Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej po raz 79. zainaugurował nowy rok akademicki. „Największa jednostka akademicka we wschodniej Polsce” kształci dzisiaj 16 tysięcy żaków z ponad 40 krajów świata. W tym roku oferta uczelni poszerzyła się o nowe kierunki.
Akademia Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. Przy tej okazji dokonano oficjalnego otwarcia Akademickiego Centrum Nauk Medycznych.
Chcemy, żeby dzieci mówiły o tej szkole, że to jest ich drugi dom – mówi Ewa Barszcz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie. Placówka obchodzi właśnie 40-lecie istnienia. Przy okazji inwestycji otwarto wyremontowany basen.
Puławscy urzędnicy policzyli, ilu uczniów w szkołach prowadzonych przez miasto, chodzi na lekcje religii. Okazało się, że w podstawówkach na katechezy uczęszcza zdecydowana większość dzieci, ale już wśród licealistów odsetek zainteresowanych wyraźnie spada.
O tym jakie grzyby zbierać, a jakich nie, jak zbudowany jest grzyb oraz jakie są ich rodzaje, dowiedzieć się można było podczas wystawy „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”.
Ponoć grzybiarz jest jak saper – myli się tylko raz. Już dzisiaj mieszkanki i mieszkańcy Lublina będą mogli dowiedzieć się więcej o grzybach. W sanepidzie nauczą nas jak rozróżniać te bezpieczne i te trujące, a także.
Nauczyciele puławskich szkół i przedszkoli otrzymali w poniedziałek nagrody prezydenta miasta Puławy, gratulacyjne dyplomy dla awansowanych, medale Komisji Edukacji Narodowej, medale za długoletnią służbę oraz nagrody kuratora oświaty.
Pedagodzy zatrudnieni w placówkach oświatowych prowadzonych przez Województwo Lubelskie zostali nagrodzeni za szczególne osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze. W poniedziałek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która zbiegła się z 250 rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej.
Szeregowi nauczyciele, ale też dyrektorzy i ich zastępcy znaleźli się na długiej liście pedagogów, którzy w piątek na dzień przed Dniem Edukacji Narodowej odebrali nagrody prezydenta Lublina.
Były podziękowania. Bo wykonują niełatwy zawód. Były też nagrody. Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego spotkał się w piątek z nauczycielami miejskich szkół i przedszkoli. I wielu z nich docenił.
Kto by pomyślał, że taka dawka wiedzy, na dodatek z dziedziny nauk ścisłych potrafi rozpalić młode głowy. A jednak. Jeśli nauka idzie w parze z zabawą, to frajdę mają i mali, i duzi. Tak dzisiaj było podczas rodzinnego pikniku naukowego, który na placu Litewskim w Lublinie zorganizował Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Taka okazja zdarza się raz na 100, a w tym przypadku nawet na 102 lata. Dlatego impreza dla uczczenia jubileuszu musiała być zorganizowana z pompą. Właśnie tak od piątku do soboty swoje 100-lecie świętuje Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu, czyli popularny Ekonomik.
Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS obchodził w czwartek 50-lecie swojego istnienia. Podczas jubileuszowych uroczystości podsumowano pracę placówki, wręczono odznaczenia, okolicznościowe dyplomy oraz wyróżnienia.
Jeszcze nie teraz, ale już od kolejnego roku w Akademii Zamojskiej studiować będzie można fizjoterapię i ratownictwo medyczne. Te wiadomości rektor uczelni przekazał podczas inauguracji roku akademickiego 2023/24.
W czwartek w Urzędzie Wojewódzkim odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu wzięli udział nauczyciele i pedagodzy oraz władze wojewódzkie i samorządowe.
To pierwsza w historii Polski taka umowa. Kopalnia wspomoże park narodowy w zakresie ochrony środowiska, badań i edukacji.
Uczniowie, nauczyciele oraz władze miasta spotkali się w Lubelskiej Filharmonii im. H. Wieniawskiego. Świętowanie rozpoczął koncert, a dopełniło je uhonorowanie medalami najbardziej zasłużonych dla szkoły nauczycieli.
Zdrowia, wsparcia i wyrozumiałości, ale też cierpliwości – takich życzeń i ich spełnienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcieliby dla siebie nauczyciele. W środę ponad 120 pedagogów i pracowników placówek oświatowych z Zamojszczyzny usłyszało jeszcze wiele więcej ciepłych. Uroczyście obchodzili swoje święto.
Już nie tylko poprawa kondycji fizycznej dzieci, ale również dorosłych. Minister Przemysław Czarnek chce międzypokoleniowych zajęć sportowych i przekazuje na to 50 mln zł. To kontynuacja programu „WF z AWF”.
– To dla nas ogromne szczęście – mówi ze łzami w oczach Diana Polubiec. Jej córeczka Julia będzie mogła kontynuować edukację we Wspólnym Świecie. Stowarzyszenie dostało 3 mln zł z ministerstwa na budowę szkoły podstawowej.
Przede wszystkim o dobiegającej końca rewitalizacji gmachu, ale też o wielu polach działania dawnej i współczesnej Akademii Zamojskiej mówiono podczas konferencji naukowej zorganizowanej wspólnie przez uczelnię i miasto Zamość.
Artur Soboń, wiceminister finansów, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych ogłosił w niedzielę Pakt dla Lublina i jego dzielnic. Znalazły się w nim pieniądze na 27 inwestycji dzielnicowych m.in. budowę i remonty dróg, szkół i żłobków, Tower IT za 100 milionów złotych, wsparcie biznesu i nauki, dofinansowanie nowego stadionu żużlowego z budżetu państwa oraz znaczące środki z 5 miliardowej puli na program „Przyjazne osiedle”.
Nietypowo, bo w niedzielę na chełmskiej uczelni zainaugurowano nowy rok akademicki. Plany są ambitne, bo Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w przyszłości chce kształcić na kierunku lekarskim.
Jak w domowym salonie – mówią czytelniczki, które przyszły na otwarcie biblioteki w Międzyrzecu Podlaskim. Przez ostatni rok sporo się tutaj zmieniło. Przede wszystkim placówka zyskała więcej przestrzeni.
Musimy wierzyć, że każde dziecko, będzie dobre, szczęśliwe i inteligentne, jeśli tylko jako rodzice i nauczyciele damy mu na to uczciwą szansę. Musimy przestać rozkazywać naszym dzieciom. Zamiast tego powinniśmy je prowadzić – pisała Maria Montessori. Ten cytat stał się drogowskazem również dla placówek w Świdniku.