Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

30 stycznia 2019 r.
18:19

Civilization VI: Gathering Storm. Najważniejsze nowości i globalne ocieplenie (wideo)

0 0 A A
Civilization VI: Gathering Storm
Civilization VI: Gathering Storm (fot. Firaxis Games)

Burze, powodzie i Kongres Światowy. I jeszcze awaria w elektrowni atomowej. Twórcy prezentują najważniejsze nowości w dodatku Civilization VI: Gathering Storm.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już 14 lutego ukaże się drugi duży (po Rise and Fall) dodatek do gry strategicznej Sid Meier's Civilization IV. Tym razem twórcy ze studia Firaxis Games proponują graczom walkę nie tylko z innymi cywilizacjami, ale też z siłami natury i globalnym ociepleniem.

"Klimatyczne" nowości można podzielić na dwie kategorie.
Pierwsza to katastrofy naturalne: powodzie, burze czy erupcje wulkanów. Jaki będą miały wpływ na rozgrywkę?

Wszystkie katastrofy będą plądrować okoliczne pola i niszczyć wybudowane przez nas ulepszenia. Ale nie które będą miały tez pozytywne skutki. Na przykład gleba po erupcji wulkanu będzie niezwykle żyzna i będzie produkować znacznie więcej żywności.

Podobne skutki mogą też przynieść burze piaskowe czy oceaniczne huragany. Ale już tornada będą miały tylko i wyłącznie negatywne skutki.

Wszystko razem ma sprawić, że inaczej podejdziemy do planowania miast. Pojawią się też nowe ulepszenia mające zaradzić niektórym katastrom, jak na przykład zapory na rzece ograniczające ryzyko powodzi.

W dalszej fazie rozgrywki będzie jeszcze trudniej, a to za sprawą globalnego ocieplenia.
Kiedy nasza cywilizacja zacznie korzystać z węgla i ropy, będzie emitować coraz więcej dwutlenku węgla. A im więcej tego ostatniego, tym wyższa globalna temperatura. Ta zaś oznacza częstsze burze i powodzie, oraz wyższy poziom morza.

Ratunkiem będzie wynajdywanie technologii związanych z ekologicznymi źródłami energii. Alternatywą są też elektrownie atomowe. Tyle tylko, że im będą one starsze, tym większe będzie ryzyko awarii, która skazi okoliczne pola.

W nowym materiale filmowym twórcy omawiają też zmiany i nowości, które wprowadzi Kongres Światowy i opcja zwycięstwa dyplomatycznego:

Civilization VI: Gathering Storm to także cała masa pomniejszych nowości: nowe cuda natury, jednostki i budowle. To także osiem nowych cywilizacji.
Jak na przykład Fenicjanie.

Na czele tej cywilizacji stanie Dydona, legendarna założycielka i pierwsza królowa Kartaginy. Jej unikalna umiejętność to możliwość - Założycielka Kartaginy - przenoszenia stolicy między miastami z wybudowanym kothonem, co zapewnia też dodatkowe miejsce na szlak handlowy za wzniesienie placu rządowego i za każde kolejne budowle na placu rządowym.

Wspomniany kothon zastępuje dzielnicę portową. Jest od niej tańszy, zwiększa produkcję jednostek morskich i osadników, a wszystkie ranne jednostki morskie znajdujące się w granicach miasta z kothonem odzyskują pełnię zdrowia w ciągu jednej tury.

Unikalna umiejętność - śródziemnomorskie kolonie - oznacza zaś, że nadbrzeżne miasta założone przez Fenicję na tym samym kontynencie, co stolica, są w 100 procentach lojalne. Osadnicy zyskują dodatkowe punkty ruchu i mają większy zasięg widzenia podczas zaokrętowania. Nie ponoszą też dodatkowego kosztu ruchu za okrętowanie i wyokrętowanie.

I jeszcze unikalna jednostka: diera. Zastępuje ona galerę i ma od niej większą siłę bojową i więcej punktów ruchu. Chroni też przed złupieniem okoliczne jednostki kupców:

Pozostałe informacje

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Czwartkowe obrady Rady Miasta w Lublinie rozpoczęła gorąca, nieprzewidziana w programie dyskusja o budowie spalarni śmieci przy ulicy Metalurgicznej na terenie po dawnym zakładzie Ursus. Miasto decyzję środowiskową wydało, ale mieszkańcom ten pomysł się nie podoba. Co dalej z planami KOM-EKO?

Olimpia Miączyn i Kryształ Werbkowice nie mogą zaliczyć rundy jesiennej do udanych

Od zera do 149, czyli liczby zamojskiej klasy okręgowej

Rudna jesienna zamojskiej klasy okręgowej za nami. Z tej okazji tradycyjnie podsumowaliśmy rozgrywki "najciekawszej ligi świata" w liczbach

Oni też usłyszą Lublin dzięki pętli

Oni też usłyszą Lublin dzięki pętli

Lublin właśnie zakupił nowoczesną pętlę indukcyjną, która posłuży osobom z aparatami słuchowymi. Będą one mogły uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych.

Lubelskie. Pierwszy przypadek wścieklizny u krowy

Lubelskie. Pierwszy przypadek wścieklizny u krowy

Wścieklizna wciąż w natarciu w Lubelskiem. 21. przypadek wykryto właśnie u krowy.

Smakosze muszą tu chwilę poczekać na burgera drwala. Restauracja w remoncie

Smakosze muszą tu chwilę poczekać na burgera drwala. Restauracja w remoncie

Jeszcze chwilę smakosze wypasionych burgerów muszą obejść się smakiem. Restauracja McDonald’s w Białej Podlaskiej jest w remoncie.

Daniel Iwanek (z lewej) i Wiktor Bis zaliczyli w Peru bardzo udany start

Sukcesy zawodników KKT Chidori i Akademii Karate Daniela Iwanka w mistrzostwach świata w Peru

Mistrzostwa świata odbywały się w prestiżowym ośrodku sportowym Villa Deportiva Nacional w Limie. W zawodach, organizowanych pod patronatem Prezydent Peru Diny Boluarte i Caritasu, zawodnicy z Lubelszczyzny zdobyli 18 medali.

Policjantka z lubelskiej komendy straciła dom w pożarze. Ruszyła zbiórka

Policjantka z lubelskiej komendy straciła dom w pożarze. Ruszyła zbiórka

Dom policjantki z lubelskiej komendy kilka tygodni temu stanął w płomieniach. Spalił się prawie cały dobytek rodziny. Ruszyła zbiórka na odbudowę.

Najlepsze firmy faktoringowe dla małych i średnich firm – które rozwiązanie warto wybrać?

Najlepsze firmy faktoringowe dla małych i średnich firm – które rozwiązanie warto wybrać?

Firmy faktoringowe należące do PZF (Polskiego Związku Faktorów) sfinansowały ponad 21 mln faktur od stycznia do września 2024 roku, polepszając płynność finansową przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. Dlaczego małe i średnie firmy, szczególnie współpracujące z większymi kontrahentami, powinny korzystać z faktoringu?

Jak wybrać prezent dla dziewczynki na święta?

Jak wybrać prezent dla dziewczynki na święta?

W sklepach pełno jest kolorowych zabawek, które kuszą swoim wyglądem i różnorodnością. Wybór odpowiedniego prezentu dla dziewczynki na święta może być jednak wyzwaniem, szczególnie jeśli zależy Ci na tym, aby prezent był atrakcyjny, trwały i posiadał walory edukacyjne.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium