Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.
Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.
Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.
Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.
Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę odwiedza Kraśnik. W mieście zebrali się też protestujący rolnicy.
W niedzielę premier Mateusz Morawiecki będzie w Kraśniku.
To będzie najdłuższe w tym stuleciu całkowite zaćmienie Księżyca i wielka opozycja Marsa, czyli sytuacja kiedy czerwona planeta jest szczególnie blisko Ziemi. Oba te zjawiska będzie można obserwować tego samego dnia – za tydzień, 27 lipca. Na obserwację nieba zaprasza wszystkich chętnych Obserwatorium Astronomiczne.
W poniedziałek pisaliśmy o proteście części mieszkańców Polichny Drugiej, którzy nie zgadzają się aby w ich miejscowości stanęła druga stacja bazowa telefonii komórkowej. Mieszkańcy, którzy nie zgadzają się na inwestycję mają pretensje do władz gminy, że o planach budowy kolejnej stacji ich nie powiadomiono.
W środę po południu policjanci z komisariatu w Kraśniku zostali wezwani na jeden z osiedlowych placów zabaw.
Tak źle jeszcze nie było – rozkładają ręce producenci owoców, m.in. malin, wiśni, agrestu i jabłek. Rolnicy łączą siły i zapowiadają najazd na Warszawę. W piątek będą protestować przed kancelarią premiera.
Już nie „Pomnik Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej” lecz „Pomnik śp. prezydenta Rzeczpospolitej prof. Lecha Kaczyńskiego”? Organizatorzy niedzielnych uroczystości zapraszają na odsłonięcie monumentu o innej nazwie niż ten, na który zgodzili się radni. Lokalizacja bez zmian – zbieg ulic Słowackiego i Balladyny
Paralotniarz wpadł do zalewu kraśnickiego. Strażacy wyłowili go z wody, został przewieziony do szpitala. Niestety, nie udało się go uratować
Część mieszkańców Polichny Drugiej (powiat kraśnicki) sprzeciwia się budowie kolejnej stacji bazowej telefonii komórkowej w ich miejscowości, bo boją się o swoje zdrowie. Operator zapewnia, że obawy protestujących są nieuzasadnione
Spółka Bretton Paper & Recycling z siedzibą w Gdyni to kolejna firma, które będzie inwestować w kraśnickiej podstrefie ekonomicznej. Firma zajmująca się przede wszystkim sprzedażą papieru, tektury i makulatury chce uruchomić w mieście swój nowy zakład
Radna apeluje o przywrócenie w mieście poradni chorób zakaźnych. Przybywa chorych na boreliozę a kolejki do specjalistów w Lublinie są bardzo długie. Okazuje się, że problemem nie jest jednak brak chęci, tylko brakuje specjalistów zakaźników
Nie będzie oficjalnej części kraśnickich Maliniaków, czyli Święta Owoców Miękkich i Rękodzielnictwa. Powód? Zła sytuacja plantatorów.
Tragiczna noc na drogach woj. lubelskiego. W Lublinie auto rozbiło się na słupie. Dwie osoby zginęły. Doszło jeszcze do dwóch innych śmiertelnych wypadków.
Badacze są zgodni: jest mało prawdopodobne, że szczątki dziewczynki odkryte na starym przykościelnym cmentarzysku w Świeciechowie Poduchownym koło Annopola należą do Urszulki Kochanowskiej, córki renesansowego poety z Czarnolasu. Nie ma potwierdzonych w źródłach związków rodziny Kochanowskich z ziemią kraśnicką
19-latka jadąca wierzchem na koniu doprowadziła do kolizji drogowej. Zwierzę spłoszyło się i wtargnęło pod jadącego opla.
Wyjaśnienie zagadki, czy odnalezione na starym przykościelnym cmentarzysku w Świeciechowie Poduchownym (powiat kraśnicki) szczątki dziewczynki należą do Urszuli Kochanowskiej, córki renesansowego poety, będzie trudne.
Beata Kozidrak i Bajm wystąpią podczas tegorocznego Festiwalu Maliniaki – Święta Owoców Miękkich i Rękodzielnictwa. Podczas niedzielnej imprezy w ramach Letniej Sceny Eski zaplanowano również Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej
To największy i najnowocześniejszy plac zabaw w mieście. Remont terenów rekreacyjnych przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie powstał park street workout, siłownia zewnętrzna i plac zabaw już się zakończył. Dziś oficjalne otwarcie
W Świeciechowie Poduchownym w pobliżu Annopola ożyła hipoteza mówiąca o tym, że w tej miejscowości została pochowana córka poety Jana Kochanowskiego – Urszula. Z tej parafii pochodziła babka dziecka. Ponoć bywali tutaj również Kochanowscy. Niedawno na przykościelnym cmentarzysku archeolodzy odnaleźli szkielet kilkuletniej dziewczynki
Najświętsza Maryja Panna w wizerunku Matki Boskiej Kraśnickiej jest już oficjalnie patronką Kraśnika. W czwartek radni podjęli uchwałę w tej sprawie. Kończy ona całą procedurę związaną z ustanowieniem patrona nad miastem.