Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pierwszy dzień koncertów za nami. Lublinianie na terenach zielonych perły bawili się do późnego wieczora.
Ulicami Lublina przeszedł korowód studencki i zainaugurował Dni Kultury Studenckiej. W tym roku motywem przewodnim był Dziki Zachód.
Z okazji Dnia Flagi biało-czerwona dumnie powiewa na maszcie na lubelskim ratuszu.
Władze miejskie oraz wojewódzkie oraz mieszkańcy wzięli udział w obchodach Dnia Flagi RP pod Urzędem Marszałkowskim.
Pod starostwem powiatowym w Lublinie zebrano się by świętować Dzień Flagi RP.
Drugiego maja obchodzimy Dzień Flagi RP. O tym ważnym symbolu narodowym podczas uroczystego wciągnięcia jej na maszt mówił wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.
„Wieniawski IMPRO” i „Symfonia Nauki” te dwa spektakle zaplanowano na pierwszy po zimowej przerwie pokaz na fontannie multimedialnej na placu Litewskim w Lublinie. Sezon zainaugurowano w środę, 1 maja. Dzisiaj zobaczyć będzie można "Czarcią Łapę" i "Unię Narodów".
W PRL każdy musiał wziąć udział w pochodzie 1-majowym. Nie było wymówek. Jeśli ktoś nie poszedł musiał się z tego grubo tłumaczyć. Uroczystości pierwszomajowe były obowiązkowe. Święto 1 Maja było jednym z najważniejszych w PRL. Kanon zachowań wymagał aby nieść tzw. szturmówkę, albo transparent z napisem swojej firmy. Zobaczmy, jak w Lublinie obchodzono 1 Maja.
W tym roku to miejsce obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Największym prezentem dla nich jest zadowolenie klientów, ale chyba także zagranie w hollywoodzkiej produkcji filmowej.
Wiosenna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Komenda Miejska Policji otworzyła sezon na posterunku przy Zalewie Zemborzyckim.
W Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie odbył się bieg Botaniczna Piątka. Lubelski bieg jest jednym z trudniejszych, bo są tu wzniesienia, więc zwłaszcza końcówka biegu jest wymagająca.
Potańcówka na świeżym powietrzu to tylko jeden z punktów programu obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. Zobacz, co jeszcze przed nami.
W piątek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda wręczył obywatelstwa. Wśród nich jest czworo dzieci.
Kardiolodzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego przeprowadzili małoinwazyjną ablację techniką PFA. To pierwsze takie zabiegi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Wojewódzki konserwator zabytków pochwalił się kolejnymi cennymi znaleziskami z terenów naszego województwa . Jedno z nich należało do papieża, a drugie reprezentuje prawosławnych staroobrzędowców.
Benji to owczarek belgijski, który wraz ze swoim przewodnikiem stawia czoła najgroźniejszym przestępcom. Od ponad roku służy w lubelskim oddziale kontrterrorystycznym. Teraz Benji będzie pełnić służbę w nowym wyposażeniu bojowym.
Pochodzący z Białorusi profesor Viktor Korzun, twórca pierwszej mapy genetycznej pszenicy zwyczajnej, otrzymał doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
80 osób w Lublinie zasiadło we wtorek do komputerów i przystąpiło do egzaminu na radcę prawnego. Przyszłych adeptów w zawodzie czekają zagadnienia z wybranych dziedzin prawa oraz etyki zawodowej.
Już oficjalnie! Dzisiaj lubelscy motocykliści otworzyli sezon 2024.
Frekwencja w Jastkowie tak, jak w większości gmin i miast w województwie lubelskim w drugiej turze wyborów samorządowych jest znacznie niższa od tej sprzed dwóch tygodni. O ile 7 kwietnia do południa głos na jednego z sześciu kandydatów w wyborach na wójta oddało 2003 wyborców (17,51 proc.), o tyle dzisiaj do południa, do urn by postawić krzyżyk przy jednym z dwóch kandydatów poszło ich niespełna 1,5 tysiąca (12,73 proc.).
Zaledwie 10,71 proc. wyborców do południa oddało swój głos w Świdniku. To najgorszy frekwencyjny wynik w regionie w odbywającej się dzisiaj drugiej turze wyborów samorządowych. Niewiele lepiej jest też w Puławach (11,13 proc.).
Po zimowej przerwie wracają pokazy na fontannie multimedialnej na placu Litewskim. Pierwszy odbędzie się już za 10 dni, 1 maja. Na inaugurację sezonu będzie można obejrzeć spektakle „Wieniawski IMPRO” i „Symfonia Nauki”.
Kilkaset osób przemaszerowało w sobotę 25-kilometrową trasą z Bełżyc do Poniatowej, przez Zalesie, Trzciniec i Wronów. Strażacy, harcerze, woskowi, młodzież oraz całe rodziny podążali ścieżkami partyzanckimi, odwiedzili miejsca bitew i pamięci, oddając hołd majorowi Hieronimowi Dekutowskiemu ps. Zapora oraz jego podkomendnym.
St. bryg. Zbigniew Hawryluk został powołany przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Zenona Pisiewicza na stanowisko komendanta powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie. Nominacja nie jest zaskoczeniem. Komendant Hawryluk z parczewską jednostką związany jest od 2000 roku.
W Parku Miejskim w Łukowie już po raz szósty odbył się Niebieski Bieg. To coroczne wydarzenie dedykowane było osobom z autyzmem oraz ich rodzinom.