Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Olimpijskie Potyczki - trwa trzecia edycja amatorskich zawodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży zorganizowane w lubelskim Centrum Sportu Akademos.
57 sesji, w tym także prowadzone w okresie pandemii sesje zdalne, 836 podjętych uchwał, 15 stanowisk i apeli, 365 posiedzeń komisji oraz 787 opinii i wniosków. Dobiegła końca VI kadencja Sejmiku Województwa Lubelskiego.
To były testy, ale trzeba przyznać bardzo widowiskowe. Już niebawem pokazy na fontannie multimedialnej wrócą na stałe.
W czwartek w Zespole Szkół Odzieżowo- Włókienniczych w Lubinie, odbyła się XIII edycja konkursu fryzjerskiego "Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer" pt. "Kolorowy zawrót głowy". Najlepszy fryzjer został wyłoniony spośród piętnastu uczniów, kształcących się w zawodach fryzjerskich w ośmiu placówkach.
Przysposobienie wojskowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, podstawy kryminalistyki i kryminologii, podstawy ratownictwa i psychologii to tylko niektóre propozycje klas XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Zesłańców Sybiru w Lublinie, na nadchodzący rok szkolny 2024/2025. Klasy mundurowe cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, która coraz częściej swoja przyszłość wiąże z wojskiem.
To będzie jedna z najciekawszych batalii o fotel burmistrza w niedzielnej drugiej turze wyborów w województwie lubelskim. O najważniejszy urząd w mieście i gminie Siedliszcze walczyć będą Hieronim Zonik, który funkcję wójta, a następnie burmistrza odkąd Siedliszcze zostało miastem, pełni nieprzerwanie od 1991 r. i Joanna Bartnik, przedsiębiorcza kobieta, która kilka lat temu związała się z urokliwą miejscowością w powiecie chełmskim, kupując dwór w Kuliku.
Premiera filmu " Przysięga Ireny" z udziałem twórców, odbyła się w środę w Chatce Żaka. Premiera polsko-kanadyjskiej produkcji w reżyserii Louise Archambaut, trafi do kin już 19 kwietnia. Fabuła dramatu wojennego oparta jest na faktach z życia Ireny Gut-Opdyke, która z narażeniem życia ratowała Żydów ukrywających się po likwidacji getta. To przejmująca opowieść o zachowaniu człowieczeństwa w nieludzkich czasach II wojny światowej.
Są nieodłącznym symbolem kampusu głównego KUL. Teraz także „Poczekajka” doczekała się tych pięknych roślin. Jednak na pełen rozkwit magnolii trzeba będzie poczekać kilka lat.
Za nami VII Akademicki Turniej o Puchar Rektora UMCS „Boccia Cup 2024”. To sportowa rywalizacja, ale też lekcja wzajemnego poszanowania.
Mieszkańcy Świdnika nie muszą już jeździć po paszport do Lublina. W urzędzie miasta otwarto terenowe biuro paszportowe.
W poniedziałek w hali widowiskowej ACK ,, Chatka Żaka” odbyła się uroczysta gala otwarcia Amerykańskiego Centrum Edukacji i Biznesu UMCS, w której wziął udział Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce
Cały weekend 13 i 14 kwietnia upłynął na Aqua Lublin pod znakiem zmagań pływaków w Akademickich Mistrzostwach Polski.
W Muzeum Wsi Lubelskiej odbyły się dzisiaj pokazy wiosennych prac polowych. Słoneczna niedziela przyciągnęła tłumy ciekawskich.
Tegoroczne Drzwi Otwarte w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów z miasta i regionu. Niezwykle dynamicznie rozwijająca się uczelnia zaprezentowała 13 kierunków i 39 specjalności.
Dzień Dobra lubelskiej Caritas to radosne święto pomagania, wyjątkowy czas dla wolontariuszy oraz tych, którzy wzięli udział w pikniku rodzinnym odbywającym się w sobotę na Placu Teatralnym w Lublinie.
Najnowsze trendy, nowinki budowlane, eksperci, wystawy branżowe oraz warsztaty. W Lublinie trwa 43. edycja Targów Budowlanych LUBDOM. W wydarzeniu wzięło ponad siedemdziesięciu wystawców z całego regionu.
Pokazy fizyczne, chemiczne, biologiczne, ploteczki polonistyczne, kahoot historyczny, stoiska językowe czy ekspozycja asamblaży. czekały na odwiedzających podczas tegorocznych dni otwartych w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im. cc. Majora Hieronima Dekutowskiego ps. " Zapora" w Lublinie. Placówkę chwali nie tylko dyrekcja i nauczyciele, ale także uczniowie.
Przedstawiciele władz, służb mundurowych, uczniowie szkół oraz mieszkańcy Krasnegostawu uczcili pamięć blisko 22 tys. żołnierzy Wojska Polskiego, policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej, cywilów pomordowanych przez NKWD oraz 96 ofiar, które10 kwietnia 2010 r. zginęły w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni w Katyniu.
W Lublinie odbyła się szósta edycja Akcji #sadziMY- posadź drzewo z leśnikami. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych, leśnicy przygotowali aż milion sadzonek.
W piątek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ponad 70 młodych osób walczyło w ogólnopolskim konkursie wiedzy o Francji i Frankofonii. Nagrodą był złoty indeks na kierunek Romanistyka KUL.
W życiu każdego młodego człowieka przychodzi moment podejmowania decyzji o dalszym kształceniu oraz wyborze kariery zawodowej. Wielu uczniów zastanawia się jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości , patrząc na wymagania przyszłych pracodawców. Chętnym dalszego kształcenia pomogła Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola.
Złożeniem meldunku Dowódcy Garnizonu Lublin rozpoczęły się w środę, 10 kwietnia po południu w Lublinie obchody 14. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Hrubieszów (aż do 1802 r. Rubieszów) to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski i Unii Europejskiej. Zobaczmy, jak się zmieniało na przestrzeni wieków. Zapraszamy Was w sentymentalną podróż w czasie.
Teatr Andersena wystawia spektakl pt. „Bestia” w reżyserii Doroty Abbe. Spektakl dostępny jest dla młodzieży od 14 roku życia.
Wojewódzki konserwator zabytków na swoim profilu na facebooku pochwalił się kolejnym ciekawym znaleziskiem. Po wykonaniu szczegółowych badań przedmiot datowany na trzecie tysiąclecie p.n.e. trafi do muzeum na zamku.