Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przyznane w trakcie kampanii wyborczej środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafiły już na konto miasta. Na razie nie wiadomo na co zostanie wydanych 11 milionów złotych.
Oczyszczą go z z glonów i grzybów. Naprawią tynki, a na koniec zaimpregnują powłoką przeciwbakteryjną i wodoodporną tak, aby jedna z najpiękniejszych budowli Lubelszczyzny odzyskała blask i wygląd fasady nawiązujący do XVIII wieku.
Świetna wiadomość. Jest przełom w sprawie czajni. Zabytkowy budynek w centrum Tomaszowa Lubelskiego nie będzie niszczał. W ciągu kilku dni wspólnicy zadecydują, który z nich będzie właścicielem. Zmiany będą widoczne szybciej, bo mają zniknąć reklamy szpecące niezwykłą budowlę
To już prawie przesądzone, że władze miasta wyłożą dodatkowe pieniądze na budowę dworca autobusowego przy ul. Młyńskiej. Najpierw dał to do zrozumienia prezydent, teraz jego zastępca ds. inwestycji. Przypomnijmy: najtańsza z sześciu ofert od firm budowlanych o niecałe 5 mln zł przekracza budżet tej budowy.
W sobotę i niedzielę częściowo nieprzejezdna będzie przebudowywana ul. Wygodna. – Ulica zostanie zamknięta dla ruchu na wysokości szkoły – informuje biuro prasowe Ratusza.
Trwa remont linii kolejowej numer 7 z Lublina do Warszawy. Prace oczywiście dotyczą wymiany torów, ale także wszystkich możliwych urządzeń i instalacji kolejowych. W Lublinie na przykład remontowane są wszystkie wiadukty – nad ul. Janowską. Diamentową i nad Drogą Męczenników Majdanka. Kolej obiecuje, że kierowcy poczują ulgę tej jesieni, kiedy zakończą się remonty wiaduktów.
Miasto jednak nie zamknie skateparku na ulicy Zarówie. Wycofanie się z wcześniejszej decyzji wynika m.in. z apelu młodych ludzi.
O wiele większe od spodziewanych okazują się postępy prac przy przebudowie Al. Racławickich. Całą szerokością jezdni powinniśmy pojechać jeszcze przed końcem tego roku, a wykonawca robót wcześniej dostanie pieniądze, które miał otrzymać dopiero w roku przyszłym
Rozbudowa lotniska w Świdniku do pełnienia funkcji cargo, budowa obwodnic m.in. Nałęczowa i Hrubieszowa czy utworzenie nowego uzdrowiska w regionie – to niektóre z pomysłów zgłoszonych przez województwo lubelskie do Krajowego Planu Odbudowy. Wszystkich propozycji jest 36. Wiadomo, że nie na wszystko starczy pieniędzy.
„Jak najszybsze” rozpoczęcie budowy oświetlonej trasy pieszo-rowerowej na górkach czechowskich zapowiada spółka TBV Investment. Firma dostała już od Urzędu Miasta pozwolenie na budowę. – Decyzja jest prawomocna – stwierdza Ratusz. Wraz z trasą przez górki ma powstać także plac zabaw.
Nie ma już większych szans na tegoroczne otwarcie nowej hali widowiskowo - sportowej. Zamiast w sierpniu, jak planowano jeszcze kilka miesięcy temu, roboty mają zakończyć się w listopadzie. A formalności związane z uzyskaniem zgód na użytkowanie obiektu mogą potrwać kilka miesięcy.
Nie doszło do zapowiadanego na piątek otwarcia dla ruchu ul. Skłodowskiej, która jest rozkopana na wyjeździe w ul. Lipową z powodu budowy kanalizacji burzowej. Udostępnienie wyjazdu opóźni się o kilka dni.
Do finału zbliżają się prace przy przebudowie drogi Frampol-Gorajec w ciągu drogi krajowej nr 74. Przypomnijmy, że rozbudowywano odcinek od Frampola w stronę Gorajca na długości 7,4 km. Droga zyska parametry techniczne i użytkowe obowiązujące dla standardów drogi klasy Głównej Przyspieszonej.
Nowe budynki, remont starych instalacji, zautomatyzowany system sterowania - to część zmian, jakie wykonano w należącej do Dęblina oczyszczalni ścieków komunalnych.
Nagrody za najlepsze wykorzystanie funduszu sołeckiego. Siódme miejsce w skali całej Polski zdobyło sołectwo Klikawa z gminy Puławy. Zostało docenione za zagospodarowanie terenu przy świetlicy.
Trwa remont stalowo-drewnianego mostu na łasze wiślanej. Do wymiany przeznaczono niemal całe drewniane poszycie. Wykorzystywane mają zostać dwa gatunki drewna - dąb i modrzew
Wiadomo już, jak od poniedziałku zmieni się ruch w mieście. Remont placu Stefanidesa wchodzi w taki etap, że trzeba zamknąć ul. Łukasińskiego. Kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej czekają objazdy. Piesi też muszą się liczyć z utrudnieniami. Wszystko potrwa niemal rok!
Kolejnych 12 skrzyżowań, m.in. na al. Spółdzielczości Pracy i ul. Jana Pawła II, podłączonych zostanie do systemu zdalnego sterowania sygnalizacją świetlną. Nie oznacza to, że na tych ulicach powstanie „zielona fala”. – Zmiana będzie zauważalna podczas kolizji lub wypadków – przekonuje Urząd Miasta.
Przedłuży się miejski przetarg na rozbudowę szkoły podstawowej na Felinie.
Co najmniej 14 mln zł zapłaci samorząd Lublina za dwie pętle komunikacji miejskiej na Czubach i Węglinie. Jedna powstanie od podstaw, a druga ma zostać rozbudowana. Na efekty poczekamy do roku 2022.