Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ruszyła modernizacja drogi 863 na odcinku Tarnogród – Różaniec Pierwszy – Obsza.
Słynne czeki premiera Mateusza Morawieckiego z kampanii prezydenckiej nabierają realnej wartości. Opole Lubelskie pieniądze z Funduszu Inwestycji Samorządowych ma już na koncie. Te finanse dla gmin mają pobudzać gospodarkę po kryzysie.
Od poniedziałku przez dwa tygodnie utrudnione może być poruszanie się al. Piłsudskiego koło parku Ludowego, gdzie prowadzone będą prace związane z łączeniem parkowych alejek z istniejącymi chodnikami.
W trosce o frekwencję i zdrowie, a nieoficjalnie dlatego, że to urn ustawionych w urzędzie przy ul. Lubelskiej przychodziła głosować na projekty obywatelskie garstka chełmian. W poniedziałek rozpocznie się internetowe głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego.
Środki z rządowej promesy są już na koncie Białej Podlaskiej. Na co miasto wyda 10 mln zł? Samorząd stawia na inwestycje.
Dwa dworki dzieli granica, ale łączy historia i wspólny unijny projekt. Już za rok rodzinne gniazda Lachertów i Rejtanów odzyskają dawny wygląd.
Ponad 370 tys. zł otrzyma w przyszłym roku 18 wiosek w ramach przyszłorocznego funduszu sołeckiego gminy Wąwolnica. Na dofinansowanie mogą liczyć m.in. miejscowe świetlice, remizy strażackie, przystanki autobusowe i lokalne drogi. Rejestracja wniosków potrwa do końca września.
W czwartek w kasie miasta zarezerwowane zostały pieniądze na dwie duże inwestycje drogowe. Pierwsza z nich to przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80 od stadionu do skrzyżowania z Diamentową. Drugą jest budowa ul. Kłopotowskiego na przedłużeniu ul. Węglarza. Ich projekty są gotowe, kiedy ruszą budowy?
Rada Miasta nie zgodziła się na budowę sześciu bloków z 388 mieszkaniami na zdegradowanym terenie po dawnej wytwórni prefabrykatów między ul. Gospodarczą a torami kolejowymi. O dopuszczenie tu takiej inwestycji starała się spółka z Jasła, która chciała skorzystać z kontrowersyjnej ustawy „lex deweloper”.
Remont placu Stefanidesa trwa. Ale tak naprawdę mieszkańcy odczują, że zmienia się duży fragment miasta gdy nie będzie nic jeździć ulicą Łukasińskiego. Charakter prac nie pozwala zamykać jezdni połówkami, trzeba cały ruch skierować na inne ulice. Komunikację miejską też!
We wtorek na konto Chełma wpłynęło ponad 12 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o których było tak głośno było podczas ostatnich wyborów. – Liczę, że ci, którzy tak „szydzili” z tego wsparcia, czeków i wątpili w to przedsięwzięcie zreflektują się – komentuje prezydent Chełma Jakub Banaszek.
Smród z hal produkcyjnych i ścieki odprowadzane do gminnej kanalizacji – tego najbardziej obawiają się mieszkańcy Niemiec koło Lublina. Wójt gminy twierdzi, że jeszcze nic nie jest przesądzone, a na uciążliwą fabrykę się nie zgodzi. – Nie strzelę takiego babola – zapewnia.
Kazimierz Dolny Remont prowadzony w zabytkowych budynkach Muzeum Nadwiślańskiego potrwa do końca listopada. Prace przedłużyły się ze względu na epidemię koronawirusa.
Latem przyszłego roku gotowa ma być nowa pętla autobusowa nad Zalewem Zemborzyckim. Właśnie do niej wydłużone mają być trasy linii kończących kursy na prowizorycznej pętli przy ul. Nałkowskich. Z dojazdem będzie problem, bo tylu autobusów może nie udźwignąć rozpadający się most w ul. Żeglarskiej.
Odcinkowy pomiar prędkości i zmiana organizacji ruchu. Specjalna komisja powołana po tym, jak w Parchatce zginęła rowerzystka uznała, że sama budowa chodnika to za mało. A nawet na to nie ma pieniędzy.
Władze liczyły na ministerialną dotację. Miała pomóc w budowie podświetlanych przejść dla pieszych, które były planowane na ul. Skłodowskiej-Curie i Wróblewskiego. Mimo wysokiej oceny wniosku przez Urząd Wojewódzki w Lublinie, pieniędzy na ten cel zabrakło.
W nieco lepszych warunkach będzie się odbywać nauka w kilku miejskich szkołach, gdzie w wakacje zakończyły się remonty i prace modernizacyjne. Jeszcze w środę przekazany ma być za to plac budowy firmie, która zajmie się gruntowną termomodernizacją bursy „kolejówki” przy ul. Zemborzyckiej.
Specjalistyczne kontenery, które zastąpią namioty. Tunele do dezynfekcji połączone ze szpitalnym oddziałem ratunkowym. Więcej łóżek w budynku obserwacyjno-izolacyjnym. Największy szpital w regionie szykuje się na jesienną falę epidemii.
Radni zgodzili się, by zamiast przewidzianego w planach hipermarketu, przy ul. Bohaterów Monte Cassino powstały bloki. Inwestor planuje, że wybuduje cztery. I że zamieszka tu około 900 osób
Jeszcze w tym roku wyremontowany ma być odcinek Krakowskiego Przedmieścia między ul. 3 Maja a Ewangelicką. Prace mogą się wiązać z okresowym zamykaniem jezdni. Po remoncie będzie tutaj równy asfalt, zniknie jednak spora część miejsc parkingowych zlokalizowanych na chodniku po stronie sądu.