Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na pierwszy ogień poszło 10 absolwentek pielęgniarstwa. W Akademii Zamojskiej obroniły swoje prace magisterskie. I zapisały się w historii. Nie tylko dlatego, że wszystkie w dyplomach mają piątki. Również z tego powodu, że nigdy wcześniej w historii tej uczelni nikt tytułów magistra nie zdobył.
To było półtora miesiąca lęku i niepewności. Absolwenci szkół podstawowych poznali właśnie wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak jest? Do przodu – słyszymy.
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o nowym muralu przy ul. Kalinowszczyzna, dziś kolejny street art. Od niedzieli gotowy jest mural na boku kamienicy przy placu Dworcowym
Raj dla dzieci inspirowany ideą Przygodowych Placów Zabaw został ponownie otwarty. Rezerwat to miejsce założone przez dorosłych, ale kształtują go dzieci i to do nich należą wszystkie decyzje związane z wyglądem miejsca oraz jego funkcjonalności.
Formalnie ten moment nastąpi 31 sierpnia. Ale w praktyce, to 23 czerwca 2023 zakończyła się długa, a w ostatnim czasie trudna historia szkoły w Gozdowie pod Werbkowicami. Jej mury opuścili ostatni uczniowie i przedszkolaki, w sumie było ich szesnaścioro. We wrześniu żadne z dzieci już tutaj nie wróci. Podstawówka przestaje istnieć.
W zeszłym roku mieli 11. miejsce, teraz są na 5. Akademia Zamojska awansowała w najnowszym rankingu Perspektyw w kategorii Akademii Nauk Stosowanych i Publicznych Uczelni Zawodowych.
Uniwersytet Medyczny pozostaje najwyżej sklasyfikowaną lubelską uczelnią w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy”, choć zanotował nieznaczny spadek. Jako jedyna w tegorocznym zestawieniu awansowała Politechnika Lubelska
Studenci bialskiej uczelni będą mieli szansę na płatne staże u przedsiębiorców. Wszystko dzięki dualnemu systemowi kształcenia.
Uroczysta promocja doktorów i doktorów habilitowanych oraz nadanie tytułu honorowego profesora uczelni prof. dr. hab. Sabinie Chebotar odbyło się w środę w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Po latach z gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zniknie uczelniania księgarnia. Termin jej likwidacji nie jest jeszcze znany, ale decyzja już zapadła
W Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom anglojęzycznym kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego.
Odbiór świadectw i słodka laba. To nieco więcej niż dwa miesiące, bo rozpoczęcie zajęć dydaktycznych przewidziano dopiero na poniedziałek, 4 września.
Takiej bieżni jeszcze przy żadnej miejskiej szkole nie było. Bialska „dziewiątka” ma ją dzięki budżetowi obywatelskiemu.
Oskar był jedynym siódmoklasistą. W klasie trzeciej uczyła się tylko Ewa, a jej siostra Ania jako jedyna w szóstej. Najliczniejsza była ósma – liczyła cztery osoby. Po wakacjach żadne z szesnaściorga dzieci do szkoły w Gozdowie nie wróci. Podstawówka przestaje istnieć.
Dziś odbiór świadectw, a od jutra słodka laba. To nieco więcej niż dwa miesiące, bo rozpoczęcie zajęć dydaktycznych przewidziano dopiero na poniedziałek 4 września.
Dmuchańce, trampoliny, konkursy i wiele innych atrakcji przygotowali w czwartek dla dzieci z lubelskich przedszkoli i szkół podstawowych lubelscy Salezjanie.
142 uczniów puławskich szkół otrzymało jednorazowe stypendia naukowe prezydenta miasta „Nasi Najlepsi” . Tuż przed wakacjami do kieszeni 77 licealistów trafiło po 500 zł, a do 65 uczniów z podstawówek po 300 zł.
Koniec roku szkolnego za pasem. Oceny wystawione, a lekcje się praktycznie nie odbywają. Jak więc zachęcić młodzież, aby jednak chciała przyjść do szkoły? W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie nauczyciele we współpracy z Radą Rodziców zorganizowali Piknik Kopernikański.
To już tradycja, że Chór La Musica działający przy Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie wraca z konkursów z nagrodami. Tym razem młodzi muzycy jednak przesadzili: zgarnęli wszystkie nagrody!
Bez żadnych wzorców i gotowych rozwiązań. Wyłącznie w oparciu o wyobraźnię oraz potrzeby i zainteresowania dzieci – tak powstawały prace nadesłane na konkurs „Zabawka uczy, zabawka bawi” zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.
W Lublinie otwarta została wystawa IPN „Sportowcy-patrioci II RP”. Na ogrodzeniu Orlika przy Szkole Podstawowej Nr 52 na Felinie we wtorek zawisły plansze z biogramami mistrzów olimpijskich oraz medalistów mistrzostw świata, a także amatorów i pasjonatów sportu.
Ten rok szkolny kończy trwający trzy lata udział Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu w projekcie Digital Tools and Programming in Future Classrooms w ramach Erasmus+. Młodzież i nauczyciele z Polski, Turcji i Portugalii wspólnie uczyli się programowania przy okazji poznając wzajemnie.
Smart hulajnoga, Ekostrefa inteligentna multidzielnica Lublina oraz smart plac zabaw – to najciekawsze pomysły uczestników konkursu „Uczeń i Uczennica Przyszłości”.
Koniec kadencji albo przejście na emeryturę dotychczasowych dyrektorów to powody, dla których rozpoczęło się poszukiwanie nowy. Zamojski magistrat właśnie ogłosił konkursy na trzy takie stanowiska w miejskich placówkach oświatowych.
W Zespole Szkół nr 5 odbyło się spotkanie z uczniami szkół ponadpodstawowych, którzy w kończącym się właśnie roku szkolnym zostali laureatami i finalistami olimpiad oraz turniejów zawodowych. Była to także okazja do wręczenia niektórym z nich Stypendiów Prezydenta Miasta Lublin.