Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jest zgoda na budowę pomnika smoleńskiego w Kraśniku. Dzisiaj Starostwo Powiatowe w Kraśniku udzieliło pozwolenia na budowę monumentu upamiętniającego ofiary katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r. Prace mają się rozpocząć za około 2 tygodnie.
Roman Bijak, powiatowy radny PiS uważa, że w odbudowanym Dworku Modrzewiowym, który sąsiaduje z kościołem, nie powinien być sprzedawany alkohol. Tyle że nikt o koncesję na wyszynk się nie stara
Ruch wahadłowy w Kraśniku po zderzeniu czterech pojazdów na drodze krajowej nr 19. 5-letnie dziecko trafiło do szpitala.
Czarna opaska z czerwonym guzikiem. Przyciśniecie tego guzika jest równoznaczne z wezwaniem pomocy. W środę 135 osób z powiatu kraśnickiego otrzymało urządzenia, które mogą uratować im życie.
Ponad 45 tys. zł przekazał na rzecz Caritas wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski. To efekt decyzji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który kazał członkom rządu zwrócić otrzymane nagrody.
Ministrowie i wiceministrowie muszą zwrócić otrzymane nagrody i przekazać je na rzecz Caritas – ogłosił w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. – To bardzo dobra i jedyna słuszna decyzja – komentuje wiceminister z Kraśnika, który najpierw bronił nagród, a teraz musi oddać pieniądze, bo otrzymał ponad 50 tys. zł brutto
Kraśnik wystąpi ze Związku Miast Polskich. Wniosek radnej Anny Baluch (PiS) w tej sprawie poparła na ostatniej sesji większość radnych. Z kolei radny Tadeusz Członka (SLD Lewica Razem) zaproponował, żeby miasto zrezygnowało również z członkostwa w drugim związku, do którego samorząd należy – Związku Samorządów Polskich
Budowa pierwszego w mieście wieżowca ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Radni zgodzili się na zmianę miejscowego planu, która umożliwia kraśnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Metalowiec” budowę 8-piętrowych budynków mieszkalnych.
Podczas rezurekcji strażacy strzegący grobu, nagle padają na ziemię. Okazuje się, że tradycja wielkanocna znana jest także w woj. lubelskim.
Nie generał Ryszard Kukliński tylko kraśnicki regionalista Leopold Makuch powinien patronować jednej z alei. Wniosek radnego SLD Lewica Razem poparło jedynie trzech innych radnych.
Ponad 13 milionów złotych przyznało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na drogi lokalne w Lubelskiem. Są to pieniądze na likwidację skutków klęsk żywiołowych
Opiniują projekty uchwał dotyczących spraw istotnych dla młodych mieszkańców Kraśnika. Sami też są inicjatorami różnych działań. W kwietniu odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta drugiej kadencji. Kandydaci na młodych radnych mogą składać dokumenty tuż po Wielkanocy.
W Kraśniku będzie plac Ofiar niemieckiego obozu „Budzyń”, choć nie w pierwotnie proponowanej przez wnioskodawcę lokalizacji. Nowe miejsce to zieleń między blokiem przy ul. Słowackiego 1 a ul. Mickiewicza. W tym miejscu ma znaleźć się też tablica informacyjna.
Dwa razy większe zasilanie w energię elektryczną będzie mieć Strefa Inwestycji Kraśnik. Obecnie działa tu pięć przedsiębiorstw. Rozpoczęciem działalności są zainteresowane kolejne firmy - z branży papierniczej, metalowej i maszynowej
O jego dziełach powstał nawet materiał w agencji Reuters, jedna z największych agencji prasowych na świecie. Ostatnio można go było spotkać w sobotę podczas wielkanocnego kiermaszu na pl. Zamkowym w Lublinie. Rozmowa z Mariuszem Dubielem ze Słodkowa Drugiego (powiat kraśnicki), który wydrapuje pisanki.
Dwie gminy, dwie drogi, ale w każdej ten sam problem – makabryczny stan nawierzchni nie pozwoli by do domów dojechała karetka. Samorządowcy zapowiadają, że dbają. Jedni sypiąc kruszywo, inni dobrymi radami
Władze Kraśnika chcą opuścić Związek Miast Polskich, w którym miasto jest od 1994 roku. Zdaniem urzędników uczestnictwo w związku ma „charakter jedynie fasadowy” i nie przynosi wymiernych korzyści. Do tego kosztuje.
Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku będzie mieć nowoczesne warsztaty, w których uczniowie będą się uczyć zawodu w praktyce. Starosta ogłosił właśnie przetarg na rozbudowę tej szkoły.
Liczące ponad setkę ptaków stado bocianów odleciało ze wsi Targowisko w gminie Zakrzew. Wyziębione koczowały tam przez tydzień. Mieszkańcy wsi zadbali, by nie cierpiały z głodu
Kobieta w restauracji ukradła z puszki pieniądze, które miały trafić na leczenie chłopca. Policjanci dotarli do 23-latki.
Plac Ofiar obozu „Budzyń”. O taką nazwę dla placu w fabrycznej części Kraśnika, gdzie podczas wojny był nazistowski obóz pracy i koncentracyjny wnioskuje radny Hubert Trukan. Członkowie komisji, którzy opiniowali projekt uchwały nie są w tej sprawie jednomyślni.
W Polsce są prekursorem młodzieżowej i dziecięcej robotyki. Młodzież z kraśnickiej drużyny Spice Gears i ich mentorzy założyli właśnie Fundację Centrum Młodzieżowej Robotyki. Jej celem jest propagowanie robotyki i mechatroniki wśród najmłodszych.
Spadająca liczba mieszkańców, fatalna sytuacja gospodarcza, bezrobocie, perspektywa opustoszałych szkół, przedszkoli i świecącej pustkami kasy miasta. Na liście tzw. miast kryzysowych aż pięć jest z naszego regionu
Interesuje mnie problem, dlaczego w pierwszej kolejności powstanie S19 do Kraśnika i dalej do Niska, gdzie ruch jest płynny. A na odcinku północnym, w ciągu dnia, od wiaduktu w Wandzinie do Ciecierzyna stoi 10-kilometrowy korek. Ktoś powie światła w Niemcach korkują drogę, ale one musza być, bo ludzie z tych okolic nie wyjechaliby na drogę.
225 tysięcy złotych chce przekazać kraśnicki magistrat na konserwację polichromii w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na przyznanie dotacji muszą się jeszcze zgodzić radni. Pieniądze na remonty kościelnych zabytków daje też powiat.