8 marca 2020 r.
0:03

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 7:0. Siedem goli na 70-lecie [zdjęcia]

65 18 A A

To się nazywa udane rozpoczęcie rundy wiosennej. Motor pokonał w sobotę Chełmiankę aż 7:0. W pierwszej połowie nie zanosiło się na pogrom, ale po przerwie gospodarzom wychodziło niemal wszystko.

Żółto-biało-niebiescy mogli rozpocząć spotkanie od mocnego uderzenia. Już w pierwszej minucie szanse miał Krzysztof Ropski, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce. Kolejne minuty wyglądały tak, jak można było się tego spodziewać na długie tygodnie przed pierwszym gwizdkiem. Motor atakował, a goście bronili się całym zespołem na swojej połowie i czekali na okazję do kontry.

Piłkarze Mirosława Hajdy nie forsowali tempa, długimi fragmentami przerzucali piłkę z lewej strony na prawą i odwrotnie, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. No, może poza strzałem Sławomira Dudy w poprzeczkę. Gospodarze grali tak, jak gdyby wiedzieli, że prędzej, czy później młoda drużyna z Chełma opadnie z sił i nie będzie się bronić tak zaciekle.

W 35 minucie piłkę przed polem karnym miał Maksymilian Cichocki. Tym razem nie dograł do skrzydła, tylko zdecydował się na strzał. Po rykoszecie piłka leciała w środek bramki, ale błąd popełnił Jakub Szymkowiak i jakimś cudem wpuścił ją do siatki. Cały plan biało-zielonych legł w gruzach, a lublinianie złapali wiatr w żagle. Sytuacje zaczęły się mnożyć jednak brakowało skuteczności. Tomasz Swędrowski, Piotr Ceglarz i Ropski marnowali dogodne okazje.

Po przerwie przyjezdni nie mieli już zupełnie nic do powiedzenia. W 57 minucie Ceglarz huknął z dystansu i zrobiło się 2:0. Później swoje 11 minut miał Rafał Król. Po godzinie gry centrował Ropski, a „Królik” głową poprawił wynik i worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Niedługo później były zawodnik Stali Kraśnik miał już na koncie dwa trafienia. Ropski najpierw stracił piłkę, po chwili ją odzyskał, a Swędrowski odegrał do Króla, który dobrze się zastawił i z bliska znowu pokonał Szymkowiaka.

W ostatnich minutach Motor nie miał litości dla rywali. Trzy ostatnie gole to celne strzały rezerwowych: dwie bramki zapisał na swmoim koncie Piotr Darmochwał, a jedną dołożył Michał Paluch. Efekt? Piłkarze sprawili kibicom miłą niespodziankę z okazji 70-lecia klubu i wygrali z Chełmianką 7:0.

W następny weekend podopieczni trenera Hajdy pojadą do Radzynia Podlaskiego, a biało-zieloni zmierzą się na swoim stadionie z Wisłą Puławy.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 7:0 (1:0)

Bramki: Cichocki (35), Ceglarz (57), Król (60, 71), Darmochwał (81, 89), Paluch (85).

Motor: Olszewski – Gruszkowski (13 Rymek), Cichocki, Grodzicki, Michota, Kunca (77 Darmochwał), Duda (75 Kumoch), Swędrowski, Ceglarz (67 Nowak), Król, Ropski (75 Paluch).

Chełmianka: Szymkowiak – Brzozowski, Salewski, Kożuchowski, Duduś, Wójcicki (65 Grądz), Dobrzyński, Więcaszek, Jodłowski (77 Adamski), Kuśmierz, Hładki (77 Dąbrowski).

Żółta kartka: Kunca (Motor).

Sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów). Widzów: 2737.

Rowerzyści z Puław lubią jeździć wspólnie łącząc ogólnopolską rywalizację z integracją i zabawą

Puławy drugim najbardziej rowerowym miastem w kraju

Przez cały czerwiec w całym kraju trwała rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wśród najaktywniejszych miłośników dwóch kółek znaleźli się puławianie. Puławy po raz drugi z rzędu zdobyły drugie miejsce dając się wyprzedzić jedynie Białej Podlaskiej.

Paczki do Anglii – najczęstsze problemy i jak je rozwiązać

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej przełożyło się na codzienność firm i osób fizycznych, szczególnie w kwestii transportu do UK i odwrotnie. Jakie są najczęstsze problemy związane z wysyłaniem paczek i jak je skutecznie rozwiązać? Poznaj wskazówki, które pomogą uniknąć stresujących sytuacji.

Jak używać kolorów w brandingowej strategii komunikacyjnej?

Kolory mają niesamowitą moc wpływania na emocje i zachowania konsumentów, co może być decydujące w budowaniu relacji z klientami. W artykule tym odkryjemy, jak różne barwy mogą odzwierciedlać wartości i misję marki, jak skutecznie je dobierać i stosować w materiałach marketingowych, oraz jak testować i optymalizować ich użycie w kampaniach.

Dorota Lachowska
Dzień Wschodzi

Stawką światowa sława w turystyce

Dzisiaj w porannym cyklu Dzień Wschodzi gościem Krzysztofa Kota jest - Dorota Lachowska, dyrektorka Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (LROT). Już po raz 15. Wystartował konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego. Konkurs ten ma na celu wyróżnienie najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc, szlaków oraz wydarzeń turystycznych, które są wysoko oceniane i często wybierane przez turystów.

Lider pokonany, Motor Lublin z drugim zwycięstwem w Ekstralidze U24

Dziewiąty występ w sezonie i dopiero druga wygrana młodzieży Motoru Lublin w ramach Ekstraligi U24. „Koziołki” w zaległym meczu siódmej kolejki pokonały na swoim torze Polcopper Agromix Unię Leszno 51:38.

zdjęcie ilustracyjne

Mają chrapkę na fundusze szwajcarskie. Zapisują się do Związku Miast Polskich

Ogromne pieniądze z funduszy szwajcarskich dla miast, które tracą gospodarczy potencjał. Właśnie z tego powodu Radzyń Podlaski dołączy do Związku Miast Polskich.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w 2004 roku jako pierwsze w województwie zostało wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną. Od tamtego czasu, Lubelszczyzna może poszczycić się 14 certyfikatami.
NASZ PATRONAT

Co z Lubelszczyzny działa jak magnes na turystów? Przed nami kolejna edycja konkursu na produkt turystyczny

Co zostanie Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego 2024? O tym dowiemy się w październiku, na razie ruszyły zgłoszenia kandydatów.

Caritas zbiera wyprawki dla najbiedniejszego kraju świata

Caritas Archidiecezji Lubelskiej obdaruje 1000 dzieci w Burundi w Afryce wyprawkami szkolnymi. Akcja nadal trwa, można dołożyć swoją „cegiełkę”.

Krzysztof Skubiszewski (pierwszy z lewej)

Prezes Bogdanki LUK Lublin: Liczymy, że Wilfredo Leon ściągnie do nas kolejne gwiazdy

Rozmowa z Krzysztofem Skubiszewskim, prezesem Bogdanki LUK Lublin

Cristiano Ronaldo nie strzelił karnego w dogrywce, ale poprawił się w konkursie jedenastek

Pierwsze rzuty karne na Euro 2024. Słowenia nie trafiła ani razu, Portugalia gra dalej

W poniedziałkowy wieczór kibice po raz pierwszy podczas mistrzostw Europy mogli oglądać rzuty karne. W starciu Portugalii ze Słowenią było 0:0. Co ciekawe, w serii jedenastek druga z ekip nie trafiła do siatki… ani razu. Drużyna Roberto Martineza wygrała 3:0.

Kibice reprezentacji Francji marzą aby Griezmann i Mbappe prezentowali na Euro 2024 taką formę jak przed kilkoma laty

Euro 2024: Miał być hit, a wyszło rozczarowanie. Francja minimalnie lepsza od Belgii

Ci kibice, którzy liczyli na wielkie widowisko w starciu Francji z Belgią mocno się rozczarowali. Mecz dwóch europejskich potentatów rozczarował, a o jego losach zadecydowała samobójcza bramka z końcówki spotkania

Święto muzyki jazzowej w Puławach
patronat
6 lipca 2024, 20:00

Przed nami wydarzenie, którego miłośnicy muzyki improwizowanej nie mogą przegapić – Warsztaty Jazzowe sPOKo Jazz Puławy 2024. Wydarzeniu, jak zawsze towarzyszą wyjątkowe koncerty nie tylko polskich, ale także zagranicznych artystów. Gwiazdą imprezy będzie wokalistka Siggy Davis.

Czy kolejna dziewczyna z Lubelszczyzny sięgnie po koronę i tytuł najpiękniejszej?

Przed nami jubileuszowy finał konkursu Miss Polski 2024. Wśród finalistek są dwie kandydatki z województwa lubelskiego. Czy któraś z nich powtórzy sukces Mai Klajdy?

Kibice Bogdanki LUK Lublin przywitali Wilfredo Leona w drużynie

W poniedziałek jeden z najlepszych siatkarzy na świecie – Wilfredo Leon oficjalnie został zawodnikiem Bogdanki LUK. Niespodziankę dla nowego zawodnika piątej drużyny poprzednich rozgrywek PlusLigi przygotowali też kibice z Lublina, którzy czekali na siatkarza pod Lubelskim Centrum Konferencyjnym i zgotowali mu mistrzowskie powitanie w drużynie, jak na mistrza przystało.

455 lat Unii Lubelskiej. „Ta idea wciąż trwa”

Występy artystów z Litwy, Polski i Ukrainy oraz spacery z przewodnikiem – tak miasto świętowało kolejną rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej.