Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rusza jesienna edycja spacerów po Lublinie. Przed uczniami łamigłówki, prelekcje, zwiedzanie zabytków oraz gry miejskie.
Aleksandra Baranowicz i Radosław Oktaba z Zamościa znaleźli się w gronie dziewięciorga innych laureatów konkursu „Kierunek – Innowacja 2023” zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Po latach nauki, aplikanci złożyli ślubowanie. Po raz pierwszy mogli założyć togę adwokacką.
Nowi dyrektorzy placówek oświatowych w Lublinie rozpoczną pracę 4 września i będą pełnili funkcję przez pięć lat. Dziesięcioro z nich pokieruje miejskimi przedszkolami, pięcioro szkołami podstawowymi, troje szkołami średnimi i jedna ośrodkiem socjoterapii.
Uczniów Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego po wakacjach czeka niespodzianka. Na szkolnym budynku pojawił się mural przedstawiający patrona placówki.
Już wkrótce rozpoczyna się nowy rok szkolny, a tymczasem nieobsadzone są jeszcze na kolejną kadencję stanowiska dyrektorów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego oraz Przedszkolu Miejskim nr 2 w Zamościu. Konkursy nie dały rozstrzygnięcia, więc decyzję podejmie prezydent.
Po 1 września każda niepubliczna szkoła w Polsce będzie funkcjonować z przystawionym przez władzę do głowy pistoletem – mówi współtwórca prywatnych szkół im. Paderewskiego w Lublinie. Chodzi o podpisaną przez prezydenta nowelizację Karty nauczyciela. Minister edukacji w odpowiedzi posądza go o „zbyt wybujałą wyobraźnię”.
Politechnika Lubelska jako jedyna z regionu została uwzględniona w 20. edycji prestiżowego rankingu QS World University Rankings 2024.
Podjęłam tę walkę dla córki a potem to się zrobił priorytet dla wszystkich – mówi mama Natalii. Po kilkunastoletniej przerwie do Piask (powiat świdnicki) wraca liceum. Rodzice ósmoklasistów i sami uczniowie będą długo wspominać rekrutację do LO. Poruszono powiat i miasto, żeby podlegająca starostwu placówka została reaktywowana
Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II zaprosił młodzież polonijną z całego świata do Kazimierza Dolnego. Przez tydzień Dom Pracy Twórczej KUL w tej malowniczej miejscowości stał się miejscem spotkania i warsztatów dla 25-osobowej grupy młodych Polaków z USA, Anglii, Niemiec, Francji i Włoch.
Pierwszy naukowy piknik realizowany przez Akademię Zamojską wraz z partnerami z Laboratoriów Przyszłości, Centrum Nauki Kopernik i Głównego Urzędu Miar już się odbył. Ale to dopiero początek.
Spotkanie z pszczołami dla dzieci zainicjowało w środę w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie cykl wydarzeń w ramach projektu „Kultura na Dachu”. Najmłodsi w Miejskiej Pasiece Artystycznej mogli zobaczyć jak wyglądają ule, zajrzeć do ich środka, a nawet dotknąć małe, niezwykle pożyteczne owady i napoić je wodą. Na koniec z pszczelego wosku wykonały świece.
Rekrutacja dopiero ruszyła, a pierwsi chętni już się zgłosili. Na pewno z czasem będzie ich przybywać, a zapisy mogą być prowadzone nawet do późnej jesieni. Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie właśnie uruchomiła swój punkt rekrutacyjny w Hrubieszowie i nad Huczwą zamierza prowadzić zajęcia.
Na piątkowe popołudnie (11 sierpnia, godz. 14) zaplanowano w Hrubieszowie piknik edukacyjny. Organizuje go lubelska Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola, która rozpoczęła właśnie swoją działalność w mieście.
Informatyka ma uratować przyszłość filii Akademii Bialskiej w Radzyniu Podlaskim. Polska Komisja Akredytacyjna dała właśnie uczelni zielone światło na uruchomienie tego kierunku.
W roku akademickim 2023/2024 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II uruchomi osiem nowych kierunków studiów podyplomowych. Rekrutacja trwa do 30 września.
– To decyzja polityczna, a nie merytoryczna – uważają niezadowoleni z wyniku konkursu na dyrektora I LO w Świdniku. Od września prestiżową szkołą pokieruje osoba z zewnątrz, a nie jak chciałoby wiele osób, dotychczasowa wicedyrektorka. Władze powiatu tłumaczą, że taki był wynik tajnego głosowania komisji konkursowej
W internacie przy liceum w Wisznicach nie ma miejsca dla wszystkich chętnych. Rozżaleni rodzice pytają, co teraz mają zrobić maturzyści, którym po trzech latach odmówiono dachu na głową. Szkoła tłumaczy, że wszystko przez kumulację roczników.
Badaczka z Lublina z największym dofinansowaniem na projekt archeologiczny. Narodowe Centrum Nauki przyznało dr Agacie Hałuszko z UMCS aż 1,5 mln zł.
Lubelska Akademia WSEI może pochwalić się kolejnymi zagranicznymi absolwentami pielęgniarstwa w języku angielskim.
Do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży przyleciał już Papież Franciszek i 30 tys. pielgrzymów z Polski. Zagrali dla nich raperzy z Białej Podlaskiej.
Za swoje sportowe osiągnięcia dostali medale. Ale Klaudia Luterek i Kacper Magielnicki, triumfatorzy tegorocznych Mistrzostw Polski AZS w podnoszeniu ciężarów dostali też nagrody od swojego rektora. Oboje są studentami Akademii Zamojskiej.
Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa będąca wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik już jutro (29 lipca) zawita do Bychawy.
Wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasisty pokazują, że w powiecie puławskim prym wiodą placówki z Kazimierza Dolnego, Osin oraz Nałęczowa.
Badania pokazują, że niemal co drugi nastolatek boryka się z zaniżoną samooceną. Młodzież z Białej Podlaskiej chce o tym dyskutować podczas warsztatów. Poprowadzi je doświadczona psychoterapeutka.