Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 lipca 2024 r.
7:39

Co z Lubelszczyzny działa jak magnes na turystów? Przed nami kolejna edycja konkursu na produkt turystyczny

Autor: Zdjęcie autora IC
0 A A
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w 2004 roku jako pierwsze w województwie zostało wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną. Od tamtego czasu, Lubelszczyzna może poszczycić się 14 certyfikatami.
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w 2004 roku jako pierwsze w województwie zostało wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną. Od tamtego czasu, Lubelszczyzna może poszczycić się 14 certyfikatami. (fot. DW/archiwum)

Co zostanie Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego 2024? O tym dowiemy się w październiku, na razie ruszyły zgłoszenia kandydatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już po raz dwudziesty pierwszy Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna wybierze najlepszy produkt turystyczny w województwie. Ruszyły zgłoszenia do konkursu.

– W konkursie mamy na celu pokazanie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich, przyjaznych dla turystów miejsc w województwie lubelskim – wskazuje Marcin Kania, prezes LROT. – Oprócz tego chcemy pokazać, że mamy niesamowite produkty na Lubelszczyźnie, by pokazały się na arenie ogólnopolskiej, a także by zadziałały one na turystę zagranicznego – dodaje.

Do konkursu mogą zgłosić się podmioty zarządzające „produktem turystycznym” – to mogą być prywatni przedsiębiorcy tworzący np. imprezy okolicznościowe, właściciele turystyk. Do konkursu można zgłosić się przez aplikację online dostępną na stronie internetowej.

Zgłoszenia przyjmowane są w 5 kategoriach:

  • Produkt turystyczny – Wydarzenie cykliczne – charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.
  • Produkt turystyczny – Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna – składa się z kilku usług lub usług i dóbr materialnych (rzeczy) oferowanych przez organizatorów turystyki.
  • Produkt turystyczny – Obiekt – charakteryzuje się występowaniem jednej głównej atrakcji (usługi) i dodatkowo kilku usług towarzyszących skupionych w jednym miejscu (obiekcie) mających z punktu widzenia kartograficznego charakter punktowy.
  • Produkt turystyczny – Szlak – składa się z wielu miejsc lub obiektów związanych z pewną nadrzędną ideą, połączonych ze sobą wytyczoną, zwykle oznakowaną trasą.
  • Produkt turystyczny – Miejsce – wewnętrznie złożony zbiór elementów wyróżnionych ze względu na swoją konkretną lokalizację w przestrzeni, charakteryzującą się walorami turystycznymi.

Termin zgłaszania produktów upływa 6 września 2024 roku. Od 9 do 20 września internauci będą mogli wybrać najciekawsze wg nich produkty i zagłosować w ogłoszonym na Facebooku LROT głosowaniu. Laureatów poznamy w październiku.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymają rekomendacje Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej do ogólnopolskiego konkursu „Najlepszy Produkt Turystyczny – CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej 2024”, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Zwycięzcy etapu regionalnego otrzymają także nagrody i będą promowani przez LROT.

– Przede wszystkim są to wydarzenia, ale to także szlaki i miejsca, które okazały się wyjątkowe w skali całej Polski – tłumaczy Dorota Lachowska, dyrektorka biura zarządu LROT.

Do tej pory Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej na Lubelszczyźnie pochwalić się może 14 wydarzeń i miejsc:

  • 2004 –Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  • 2004 – Centralny Szlak Rowerowy Roztocza
  • 2005– Zamojskie Lato Teatralne w Zamościu
  • 2006 – Chełmskie Podziemia Kredowe w Chełmie
  • 2009 – Jarmark Jagielloński w Lublinie
  • 2010 – Szlak Żelaza i Kowalskich Tradycji w Wojciechowie
  • 2012 – Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  • 2013 – Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym
  • 2014 – Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
  • 2015 – Magiczne Ogrody w Janowcu
  • 2016 – Noc Kultury w Lublinie
  • 2017 – Zamojska Twierdza Atrakcji w Zamościu
  • 2022 – Chmielaki Krasnostawskie
  • 2023 – Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Jeden produkt, który otrzymał już certyfikat POT (nie wcześniej niż 3 lata po otrzymaniu certyfikatu), po zgłoszeniu przez LROT będzie mógł starać się o Złoty Certyfikat POT – specjalną nagrodę przyznawaną za unikalny rozwój produktu. Jak na razie, żaden laureat Certyfikatu POT w województwie lubelskim nie otrzymał tego wyróżnienia.

Oprócz tego LROT może zgłosić także jeden produkt turystyczny w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku. Tytuł przyznawany produktowi o wyjątkowym potencjale, mało znanemu i istniejącemu na rynku nie dłużej niż dwa lata.

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej LROT.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Czwartkowe obrady Rady Miasta w Lublinie rozpoczęła gorąca, nieprzewidziana w programie dyskusja o budowie spalarni śmieci przy ulicy Metalurgicznej na terenie po dawnym zakładzie Ursus. Miasto decyzję środowiskową wydało, ale mieszkańcom ten pomysł się nie podoba. Co dalej z planami KOM-EKO?

Olimpia Miączyn i Kryształ Werbkowice nie mogą zaliczyć rundy jesiennej do udanych

Od zera do 149, czyli liczby zamojskiej klasy okręgowej

Rudna jesienna zamojskiej klasy okręgowej za nami. Z tej okazji tradycyjnie podsumowaliśmy rozgrywki "najciekawszej ligi świata" w liczbach

Oni też usłyszą Lublin dzięki pętli

Oni też usłyszą Lublin dzięki pętli

Lublin właśnie zakupił nowoczesną pętlę indukcyjną, która posłuży osobom z aparatami słuchowymi. Będą one mogły uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych.

Lubelskie. Pierwszy przypadek wścieklizny u krowy

Lubelskie. Pierwszy przypadek wścieklizny u krowy

Wścieklizna wciąż w natarciu w Lubelskiem. 21. przypadek wykryto właśnie u krowy.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium