Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Politechnika Lubelska organizuje 23. edycję targów „Inżynier na rynku pracy”. Studenci będą mogli poznać ofertę ponad 50 wystawców z różnych branż.
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. A. Kamińskiego w Puławach w czwartek odwiedziła Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza dama rozmawiała z wychowankami i wzięła udział w otwarciu nowej pracowni - mechanika motocyklowego.
Daria zrobi prawo jazdy, Pola, Monika i Michał przeznaczą pieniądze na przygotowania i starty do zawodów. Blisko 250 uczniów ze szkół z województwa lubelskiego otrzymało w czwartek stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Do kieszeni każdego z wyróżnionych trafi po 3 tysiące złotych.
Kontrterroryści, policyjni laboranci oraz kryminalni pokazali jak wygląda ich praca od kuchni. Dzień otwarty na Komendzie Wojewódzkiej Policji cieszył się dużym zainteresowaniem.
Seniorzy dostali od ratusza miejsce do spotkań. To nowa kamienica przy ulicy Krótkiej 1.
Na Politechnice Lubelskiej odbyło się wydarzenie „Wkręć się w KOŁO”. Studenci i pracownicy uczelni pokazywali, że studia to także czas rozwijania możliwości i kompetencji.
Sześciu lubelskich żaków otrzymało stypendia biznesowe. To pilotażowy projekt, który ma im pomóc rozwinąć skrzydła, ale firmy też na tym skorzystają
W środę lubelski i ukraiński Uniwersytet Medyczny podpisały list intencyjny, który oficjalnie inauguruje współpracę. Dzięki temu, uczelnie będą razem prowadzić badania, szkolić kadrę i organizować wymianę studentów.
Wiemy już jakie słowa powalczą w 2023 roku o tytuł Młodzieżowego Słowa Roku. "Boomersi" raczej ich nie zrozumieją, więc przychodzimy z pomocą i tłumaczeniem.
Sztuczne mięso, ryba z drukarki i żelki wspierające zdrowie. To tylko niektóre z produktów przyszłości, które mogą zrewolucjonizować nasze talerze.
Już w najbliższy piątek w podlubelskich Niemcach będzie można spotkać się z rzemieślnikami i rękodzielnikami z całego województwa.
Inicjatywy związane z ekologią, to ważny element funkcjonowania Lublina. We wtorek odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Rymuję, powietrze ratuję”.
Radni Białej Samorządowej chcą się spotykać z mieszkańcami w podziemiach ratusza. Na razie, urzędnicy wytknęli tylko radnemu błąd we wniosku w tej sprawie.
Jak zostać hakerem? Jak programować roboty i zostać twórcą gier w 48 godzin? Tego można było się dowiedzieć podczas konferencji Lubelska WySPA Techni.
Miasto szykuje się do rozbudowy najnowszego i największego z miejskich żłobków. Docelowo przy ul. Zelwerowicza ma się znaleźć miejsce nawet dla 400 dzieci.
„Mechanik” DNA, programiści robotów, które będą nas wspierać na ostatniej drodze życia – te futurystyczne zawody nie mają jeszcze nazwy, ale wkrótce mogą się pojawić na rynku pracy. Kształceniem specjalistów nowej ery chce zająć się Lublin.
Szesnaście firm z regionu wyszkoli prawie tysiąc obywateli. Ma to podnieść ich kompetencje i ułatwić nawiązywanie kontaktów nie tylko w wirtualnym świecie
KUL powołał pierwszego dziekana swojego nowego wydziału medycznego. Został nim profesor Ryszard Maciejewski. Znany m.in. z seksistowskich żartów.
11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. W walce o niepodległość udział mieli wielcy Polacy.
Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z województwa lubelskiego wzięły udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się o symbolicznej godzinie 11:11. Z kamerą odwiedziliśmy SP Nr 23 przy ul. Podzamcze 9 w Lublinie.
Dzieci z podstawówki przy ul. Nałkowskich świętowały Dzień Niepodległości na mokro. Szkoła oficjalnie otworzyła wyremontowaną przez wakacje pływalnię.
Szkoła Podstawowa nr 20 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie zmieniła się w galerię sztuki. Na korytarzach pojawiły się grafiki przedstawiające wizerunki znanych postaci z historii, kultury, sztuki, mediów i biznesu. Wszystko dzięki realizowanemu w mieście programowi MATCH!
W tym tygodniu na bocznej ścianie Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki powstał mural przedstawiający postać jej patrona. To część projektu autorstwa fundacji KZMRZ, która otrzymała na ten cel finansowanie resortu edukacji.
Konkursy startupowe, spotkania networkingowe, prezentacje innowacyjnych projektów, a także wiele innych aktywności dostosowanych do różnych grup wiekowych i to za darmo czekać będzie na uczestników Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Lublinie. Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia, które potrwa od 13 do 19 listopada, są „Rewolucje technologiczne”.
Na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji zebrali się w środę radni Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Zasiadają w niej przedstawiciele lubelskich szkół ponadpodstawowych.