Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pokazy chemiczne, warsztaty fizyczne, pokazy robotów, świat pod mikroskopem, długopisy 3D, poduszkowiec, malowanie buziek czy modelowanie balonów to niektóre z atrakcji, jakie przygotowała Politechnika Lubelska dla dzieci i dorosłych podczas IV edycji „Pikniku Rodzinnego z Nauką za Pan Brat!”.
W województwie lubelskim rok szkolny rozpoczęło dzisiaj około 340 tysięcy uczniów z czego niemal 19,5 tys. to pierwszoklasiści. W Ludwinie odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2024/2025 z udziałem władz samorządowych.
Dla gmin to okazja, by się wypromować. Na stoiskach królują więc pyszne regionalne potrawy, a przed sceną wieńce dożynkowe. W powiecie bialskim ta tradycja wciąż jest żywa.
Naturalne miody i produkty pochodzenia pszczelego, rozmowy ze specjalistami i występy artystyczne - to wszystko czeka na uczestników podczas wojewódzkiego święta miodu.
85 lat temu świat się zmienił. Tego dnia hitlerowcy zaatakowali Polskę i rozpoczęła się II wojna światowa. Lublin także pamięta o tych tragicznych wydarzeniach.
Nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie zakończyliśmy naszą wakacyjną akcję „Spotkajmy się nad wodą”. Dopisała pogoda i uczestnicy, którzy na brak atrakcji przygotowanych przez naszą redakcję i partnerów akcji narzekać w sobotnie popołudnie nie mogli.
Wyjątkowo - nie w ostatnią niedzielę miesiąca - a w pierwszą, na placu Zamkowym zebrali się fani starych „bibelotów”
Czworonożni funkcjonariusze w policji są niezastąpieni i bardzo pomocni. W szczególności podczas akcji gdzie są materiały wybuchowe oraz narkotyki. W piątek w Lublinie odbyły się wojewódzkie eliminacje do mistrzostw kynologicznych.
W ostatni dzień wakacji Muzeum Wsi Lubelskiej przeniosło bawiących się - na ostatniej potańcówce - do czasów dawnych wiejskich zabaw. Gościom przygrywała Maciejowa Kapela
W hali Targów Lublin pachnie kawą i czekoladą, a w tle słychać rozmowy o biznesie. To wszystko z powodu odbywającego się tam festiwalu Hobby&Biznes.
W Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się Wojewódzki Dzień Rodzin. Wydarzenie było okazją do integracji rodzin zastępczych, seniorów oraz rodzin adopcyjnych z województwa lubelskiego.
Jak wygląda praca na poczcie? Czy sortowanie przesyłek to ciężka rzecz? Przekonali się o tym uczestnicy miejskiego programu „Lublin. Zawodowcy”.
Najpierw msza święta dziękczynna za plony, potem konkursy i zabawa. Podczas dożynek powiatowych w Wąwolnicy nie było nudy.
Cztery miasta, dwa kontynenty i jedna sieć. Projekt „PORTAL” połączył miasta z całego globu. Teraz mieszkańcy z różnych miejsc na świecie mogą zobaczyć się na żywo i stworzyć nowe, międzynarodowe relacje.
W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie na kochający dom czeka 141 psów.
Dożynki Powiatu Kraśnickiego odbyły się w niedzielę 25 sierpnia 2024 r. na stadionie Orła Urzędów Mikuszewskie w Urzędowie. Święto plonów Powiatu Kraśnickiego i Gminy Urzędów, zachęciło mieszkańców, by wspólnie spędzić czas podczas dobrej zabawy.
W Mełgwi odbyły sie w niedzielę dożynki parafialno-gminne. Uroczystość kościelna przyciągnęła tłumy wiernych, którzy po eucharystii wraz z korowodem dożynkowym przeszli do amfiteatru, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, w konkursie na wieniec dożynkowy zaprezentowało się 13 misternie wyplecionych wieńców dożynkowych .
Niedziela to ostatni dzień piwnego święta w Krasnymstawie. Przez miasto przeszedł Korowód Chmielakowy: były wieńce, stare samochody, grupa rekonstrukcyjna i kiermasz rękodzieła
Wieniec dożynkowy, tradycyjna procesja do kościoła i inscenizacja nawiązująca do dożynek sprzed lat. W niedziele w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyły się Dożynki Dworskie.
Folklorystyczne prezentacje, korowód z wieńcami, tradycyjne dzielenie się chlebem występy i koncerty znanych i lubianych. W niedzielne południe w Puchaczowie odbyły się Dożynki Powiatu Łęczyńskiego.
Podziękowanie za plony, barwny korowód na czele z młodzieżową orkiestrą dętą, tradycyjne obrzędy dożynkowe oraz występy ludowych artystów na scenie to atrakcje dożynek w Gminie Konopnica pod Lublinem, które w niedzielę odbyły się na Zielonym Rynku w Konopnicy.
Policjanci ciągle muszą się szkolić i podwyższać swoje umiejętności . W piątek lubelscy negocjatorzy ćwiczyli schemat działania w sytuacji kryzysowej na jeziorze w powiecie łęczyńskim.
W Krasnymstawie odbywa się najstarszy festiwal piwny w Polsce - Chmielaki 2024. 53. edycja tego Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów przyciągnęła jak co roku smakoszy złocistego trunku z całej Polski.
56 nowych ochotników zasiliło szeregi 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sobotę, podczas uroczystego apelu wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej. Poza tym, 7 żołnierzy OT, absolwentów podoficerskiego kursu „Sonda” odebrało promocje na stopień kaprala.
W Lublinie trwa Festiwal Re: tradycja, który jest nową nazwą dotychczasowego festiwalu Jarmark Jagielloński. Wydarzenie jak co roku przyciągnęło miłośników kultury i sztuki ludowej. Nie zabrakło na nim produktów tradycyjnych, rękodzieła artystycznego, rzeźby, ceramiki, drzeworytu , kowalstwa, garncarstwa, haftu, koronki, malarstwa, wikliniarstwa i regionalnych smakołyków.