Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kilkudziesięciu wystawców i jeszcze więcej odwiedzających. Najpiękniejsze minerały można podziwiać w Lublinie.
Miasto jak wielka galeria sztuki. W Lublinie ruszył festiwal Open City.
Łóżko z wagą, ulepszony wózek inwalidzki czy szafki przyłóżkowe i pościel. Dary o wartości ponad 40 tys. złotych trafiły Na Oddział Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Teatr Panopticum działający przy Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” obchodzi jubileusz 40-lecia swojego istnienia. W środę na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy odbył się spektakl „Tempus” w reżyserii Jana Tuźnika, który rozpoczął świętowanie placówki.
W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie obecnie na kochający dom czeka 116 mruczków. Może jesień to idealny czas by adoptować futrzastego przyjaciela?
Jakość, dbałość i pomaganie potrzebującym. Przybyło 10 organizacji z certyfikatem „Zakup Prospołeczny”.
Praca z solidną pensją jest w zasięgu ręki, wystarczy trochę chęci. Na stronie Centralnej Bazy Ofert Pracy można znaleźć dobrze płatne oferty dla praktycznie wszystkich specjalności.
Zarząd województwa wydaje blisko 1,8 mln złotych, aby rolnicy mieli lepszy dojazd do pól. Dotację na budowę lub modernizację dróg dojazdowych otrzymało 11 gmin.
W Ogrodzie Botanicznym UMCS stanęła wyjątkowa ławka, która łączy stypendystów międzynarodowego programu.
Wielu mieszkańców Lublina niedzielę spędziło na nowym dworcu. Najważniejszą atrakcją festynu był nowoczesny blisko 25-metrowy autobus marki Solaris z niewidzianymi u nas wcześniej dwoma przegubami.
Motyki i kopaczki konne poszły w ruch. Odwiedzający dziś Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie poznali dawne techniki zbierania ziemniaków.
We Włodawie trwa organizowany jak co roku przez Powiat Włodawski oraz Muzeum - Zespół Synagogalny Festiwal Trzech Kultur. Dzisiaj ostatni dzień imprezy.
To było połączenie twórczych warsztatów, muzyki i interaktywnych pokazów. Stare Bronowice, czyli lubelski Bronx w ramach Festiwalu Wszystkich Mieszkańców otworzyły swoje podwórka.
Dolny Śląsk walczy ze skutkami powodzi, która w ubiegłym tygodniu boleśnie doświadczyła region. Pod wodą znalazły się takie miasta jak: Kłodzko, Głuchołazy, Lądek Zdrój czy Lewin Kłodzki. Zniszczone domy, zerwane mosty i drogi. W przeszłości powodzie nie oszczędzały także Lublina. Przypominamy wielką powódź z marca 1947 r.
Za rok na pewno z wielką pompą, bo to będzie dekada istnienia. Ale również teraz, po 9 latach od uformowania Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego, uroczyście świętowano jej jubileusz.
Ulicami Lublina przeszedł Marsz Różowej Wstążki. To przypomnienie dla wszystkich kobiet, jak ważna jest świadomość i profilaktyka raka piersi.
Poduszkowiec, kosiarka na gąsienicach i legendarny Żuk. Te i inne pojazdy można oglądać do jutra na parkingu Politechniki Lubelskiej
Bus wypełniony darami pojechał dziś z pomocą dla mieszkańców Dolnego Śląska. Zbiórka trwa i nadal potrzebne są m.in. środki czystości, żywność długoterminowa oraz woda.
W szeregi lubelskiej policji wstąpiło 70 nowych funkcjonariuszy. We wtorek złożyli uroczyste ślubowanie i od tej pory, będą stać na straży porządku i bezpieczeństwa.
Caritas Archidiecezji Lubelskiej zorganizował pilną zbiórkę dla powodzian. Potrzebne są artykuły spożywcze, śpiwory, woda, ale również latarki, łopaty i wiele innych.
We wtorek w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające 85. rocznicę agresji Rosji sowieckiej na Polskę, połączone z obchodami Dnia Sybiraka.
Uniwersytet Medyczny już oficjalnie z nowymi władzami. We wtorek powołano prorektorów, dziekanów, prodziekanów, kanclerzy i pełnomocników rektora.
W poniedziałek, 16 września odbyły się obchody 85. rocznicy walk w obronie Lublina, stoczonych z niemieckim najeźdźcą 16 i 17 września 1939 r. Przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich oraz delegacje instytucji oddali hołd obrońcom Lublina i Ojczyzny z września 1939 r.
W Sawinie odsłonięto tablicę upamiętniającą Żydów – obywateli polskich pomordowanych przez Niemców podczas Akcji Reinhardt w latach 1942-43. – Niech ta tablica będzie symbolem naszej pamięci o ofiarach, ale także świadectwem naszej postawy wobec niesprawiedliwości i cierpienia. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o przeszłości – powiedziała wójt Agnieszka Dąbrowska.
Rolnicy i mieszkańcy Gminy Sosnowica podczas Dożynek Gminno-Parafialnych dziękują dzisiaj za tegoroczne plony.