Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Urzędnicy zaplanowali na ten rok budowę parkingu przy ul. Krasińskiego 14 mimo że nie pozwalają na to zapisy w miejscowym planie. Mieszkańcy, którzy od 10 lat walczą o miejsca parkingowe, nie kryją rozgoryczenia
Rewitalizacja budynku dworku modrzewiowego w Kraśniku jest zgodna z prawem – uznał wojewoda lubelski. Wniosek o stwierdzenie nieważności pozwolenia na budowę złożył rektor sąsiadującego z zabytkiem kościoła p.w. Świętego Ducha.
W miejscowości Spławy Pierwsze (pow. kraśnicki) samochód ściął latarnię.
Burmistrz szuka kandydata na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wśród niezbędnych wymagań stawianym osobom, które o tę posadę chcą się ubiegać są m.in. wykształcenie wyższe i co najmniej 5-letni staż pracy. Kandydat na dyrektora MOSiR w Kraśniku musi mieć też nieposzlakowaną opinię.
Ciężarowe volvo załadowane 40 tonami stali jechało zygzakiem i zajeżdżało drogę kierowcom na "krajowej 19". 45-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Niektóre osoby odwiedzające cmentarz parafialny w Kraśniku skracają sobie drogę do grobów, przechodząc przez parkan znajdujący się od ul. Żytniej. - Kiedyś nawet podsypali ziemię do muru i rozebrali cześć parkanu - mówi ksiądz proboszcz z pobliskiej parafii
Wiosną 2021 roku kierowcy mają pojechać nowym odcinkiem S19 od obwodnicy Kraśnika do węzła Lasy Janowskie. Cztery lata później ma być gotowy już cały odcinek przyszłej Via Carpatii
Na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Rudnik Szlachecki (odcinek Kraśnik - Lublin) samochód osobowy wjechał do przydrożnego rowu i dachował.
Dr Dominik Szulc i dr Hubert Mącik są autorami broszury dotyczącej historii cmentarza parafialnego przy ul. Kościuszki w Kraśniku. W dniach 1 i 2 listopada folder będzie rozdawany osobom odwiedzającym tę nekropolię. Druk broszury, w nakładzie 2,8 tys. egzemplarzy został sfinansowany ze środków Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego i Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Rozmowa z pochodzącym z Kraśnika historykiem dr Dominikiem Szulcem, z Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN, który współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej
Skwer przy dworcu kolejowym, „aleja jabłoniowa”, „zamczysko”, teren przy zalewie kraśnickim – w sumie w 21 miejscach w Kraśniku będą nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin ozdobnych. Urząd Miasta zdobył na ten cel 6 milionów złotych unijnego dofinansowania.
Prawdopodobnie w poniedziałek Andrzej Adamczyk, minister Infrastruktury i Budownictwa, podpisze umowę na budowę 33 kilometrów S19.
Awaria w oczyszczalni w Kraśniku spowodowała, że osady ściekowe trafiają na lagunę. Urządzenie, którego część się popsuła, jest na gwarancji. Z tych powodów Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie może usunąć usterki we własnym zakresie. – Nie jest to żadne zaniedbanie – podkreśla burmistrz miasta.
Do wypadku doszło w Obrokach na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Kraśnikiem. Są utrudnienia drogowe
W przyszłym roku rozpocznie się remont i rozbudowa Muzeum 24 Pułku Ułanów w Kraśniku. Po zakończeniu prac placówkę od Muzeum Lubelskiego przejmie Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
„Działo się to w Polsce Ludowej, kiedy Pierwszym Sekretarzem Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej był Tow. Władysław Gomułka”. Tak rozpoczyna się akt erekcyjny, który sporządzono z okazji budowy „Szkoły Pomnika Tysiąclecia Polski w dniu 30 listopada 1960 r.” Dokument został odnaleziony podczas trwających w Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku prac remontowych.
Do końca października można zgłaszać kandydatów do tytułu „Kraśniczanin roku”. Tytuł ten zarezerwowany jest dla osób wyróżniających się „szczególną aktywnością społeczną lub zawodową”.
To ma być sposób na zapewnienie całodobowej opieki osobom starszym, schorowanym i samotnym. Specjalne bransoletki z tzw. przyciskiem życia otrzyma 135 mieszkańców powiatu kraśnickiego. Starostwo Powiatowe w Kraśniku, które wspólnie z gminami będzie realizować ten projekt, otrzymało unijne dofinansowanie
Członkowie Kabaretu Ani Mru Mru wystąpili w najnowszym teledysku zespołu Pawkin. Wczoraj miała miejsce premiera najnowszego singla i teledysku tego lubelskiego zespołu pt. „Dobrego Dnia”.
Zamiast ul. Jana Stępnia będą dwie nowe nazwy – Szkolna i Polna. Ważą się losy nazwy ulicy Stanisława Skały – trwa kwerenda archiwalna
Samochody ciężarowe nie wjadą już do centrum starej części Kraśnika. Od poniedziałku w tej części miasta obowiązuje nowa organizacja ruchu. Chodzi o ulice – Narutowicza, Rynek, Kościuszki, Cegielniana.
Wyżnica-Kolonia Planujący rozbudowę właściciele tutejszej fermy wygrali spór z wójtem Dzierzkowic, który próbował zablokować inwestycję odmawiając wydania decyzji środowiskowej.
280 tysięcy złotych – po 40 tysięcy złotych na każdą z siedmiu dzielnic. Taką kwotę władze Kraśnika proponują przeznaczyć na budżet obywatelski w 2018 roku. Tematem tym na najbliższej sesji zajmą się radni.
Szkoły podstawowe będą mieć nowy sprzęt komputerowy. Urząd Miasta dzięki unijnemu wsparciu kupi nie tylko komputery, ale też programy do nauczania oraz sprzęt do pracowni chemicznych
W piątek w Kraśniku odbyło się Forum Gospodarczo-Samorządowe. Wśród prelegentów był m.in. Jan Krzysztof Bielecki – polityk, ekonomista, były premier, Marek Zuber – ekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert i doradca finansowy oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk, który również jest ekonomistą.
Władze gminy Annopol planują budowę bulwaru nadwiślańskiego z tarasem widokowym w Jakubowicach. W przyszłości ma to pomóc w rozwoju turystyki na tym terenie. Mógłby to być nowy przystanek w rejsach statków wycieczkowych pływających po Wiśle.