Które szkoły w regionie mogą pochwalić się najwyższą, a które najniższą zdawalnością tegorocznych matur? Gdzie najlepiej przygotowali do egzaminów na poziomie podstawowym, a gdzie najlepiej wypadły rozszerzenia? Sprawdziliśmy.
Biała Podlaska
Najwyższą, bo stuprocentową zdawalnością tegorocznych matur może pochwalić się Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące. Najniższą (29 proc.) - Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Zakładu Doskonalenia Zawodowego.
Obowiązkowy egzamin z języka polskiego najlepiej napisano w I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I. Kraszewskiego. Absolwenci tej szkoły uzyskali średnio 68 proc. Na drugim biegunie Technikum nr 2 z wynikiem 44 proc.
W zmaganiach z podstawowym językiem angielskim najlepiej wykazali się uczniowie „Norwida” (94 proc.) oraz „Kraszewskiego” (91 proc.). Maturzyści tych szkół otrzymali też najwyższe wyniki z obowiązkowej matematyki – po 77 proc. Najniższy (zaledwie 18 proc.) wywalczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Żak.
Wśród egzaminów dodatkowych na poziomie rozszerzonym:
- najwyższy wynik z biologii 59 proc. otrzymali uczniowie „Kraszewskiego”, a tylko 19 proc. – Technikum nr 1.
- chemia najlepiej wypadła w „Kraszewskim” (59 proc.), a najsłabiej w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica (20 proc.)
- sukces z geografii ponownie w „Kraszewskim” (64 proc.), a porażka ponownie w LOdD Żak (16 proc.)
- wynikiem z geografii chwalą się w Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Żak
- historia to sukces w Katolickim Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida (62 proc.). Najniższy ale wciąż bardzo dobry wynik odnotowano w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater (39 proc.).
- informatyka najlepiej w „Kraszewskim” – 56 proc., a najsłabiej w „Plater” – 33 proc.
Takie wyniki matury 2022 odnotowano w szkołach w Białej Podlaskiej. Pełna lista
Powiat bialski
Najlepszą 90-procentową zdawalnością cieszą się uczniowie z Technikum w Małaszewiczach. Dobrze, bo 84 proc. także w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Najniższa zdawalność (21 proc.) w Technikum w Leśnej Podlaskiej.
Wśród egzaminów obowiązkowych najwyższy sukces odnieśli absolwenci „Sikorskiego” (język polski na 62 proc.), Technikum Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim (język angielski na 76 proc.) i Technikum w Janowie Podlaskim (65 proc.). Najsłabiej ta część egzaminu wypadła w Technikum w Leśnej Podlaskiej (język polski na 30 proc., język angielski na 41 proc. i matematyka na 34 proc.), Technikum w Międzyrzecu Podlaskim (język angielski na 41 proc.).
Rozszerzenia to mocna strona Technikum w Janowie Podlaskim (biologia 35 proc.), „Sikorskiego (geografia na 47 proc.) oraz Technikum Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim (historia 37 proc. i informatyka na 45 proc.).
Matura 2022 wyniki szkół. Powiat bialski
Powiat biłgorajski
Aż 94-procentową zdawalnością chwali się w tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju. Najniższą (44 proc.) - Technikum w Zespole Szkół Zawodowych I Ogólnokształcących w Biłgoraju.
63 proc. to najwyższy średni wynik szkoły z powiatu biłgorajskiego. Osiągnęli go uczniowie LO im. ONZ. Najniższy (17 proc.) w Branżowej Szkole II Stopnia Nr 2 w Biłgoraju w RCEZ. W tej szkole też najniższy wynik z obowiązkowego jęz. angielskiego – 38 proc. Najwyższy 86 proc. ponownie w LO im. ONZ. Identyczne szkoły w przypadku matematyki – najlepsza ma 71 proc., najgorsza 21 proc.
Wśród rozszerzeń najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie 1 LO w Biłgoraju (60 proc. z biologii, 50 proc. z chemii, 49 proc. z geografii, 48 proc. z historii i 55 proc. z informatyki). Identyczny sukces z informatyki padł w Technikum Mechaniczno-Elektrycznym w Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.
Tak zdawano maturę 2022 w powiecie biłgorajskim. Pełna lista
Chełm
Najniższa zdawalność w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych "Żak" w Chełmie – 13 proc. Najwyższa w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego – 96 proc.
W tej szkole też najwyższy wynik z obowiązkowego języka polskiego (57 proc.), z angielskiego (87 proc.) i z matematyki (78 proc.). Najniższe w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych "Żak" w Chełmie (jęz. polski – 25 proc., jęz. angielski – 38 proc. i matematyka – 19 proc.).
„Czarnecki” może też świętować najwyższe powiatowe noty w rozszerzeniach z biologii (60 proc.), chemii (48 proc.), historii (58 proc.) i informatyki (39 proc.), W zmaganiach z geografią bezkonkurencyjni okazali się natomiast uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie ze średnim wynikiem 61 proc.
Matura 2022. Wyniki wszystkich szkół w Chełmie
Powiat chełmski
Najwyższa zdawalność tegorocznych matur w Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Zespole Szkół w Siedliszczu (86 proc.), a najniższa w Technikum w Okszowie (24 proc.).
„Traugutt” okazuje się też najlepszą szkołą powiatu jeśli chodzi o wyniki: polski podstawowy (46 proc.), angielski podstawowy (77 proc.), matematyka podstawowa (52 proc.).
Tak tegorocznych maturzystów przygotowały szkoły powiatu chełmskiego
Powiat hrubieszowski
Powody do zadowolenia w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, gdzie odnotowano najwyższą zdawalność – 95 proc. Najniższa – tylko 9 proc. w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej w Hrubieszowie.
Egzaminy obowiązkowe najlepiej wypadły w „Staszicu – jęz. polski na 52 proc., jęz. angielski na 87 proc., matematyka na 74 proc. Najsłabiej w Technikum nr 1 w Hrubieszowie (jęz. polski na 28 proc.), Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej w Hrubieszowie (jęz. angielski na 33 proc. i matematyka na 24 proc.).
W rozszerzeniach bezkonkurencyjne okazały się:
- II Liceum Ogólnokształcące w Hrubieszowie: biologia na 50 proc., chemia na 41 proc., informatyka na 28 proc.
- I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie: historia na 41 proc. i geografia na 46 proc.
Tak zdawano maturę 2022 w powiecie hrubieszowskim. Pełna lista szkół
Powiat janowski
Bezkonkurencyjne w tym roku okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim z najwyższą zdawalnością (90 proc.) oraz z najwyższymi wynikami z egzaminów obowiązkowych (j. polski 0 60 proc., j. angielski – 80 proc., matematyka 67 proc.) oraz rozszerzeń (biologia 50 proc., chemia 43 proc., geografia 46 proc. i historia 51 proc.).
Najniższa zdawalność w Technikum im. Powstańców Styczniowych w Potoczku (28 proc.). Tam też najniższe wyniki egzaminów obowiązkowych (polski – 38 proc., angielski – 44 proc., matematyka – 25 proc.).
Które szkoły powiatu janowskiego uczą najlepiej? Wyniki matury 2022
Powiat kraśnicki
Najniższą zdawalność odnotowały technika w Wólce Gościeradowskiej i w Urzędowie (po 14 proc.), a najwyższą I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku (94 proc.) i II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Kraśniku (92 proc.).
Obowiązkowa część egzaminu maturalnego najlepiej wypadła w „Reju” (język polski na 60 proc. i matematyka na 68 proc.), w Technikum nr 2 w Kraśniku (język angielski na 80 proc.). Obie szkoły podzieliły między sobą najwyższe noty z rozszerzeń. „Rej” najlepszy okazał się w chemii (41 proc.), a „Kościuszko” w biologii (57 proc.), geografii (50 proc.) i historii (43 proc.).
Wyniki matur 2022 we wszystkich szkołach powiatu kraśnickiego
Powiat krasnostawski
99 proc. to najlepsza zdawalność tegorocznych matur w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie (najlepszy wynik w powiecie). Zerowa zdawalność w Społecznym Liceum Ogólnokształcacym im. Hetmana Jana Zamoyskiego Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Krasnymstawie (średni wynik z jęz. polskiego tam to 20 proc., jęz. angielski 42 proc. a matematyka 21 proc.).
„Jagiełło” może się też pochwalić najwyższymi notami ze wszystkich egzaminów maturalnych, które analizujemy (obowiązkowy: polski 58 proc., angielski 87 proc., matematyka 77 proc.; rozszerzenia: biologia – 58 proc., chemia – 38 proc., geografia – 52 proc., historia – 46 proc., informatyka – 36 proc.).
Szkoły powiatu krasnostawskiego i ich wyniki z matury 2022
Powiat łęczyński
Najwyższą 81-procentową zdawalność odnotowano w Technikum w Łęcznej, najniższą 30-procentową w Technikum w Kijanach.
Język polski na poziomie podstawowym najlepiej wypadł we wspomnianym już Technikum w Łęcznej (50 proc.), a matematyka (55 proc.) i język angielski (76 proc.) w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna.
Najniższe wyniki z polskiego w Technikum w Kijanach (23 proc.), a z angielskiego (38 proc.) i matematyki (20 proc.) w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Ludwinie.
Tak uczniowie powiatu łęczyńskiego radzili sobie w trzech pierwszych dniach matur
Powiat lubartowski
Najniższa zdawalność tegorocznych matur (22 proc.) w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół w Kocku. Najwyższa (98 proc.) w Technikum Zawodowym nr 2 w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. W ścisłej czołówce także I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie (97 proc.) i II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie (93 proc.).
Najwyższy wynik z obowiązkowego polskiego (59 proc.) w lubartowskim I LO; z angielskiego (88 proc.) i z matematyki (77 proc.) w Technikum Zawodowym nr 2 w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie.
Matura 2022. Wyniki w szkołach powiatu lubartowskiego
Powiat lubelski
Najniższa zdawalność (16 proc.) w Technikum nr 1 w Bychawie. Najwyższa (74 proc.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach. Ta szkoła może pochwalić się też najwyższym powiatowym wynikiem w obowiązkowym polskim (51 proc.) i matematyce (54 proc.). W zmaganiach z językiem angielskim bezkonkurencyjni okazali się absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Niemcach (66 proc.).
Co z rozszerzeniami?
- biologia najlepiej wypadła w dwóch szkołach (w obu wynik 32 proc.): bełżyckim „Koperniku” i Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie
- chemia najlepiej wypadła w dwóch szkołach (w obu wynik 24 proc.): bełżyckim „Koperniku” i Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie
- geografia najlepiej wypadła w dwóch szkołach (w obu wynik 30 proc.): bychawskim „Kwiatkowskim” i Liceum Ogólnokształcącym w Niemcach
Jak szkoły powiaty lubelskiego wypadły w maturze 2022? Sprawdź tutaj
Lublin
Aż sześć szkół chwali się 100-procentową zdawalnością tegorocznych matur. To Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski, III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki, Prywatne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Kazimierza Gostyńskiego, Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego.
Na drugiej szali Niepubliczne Technikum Leśne (20 proc.), Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Arche w Lublinie (19 proc.), Branżowa Szkoła Spożywcza II stopnia w ZSCiPS im. gen. Franciszka Kleberga (17 proc.), Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych "Żak" w Lublinie (16 proc.).
Powody do zadowolenia z wyników egzaminu z podstawy języka polskiego mają absolwenci „Unii” i IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika – otrzymali średnio 74 proc. możliwych do uzyskania punktów. Z języka angielskiego najlepsza była „Unia” – 97 proc., a w matematyce bezkonkurencyjny okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica – 90 proc.
- biologia najlepiej poszła uczniom „Staszica” – 82 proc.
- chemię z wynikiem 69 proc. zdominowali „Unici”
- geografia na 80 proc. to najlepszy wynik w mieści pochodzący z I LO im. Stanisława Staszica
- historia napisana na średnio 67 proc. to sukces III LO im. Unii Lubelskiej
- informatyka: absolwenci „Staszica” szczycą się aż 79-procentowym średnim wynikiem
Najniższy średni wynik procentowy z obowiązkowego egzaminu z języka polskiego odnotowano w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcące Arche (30 proc.), z języka angielskiego (36 proc.) w Branżowej Szkole Spożywczej II stopnia w ZSCiPS im. gen. Franciszka Kleberga, a z matematyki (po 19 proc.) w obu z wymienionych właśnie szkół.
Pełne wyniki z egzaminu w poszczególnych szkołach w Lublinie
Powiat łukowski
Niewiele powiatów może pochwalić się szkołami ze 100-procentową zdawalnością matur. Powiat łukowski może, bo ma I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Są jednak też kłopoty do zmartwień, bo najniższy wynik to tylko 29-procentowa zdawalność w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych Edukacji Innowacyjnej w Łukowie. To właśnie w tej szkole odnotowano też najniższy wynik z obowiązkowej matury z języka polskiego (35 proc.). Język angielski (54 proc.) i matematyka (36 proc.) najgorzej wypadły w Liceum Ogólnokształcącym w Radoryżu Smolanym.
Najlepsze wyniki z egzaminów obowiązkowych w:
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie – język polski na 97 proc. i język angielski na 83 proc.
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie (po 77 proc.).
Technikum nr 3 w Łukowie może się pochwalić najlepszym wynikiem z rozszerzenia z biologii (62 proc.). Najgorzej w powiecie z tego przedmiotu wypadli uczniowie z Radoryżu (36 proc.).
Absolwenci łukowskiego „Kościuszki” byli niepokonani w zmaganiach z chemią i historią (po 52 proc.).
W zmaganiach z rozszerzeniem z geografii przegonili ich uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie, którzy otrzymali średnio 68 proc.).
Takie wyniki z matury 2022 osiągnęły poszczególne szkoły w powiecie łukowskim
Powiat opolski
Najniższa powiatowa zdawalność 34 proc. w Technikum w Opolu Lubelskim, a najwyższa (94 proc.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej. Szkoła ta pobiła też lokalne rekordy ocen i okazała się najlepsza w statystykach z języka polskiego (56 proc.), języka angielskiego (74 proc.), matematyki (68 proc.) oraz w rozszerzeniu z biologii (42 proc.)
W rozszerzeniu z geografii (31 proc) lepsi okazali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim.
Matura 2022 w powiecie opolskim
Powiat parczewski
Najwyższa, bo 92-procentowa zdawalność tegorocznej matury w I Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie, a najniższa w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych "Profit" (13 proc.).
Absolwenci I LO otrzymywali też najwyższe noty z egzaminów obowiązkowych (język polski 64 proc, język angielski 85 proc., matematyka - 64 proc.) oraz w rozszerzeniach (biologia – 66 proc., chemia – 47 proc., geografia – 52 proc., historia – 41 proc., informatyka – 36 proc.).
Matura 2022 wyniki szkół. Parczew i powiat parczewski
Powiat puławski
Było blisko ideału! Najwyższą, 99-procentową zdawalnością w powiecie może się pochwalić I Liceum Ogólnokształcące im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach. Najniższą (11 proc.) - Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Nr VIII w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach.
Jak poszły egzaminy obowiązkowe na poziomie podstawowym?
- język polski: sukces Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie (65 proc.) i porażka Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych "Żak" w Puławach (28 proc.)
- język angielski: sukces I Liceum Ogólnokształcące im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach (po 87 proc.), a najgorszy wynik Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych "Żak" w Puławach (37 proc.)
- matematyka z rekordowym średnim wynikiem 75 proc. w II Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach. Najniżej, bo 18 proc. otrzymali absolwenci Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie - filia w Puławac.
Wśród rozszerzeń rekordowe 55 proc. z biologii wywalczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie. Najwyżej w powiecie – 35 proc. z chemii otrzymali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach. Oni także wspólnie z absolwentami „Czartoryskiego” dostali po 51 proc. z geografii. „Czartoryski” okazał się też powiatową potęgą w historii – 44 proc.
Wyniki matury 2022 w powiecie puławskim. Pełna lista
Powiat radzyński
Najwyższa zdawalność (94 proc.) w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim, najniższa (12 proc.) w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych ZDZ w Radzyniu Podlaskim.
Egzamin z języka polskiego najgorzej wypadł w Technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej (25 proc.) Angielski okazał się porażką w Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim (31 proc.), a matematyka w Technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej (18 proc.).
I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim może ogłaszać najlepsze przygotowania uczniów do rozszerzeń. Z biologii, geografii i historii jej uczniowie zdobywali średnio 51-procentowy wynik.
Matura 2022 wyniki szkół. Powiat radzyński
Powiat rycki
Wszyscy maturzyści (100 proc. zdawalność ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych) zdali w Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym w Dęblinie. Tylko 26-procentowa zdawalność w Liceum Ogólnokształcącym w Sobieszynie. Tam też najniższe noty (polski 28 proc., angielski 28 proc. matematyka 49 proc.). Najwyższe we wspomnianym już Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym (polski 60 proc., angielski 96 proc. matematyka 90 proc.).
Matura 2022 we wszystkich szkołach powiatu ryckiego
Powiat świdnicki
Powiat pochwalić może się I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Świdniku, gdzie odnotowano najwyższą zdawalność (91 proc.). Tam też najwyższy (54 proc.) wynik z egzaminu z języka polskiego na podstawowym poziomie (ex aequo z II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku), z języka angielskiego – 90 proc. i z matematyki – 68 proc.
Polski najgorzej wypadł w Technikum w Piaskach (34 proc.), angielski w Technikum nr 2 w Świdniku (50 proc.), a matematyka w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych "Edukator" w Świdniku (31 proc.)
Najniższa zdawalność (zaledwie 17 proc.) w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych "Edukator" w Świdniku.
Pełne wyniki matur 2022 w powiecie świdnickim
Powiat tomaszowski
Najgorsza zdawalność – 0 proc. – w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Zespole Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim. Najlepsza w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim – 93 proc. Uczniowie tej placówki byli też niepokonani w wykazywaniu się wiedzą z języka polskiego (53 proc.), języka angielskiego (82 proc.) i matematyki (73 proc.) oraz w rozszerzeniach z biologii (42 proc.), chemii (37 proc.) i geografii (35 proc.).
Matura 2022 we szkołach powiatu tomaszowskiego
Powiat włodawski
Najwyższa 92-procentowa zdawalność w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie. Najniższa (53 proc.) w Technikum w Korolówce-Osadzie. W tej ostatniej szkole też najgorsze wyniki egzaminu na poziomie podstawowym (polski – 38 proc., angielski – 56 proc., matematyka – 37 proc.).
Wyniki matur we wszystkich szkołach powiatu włodawskiego
Powiat zamojski
100–procentową zdawalnością mogą się szczycić nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu. Tam też najwyższe wyniki egzaminów: z polskiego 65 proc., z angielskiego 80 proc., z matematyki 66 proc.
Najniższa zdawalność w powiecie (30 proc.) w Technikum w Szczebrzeszynie i – co za tym idzie – najniższe wyniki (z polskiego 36 proc., z angielskiego 46 proc., z matematyki 33 proc.).
W której szkole powiatu zamojskiego uczniowie poradzili sobie najlepiej z podstawą na maturze 2022?
Zamość
100-procentowa zdawalność tylko w jednej szkole: I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej w Zamościu. Dwie szkoły były blisko ideału (98 proc.): III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu i I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.
Najniższa 0-procentowa zdawalność aż w dwóch placówkach: Technikum "Lider" w Zamościu i w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych "Żak" w Zamościu.
Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym najlepiej wypadł uczniom „Unii Europejskiej” (60 proc.), a najsłabiej w I Prywatnym Technikum Hotelarskie w Zamościu i Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych "Lider" w Zamościu (po 33 proc.).
Zmagania z podstawą z języka angielskiego zakończyły się sukcesem „Unii Europejskiej (95 proc.), a najwięcej do poprawiania jest w Technikum „Lider” w Zamościu (29 proc.).
Matematyka przyniosła sukces absolwentom „Unii Europejskiej” (90 proc.) i ból głowy uczniom Technikum „Lider” w Zamościu (17 proc.).
I Społeczne Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej w Zamościu to lider w rozszerzeniach z biologii (75 proc.), chemii (70 proc.) i geografii (85 proc.). Z kolei absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu najlepiej opanowali wiedzę z historii (70 proc.).
Takie wyniki z matury 2022 otrzymały poszczególne szkoły w Zamościu
Dane opracowaliśmy na podstawie statystyk opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie. Pod uwagę braliśmy zdawalność ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych a także średni wyniki z języka polskiego, języka agielskiego i matematyki na poziomie podstawowym oraz rozszerzeń z biologii, chemii, geografii, historii i informatyki.