioterapii.
Kolejne trzy dzieła wybitnej malarki trafiły do zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie. Zakup dzieł z Meksyku możliwy był dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Uniwersytet Medyczny w czwartek przyznał dyplomy 58 doktorom i 16 doktorom habilitowanym. Sprawdzamy czym zajmują się na co dzień. Jak się okazuje, w Lublinie badają m.in. zachowanie cząsteczek, które mogą zostać użyte do opracowania leku na raka.
Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie zorganizował po raz 13. Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej pt. „Na strunach poezji”.
Uczelnia otrzymała grant na rozwijanie dwóch projektów. Autorzy przeprowadzą badania związane z liszajem twardzinowym oraz białaczką limfatyczną.