Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Takie miejsce chcieliby mieć uczniowie w każdej szkole. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ulicy Rzeckiego w Lublinie otwarty został kącik chillout, przestrzeń odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
Skończy się ćwiczenie po korytarzach, w małych prowizorycznych salkach albo tej pamiętającej lata 60. XX wieku. Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju doczekała się w końcu hali sportowej z prawdziwego zdarzenia.
W Białej Podlaskiej ludzie dokarmiali go kebabem i Duduś nie chciał odlecieć do Afryki. Ale na szczęście bocian – celebryta trafił pod fachową opiekę, do ośrodka Kamila Piwowarczyka w Kozubszczyźnie.
- Potencjał ludzki to nasza mocna strona – zapewnia rektor uczelni. Nagrodzeni jednak zgodnie przyznają, że nie robią tego dla wyróżnień.
Internauci zdecydowali, że Młodzieżowym Słowem Roku zostało „rel”. Oznacza aprobatę.
Studium medyczne w Białej Podlaskiej w przyszłym roku zmieni siedzibę. Wyprowadzi się z budynku, który niedawno od województwa lubelskiego przejął powiat bialski.
Lubelskie restauracje i Uniwersytet Medyczny ruszyły z pomocą dla chorych dzieci. Chętni mogą kupić smakołyki, a wydane przez nich pieniądze będą darem dla szpitala dziecięcego.
Podczas wtorkowej gali poznaliśmy laureatów projektu "Kreatywni".
Zakończyła się kolejna edycja projektu mającego na celu angażowanie studentów kierunków artystycznych i lokalnych przedsiębiorców.
Instytucje wsparcia zatrudnienia, placówki edukacyjno-szkoleniowe, biura karier uczelni wyższych, szkoły zawodowe, policealne, kształcenia ustawicznego, organizacje pozarządowe i wiele innych zaprezentowało się na drugich Lokalnych Targach Pracy i Edukacji Zawodowej w Lublinie.
Toalety neutralne płciowo lub szkoła niczym pałac ludwikowski. To tylko niektóre z pomysłów, które mogą odmienić lubelską oświatę.
11–latek miał straszyć młodszych kolegów nożem. Dyrekcja łukowskiej szkoły reaguje na incydent i zapowiada spotkaniami z uczniami i szkolenia dla nauczycieli. A swoją kontrolę przeprowadzi kuratorium.
Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie trafią pod skrzydła Politechniki Lubelskiej. Popularny ogólniak podpisał z uczelnią porozumienie o współpracy.
Młodzież zadba o dobry klimat w szkole i stanie do walki ze zmianami klimatycznymi.
Kiedyś to była wielopokoleniowa tradycja. Dziś młodzi ludzie już coraz rzadziej decydują się być górnikami. Ale są tacy, których jednak zjeżdżanie pod ziemię i praca tam kusi. To np. uczniowie Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim. W piątek obchodzono tam Dzień Górnika.
To bialska firma wybuduje szkołę podstawową dla dzieci z autyzmem. Wspólny Świat wciąż zbiera pieniądze na wkład własny do tej inwestycji.
Po 50 latach od skończenia studiów, pielęgniarki wróciły do swojej alma mater. W czwartek na Uniwersytecie Medycznym symbolicznie odnowiły swoje dyplomy.
We Włodawie najmłodsi mogą już wyciągać długopisy i kartki i zacząć pisać list do Świętego Mikołaja. Prezenty laureatom przekaże sam burmistrz miasta.
– W pewnym momencie naszego życia każdy z nas popełnił błąd. W tym miejscu w którym dziś się znajdujemy, każdy z nas o tym pamięta – napisali we wspólnym liście do Ojca Świętego studenci z Centrum Studiów KUL przy Areszcie Śledczym w Lublinie. Na odpowiedź nie musieli długo czekać
Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej po raz kolejny ma propozycję na spędzenie przerwy zimowej.
W środę rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu „Lublin - moje miasto przyszłości”. Wygrani przedstawili wizję Lublina z przyszłości, jako miasta z metrem.
20 lubelskich szkół uczestniczy w trzeciej edycji szkolnych budżetów obywatelskich. Chętnych było dwa razy więcej. W ramach programu uczniowie mogą zgłaszać i wybierać projekty, jakie zostaną zrealizowane w ich placówkach.
Wielu z nich stawia dopiero swoje pierwsze kroki w branży. Nagroda to szansa na wyjazd, nowe znajomości i zweryfikowanie tego, jak wygląda obecnie praca w mediach.
W poniedziałkowy wieczór w Centrum Spotkania Kultur rządziła młodzież. Odbyła się finałowa gala, podczas której przekazano klucze kolejnej stolicy, oraz poznano miasto, które ten tytuł uzyska w 2026 roku.
Konkurs dla młodzieży na Lubelskim Festiwalu Filmowym wygrały trzy uczennice Zespołu Szkół nr 2. Ich projekt zyskał uznanie jurorów. Połączył pokaz filmowy z psychoterapią.