Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 lipca 2024 r.
7:39

Co z Lubelszczyzny działa jak magnes na turystów? Przed nami kolejna edycja konkursu na produkt turystyczny

Autor: Zdjęcie autora IC
0 A A
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w 2004 roku jako pierwsze w województwie zostało wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną. Od tamtego czasu, Lubelszczyzna może poszczycić się 14 certyfikatami.
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w 2004 roku jako pierwsze w województwie zostało wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną. Od tamtego czasu, Lubelszczyzna może poszczycić się 14 certyfikatami. (fot. DW/archiwum)

Co zostanie Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego 2024? O tym dowiemy się w październiku, na razie ruszyły zgłoszenia kandydatów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już po raz dwudziesty pierwszy Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna wybierze najlepszy produkt turystyczny w województwie. Ruszyły zgłoszenia do konkursu.

– W konkursie mamy na celu pokazanie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich, przyjaznych dla turystów miejsc w województwie lubelskim – wskazuje Marcin Kania, prezes LROT. – Oprócz tego chcemy pokazać, że mamy niesamowite produkty na Lubelszczyźnie, by pokazały się na arenie ogólnopolskiej, a także by zadziałały one na turystę zagranicznego – dodaje.

Do konkursu mogą zgłosić się podmioty zarządzające „produktem turystycznym” – to mogą być prywatni przedsiębiorcy tworzący np. imprezy okolicznościowe, właściciele turystyk. Do konkursu można zgłosić się przez aplikację online dostępną na stronie internetowej.

Zgłoszenia przyjmowane są w 5 kategoriach:

  • Produkt turystyczny – Wydarzenie cykliczne – charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.
  • Produkt turystyczny – Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna – składa się z kilku usług lub usług i dóbr materialnych (rzeczy) oferowanych przez organizatorów turystyki.
  • Produkt turystyczny – Obiekt – charakteryzuje się występowaniem jednej głównej atrakcji (usługi) i dodatkowo kilku usług towarzyszących skupionych w jednym miejscu (obiekcie) mających z punktu widzenia kartograficznego charakter punktowy.
  • Produkt turystyczny – Szlak – składa się z wielu miejsc lub obiektów związanych z pewną nadrzędną ideą, połączonych ze sobą wytyczoną, zwykle oznakowaną trasą.
  • Produkt turystyczny – Miejsce – wewnętrznie złożony zbiór elementów wyróżnionych ze względu na swoją konkretną lokalizację w przestrzeni, charakteryzującą się walorami turystycznymi.

Termin zgłaszania produktów upływa 6 września 2024 roku. Od 9 do 20 września internauci będą mogli wybrać najciekawsze wg nich produkty i zagłosować w ogłoszonym na Facebooku LROT głosowaniu. Laureatów poznamy w październiku.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymają rekomendacje Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej do ogólnopolskiego konkursu „Najlepszy Produkt Turystyczny – CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej 2024”, organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. Zwycięzcy etapu regionalnego otrzymają także nagrody i będą promowani przez LROT.

– Przede wszystkim są to wydarzenia, ale to także szlaki i miejsca, które okazały się wyjątkowe w skali całej Polski – tłumaczy Dorota Lachowska, dyrektorka biura zarządu LROT.

Do tej pory Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej na Lubelszczyźnie pochwalić się może 14 wydarzeń i miejsc:

  • 2004 –Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  • 2004 – Centralny Szlak Rowerowy Roztocza
  • 2005– Zamojskie Lato Teatralne w Zamościu
  • 2006 – Chełmskie Podziemia Kredowe w Chełmie
  • 2009 – Jarmark Jagielloński w Lublinie
  • 2010 – Szlak Żelaza i Kowalskich Tradycji w Wojciechowie
  • 2012 – Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  • 2013 – Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym
  • 2014 – Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
  • 2015 – Magiczne Ogrody w Janowcu
  • 2016 – Noc Kultury w Lublinie
  • 2017 – Zamojska Twierdza Atrakcji w Zamościu
  • 2022 – Chmielaki Krasnostawskie
  • 2023 – Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Jeden produkt, który otrzymał już certyfikat POT (nie wcześniej niż 3 lata po otrzymaniu certyfikatu), po zgłoszeniu przez LROT będzie mógł starać się o Złoty Certyfikat POT – specjalną nagrodę przyznawaną za unikalny rozwój produktu. Jak na razie, żaden laureat Certyfikatu POT w województwie lubelskim nie otrzymał tego wyróżnienia.

Oprócz tego LROT może zgłosić także jeden produkt turystyczny w kategorii Turystyczne Odkrycie Roku. Tytuł przyznawany produktowi o wyjątkowym potencjale, mało znanemu i istniejącemu na rynku nie dłużej niż dwa lata.

Więcej informacji na temat konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej LROT.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Trener Górnika Łęczna podsumował sparing z Hapoelem Beer Szewa

Trener Górnika Łęczna podsumował sparing z Hapoelem Beer Szewa

Po dwóch sparingowych wygranych Górnik Łęczna przygotowujący się do nowego sezonu uległ izraelskiemu Hapoelowi Beer Szewa 1:4. Mimo wysokiej porażki trener Pavol Stano ze spokojem i optymizmem patrzy w przyszłość

Rocznica "cudu lubelskiego". Tłumy wiernych na procesji
Zdjęcia
galeria

Rocznica "cudu lubelskiego". Tłumy wiernych na procesji

W środę wieczorem w Lublinie odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę ,,cudu lubelskiego". Po mszy świętej przed Archikatedrą Lubelską, wierni przeszli procesją ulicami miasta. Wszystko na pamiątkę wydarzeń z 3 lipca 1949 roku.

Krzysztof Kubica w środę oficjalnie dołączył do Motoru Lublin

Motor Lublin przeprowadzi kolejne transfery jeszcze przed obozem?

W środowy wieczór Motor potwierdził drugi transfer podczas letniego okienka transferowego. Do drużyny z Lublina dołączył środkowy pomocnik Krzysztof Kubica z włoskiego Benevento. W niedzielę żółto-biało-niebiescy wyjadą na zgrupowanie do Sochocina. Niewykluczone, że w kadrze na obóz znajdą się kolejni nowi zawodnicy.

zdjęcie ilustracyjne
utrudnienia

Protest Białorusinów. Zablokują ciężarówkom drogę z Koroszczyna

Białorusini będą dzisiaj protestować w Wólce Dobryńskiej (powiat bialski). Blokada dotyczy drogi krajowej 68 prowadzącej do terminala w Koroszczynie.

Hologramy i gogle. Tak lubelscy lekarze zoperowali kręgosłup
Wideo

Hologramy i gogle. Tak lubelscy lekarze zoperowali kręgosłup

Trójwymiarowy obraz kręgosłupa na wyciągnięcie ręki. Operację z użyciem innowacyjnej technologii zastosowali lekarze ze szpitala dziecięcego.

W pustostanie załamał się strop. Ucierpiała 14-latka

W pustostanie załamał się strop. Ucierpiała 14-latka

Jak niebezpieczne jest przebywanie w niezabezpieczonych pustostanach przekonała się w środę 14-latka z Zamościa. Pod dziewczyną załamał się drewniany, spróchniały strop w opuszczonym budynku przy ul. Jutrzenki. Nastolatka spadła na niższą kondygnację i doznała szeregu obrażeń.

Krzysztof Kubica to drugie wzmocnienie Motoru w letnim okienku transferowym
film

Drugi transfer Motoru Lublin potwierdzony. "Jestem wychowany, aby walczyć do końca"

Najpierw słowacki obrońca Marek Bartos, a w środę środkowy pomocnik, który ostatnio występował we Włoszech – Krzysztof Kubica. Motor Lublin potwierdził pozyskanie drugiego zawodnika podczas letniego okienka transferowego. Na razie na zasadzie rocznego wypożyczenia, ale z opcją pierwokupu i kontraktem na trzy lata.

Koncerty na Wieży Trynitarskiej
7 lipca 2024, 15:00

Koncerty na Wieży Trynitarskiej

W najbliższą niedzielę z Wieży Trynitarskiej popłyną dźwięki trąbki, które zainaugurują – Muzyczną podróż przez pokolenia. Koncerty potrwają do 18 sierpnia.

Górnik Łęczna przegrał mecz kontrolny z Hapoelem Beer Szewa

Pierwsza sparingowa porażka Górnika Łęczna

Przebywający na obozie w Kielcach Górnik Łęczna rozegrał kolejny mecz kontrolny przed sezonem 2024/2025. W środę zielono-czarni przegrali z izraelskim Hapoelem Beer Szewa.

W Wojciechowie znowu kują (zdjęcia)
Patronat Dziennika Wschodniego
galeria

W Wojciechowie znowu kują (zdjęcia)

A wszystko za sprawą XXX Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich. Adepci z całej Polski przez najbliższe dwa tygodnie będą poznawać tajniki kowalstwa pod okiem mistrzów. Zwieńczeniem wydarzenia będą XX Ogólnopolskie Spotkania Kowali, które zaplanowano na 12-14 lipca.

Muzyczno-Teatralne Lato w Kozłówce
6 lipca 2024, 17:00

Muzyczno-Teatralne Lato w Kozłówce

Lipiec w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zapowiada się niezwykle interesująco. Muzeum zaprasza na cykl wyjątkowych wydarzeń (spektakle, koncerty).

Nieobyczajny wybryk nad Zalewem Zemborzyckim. W akcji młoda, naga kobieta i starszy mężczyzna
Alarm24

Nieobyczajny wybryk nad Zalewem Zemborzyckim. W akcji młoda, naga kobieta i starszy mężczyzna

Filmik z nagą kobietą stojącą nad lustrem wody Zalewu Zemborzyckiego i starszym mężczyzną, który na chwilę zatrzymuje się, schodzi z roweru, by ją obściskiwać i macać po piersiach otrzymaliśmy w środę po południu na Alarm24. Do gorszących scen miało dojść nad lubelskim „morzem” w minioną niedzielę.

Pilot mjr Adrian Chudziński przy samolocie odrzutowym M-346, jeden z instuktorów. W Dęblinie za sterami takich maszyn siadają podchorąży piątego roku "Szkoły Orląt"

Instruktor z podniebnego biura. "W powietrzu cały czas musisz być czujny"

Rozmawiamy z majorem Adrianem "Chudym" Chudzińskim, pilotem instruktorem samolotu odrzutowego "Bielik" w dęblińskiej Szkole Orląt, który współtworzy zespół akrobacyjny M-346 Demo Team.

 (do)Radcy – O testamentach i wydziedziczeniach. DZISIAJ o 18:00
(do)RADCY
film

(do)Radcy – O testamentach i wydziedziczeniach. DZISIAJ o 18:00

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy potrzebujemy skorzystać z pomocy radcy prawnego. W najnowszym odcinku podcastu „(do)Radcy", prowadzący Krzysztof Kot wraz z mecenas Ewą Urbanowicz i gościnią, mecenas Anetą Bernat, zagłębiają się w zawiłości prawa spadkowego, ze szczególnym naciskiem na testamenty i wydziedziczenia.

Na ulicy Drzewieckiego jest już jeden przystanek, ale zdaniem mieszkańców, to za mało
biała podlaska

Jeden przystanek na ulicy to za mało. Starsi mieszkańcy chcą drugiego

Jeden przystanek to za mało. Mieszkańcom ulicy Drzewieckiego, zwłaszcza tym starszym, potrzeba kolejnego. Urzędnicy obiecują, że do prośby się przychylą.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium