Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 lutego 2020 r.
15:26

Nowy rozkład MPK Kraśnik. Będzie nowa linia autobusowa i więcej przystanków

Autor: Zdjęcie autora opr. aa
61 30 A A
(fot. Krzysztof Mazur/Archiwum)

Autobusy nowej linii – nr 11, którą pasażerowie MPK Kraśnik będą mogli dojechać m.in. na dworzec kolejowy czy cmentarz komunalny zaczną kursować od 2 marca. Tego dnia zacznie obowiązywać też nowy rozkład jazdy. Miejski przewoźnik zapowiada, że zmiany są niewielkie i w większości dotyczą dni roboczych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Linia nr 11

Nowa linia autobusowa nr 11 połączy Dworzec PKP z ul. Piłsudskiego. Autobusy tej linii pojadą też przez miejscowości Suchynia, Kolonia Wyżnica, Wyżnica, Wyżnianka i Kolonia Wyżnianka. Autobusy dotrą do cmentarza komunalnego i przez dzielnicę fabryczną do bramy Fabryki Łożysk Tocznych.

– Początkowo na linii będzie wykonywanych około 3-4 kursów dziennie, które zostały wyodrębnione z dotychczasowej linii nr 9, która nadal będzie funkcjonować – zapowiedział Maksym Bratko, dyrektor ds. eksploatacji i rozwoju MPK Kraśnik. – Oznacza to że ilość kursów przez w/w miejscowości nie ulegnie zmianom.

Kraśnickie MPK wprowadziło nową linię by poprawić dojazd do dworca kolejowego mieszkańcom ulic Suchyńskiej i Oboźnej. – A także mieszkańcom gminy wiejskiej Kraśnik – dodał dyrektor ds. eksploatacji i rozwoju MPK Kraśnik. – Dzięki nowej linii zmniejszy się także ilość pustych przejazdów technicznych, ponieważ w obecnym rozkładzie autobus przechodzący z linii nr 2 na linię nr 9 musiał dojeżdżać do ul. Narutowicza lub Piłsudskiego pusty.

Nowe przystanki

Wraz w wejściem w życie nowego rozkładu jazdy uruchomione zostaną też nowe przystanki. Jeden z nich - na al. Tysiąclecia, nieopodal szpitala i nowej stacji dializ, powstał by poprawić dojazd do SP ZOZ-u a także pobliskich zabudowań.

– Początkowo mieliśmy plany uruchomienia tam odrębnej linii, która obsłużyłaby całą al. Tysiąclecia a w dzielnicy Fabrycznej ul. Słowackiego, lecz ze względów technicznych musimy ten projekt odłożyć w czasie – przyznał Maksym Bratko. – Nowy przystanek obsługiwany będzie kilkoma kursami w dni robocze, w ramach wariantowej trasy linii 1 i 6.

Poza al. Tysiąclecia nowe przystanki znajdą się też na ul. Słowackiego (nieopodal marketów i kościoła) a także przy Zespole Szkół nr 3. – Przystanki te obsłużą początkowo jedynie linie 9 i 11, którymi będzie można dotrzeć do zachodniej części dzielnicy Fabrycznej – opisał Bratko. – Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku uda się doprowadzić do uruchomienia nowej linii, która na stałe będzie kursować al. Tysiąclecia i ul. Słowackiego, co pozwoli na lepsze skomunikowanie nowych rejonów miasta.

Zmiany weekendowe

Pozostałe zmiany dotyczą przeorganizowania tras linii w weekendy. – Linia 6 nie będzie już obsługiwać ul. Cegielnianej i wróci na podstawową trasę, taką jak porusza się w ciągu dnia roboczego – zaznaczył dyrektor ds. eksploatacji i rozwoju MPK Kraśnik. – Do ul. Cegielnianej wydłużona zostanie zaś linia nr 9, która zapewni dogodny dojazd do dzielnicy Fabrycznej i Starej osobom zamieszkałym w Spławach Pierwszych oraz na ul. Cegielnianej czy Żytniej. Linia 9 zapewni także możliwość bezkosztowych przesiadek na ul. Narutowicza, ponieważ w zdecydowanej większości będzie skomunikowana z kursami innych linii. Cześć kursów linii nr 9 w soboty zostanie wydłużona do skrzyżowania FŁT, aby poprawić dojazd na znajdujące się tam targowisko miejskie.

Większe autobusy

Jak zapowiedział Bratko "w dni robocze jeden z czterech małych autobusów zostanie zamieniony na duży pojazd". – Po zmianie jedynie 3 z 11 autobusów kursujących w dni robocze między 6 a 16 będzie zaliczanych do kategorii małych pojazdów – dodał. – Po godzinie 16 duże autobusy zjeżdżają na zajezdnię, wówczas obsługę komunikacyjną między dzielnicami zapewnią mniejsze pojazdy.

Bratko zapowiedział też, że "z uwagi na bardzo niską frekwencję po godzinie 19 częstotliwość odjazdów ulegnie delikatnemu zmniejszeniu – zamiast co 20 minut autobusy pojadą w ostępach 25 lub 30 minutowym".

Rozkład w komputerze i telefonie

Miejski przewoźnik zachęca pasażerów do korzystania z internetowego rozkładu jazdy a także z aplikacji MyBus Online, która jest dostępna na smartfony z systemami iOS, Android i Windows.

– Dzięki tym multimediom pasażerowie mogą w każdej chwili zobaczyć rozkład jazdy ze wszystkich przystanków, trasy linii, autobusy w czasie rzeczywistym czy typ pojazdu jaki podjedzie na przystanek – zaznaczył Bratko. – Dodatkowo jest tam "planner podróży", który pozwoli nam wybrać kursy tak, aby jak najszybciej dotrzeć z punktu A do punktu B, nawet jeśli na naszej trasie występuje jakaś przesiadka (np. z Podlesia na Dworzec PKP).

Aplikacja MyBus Online jest ogólnodostępna i bezpłatna.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagra w finale Pekao SA Pucharu Polski

Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagra w finale Pekao SA Pucharu Polski

Polski Cukier AZS UMCS zrobił swoje. W półfinale Pekao SA Pucharu Polski lublinianki pokonały MB Zagłębie Sosnowiec 86:83. W nagrodę, już w sobotę zagrają o główne trofeum. Finał zaplanowano na godz. 15.

Wypadek na krajowej 12 za Puławami. Droga zablokowana
wypadek
galeria

Wypadek na krajowej 12 za Puławami. Droga zablokowana

Dzisiaj tuż po godz. 18 na drodze krajowej nr 12 w okolicach Kajetanowa doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. Fiat ducato czołowo zderzył się z hondą. Poszkodowani trafili do szpitali.

Młodzież śpiewała wiersze. Najlepsi otrzymali "Nuty Poezji"
zdjęcia
galeria

Młodzież śpiewała wiersze. Najlepsi otrzymali "Nuty Poezji"

Za nami XIV edycja Konkursu Piosenki Śpiewanej "Na strunach poezji", który organizuje ZS nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie we współpracy m.in. z Teatrem Starym. Do finałowych przesłuchań zakwalifikowano 30 uczestników. W tym tygodniu poznaliśmy zwycięzców.

Unijne miliony euro dla regionów przygranicznych

Unijne miliony euro dla regionów przygranicznych

150 mln euro Unia Europejska przeznaczy na pomoc regionom przygranicznym. Pieniądze mają pomóc w naprawie skutków wojny za wschodnią granicą.

Jacques Ndiaye otworzył wynik piątkowego sparingu

Próba generalna na plus. Motor Lublin pokonał w ostatnim sparingu Dinamo Batumi

Piłkarze Motoru zdali ostatni test przed powrotem na ligowe boiska. Ekipa z Lublina w piątek rozegrała trzeci sparing podczas obozu w Turcji. I zanotowała zwycięstwo z gruzińskim Dinamo Batumi 2:1.

Szkoła Podstawowa w Opatkowicach w gminie Puławy - jedna z trzech, którym grozi reorganizacja

Trzy szkoły zagrożone. Rodzice i nauczyciele przeciw reorganizacji

Trzy petycje podpisane przez setki mieszkańców gminy wiejskiej Puławy w sprawie odstąpienia od reformy lokalnej oświaty trafiło na biurko wójta Kamila Lewandowskiego. To sprzeciw wobec pomysłu przeniesienia klas 4-8 z małych szkół do innych, większych placówek. Twierdzą, że to pierwszy krok do ich likwidacji.

Myślał, że inwestuje w kryptowaluty. Stracił oszczędności

Myślał, że inwestuje w kryptowaluty. Stracił oszczędności

Przez 10 miesięcy wpłacał pieniądze myśląc, że inwestuje w kryptowaluty. 55-letni mężczyzna stracił swoje oszczędności.

Lublin zaprasza na festiwalowy weekend pełen smaków i emocji!
NASZ PATRONAT
1 lutego 2025, 12:00

Lublin zaprasza na festiwalowy weekend pełen smaków i emocji!

Na początku lutego Lublin stanie się prawdziwą stolicą kulinarnych doznań. W hali Targów Lublin S.A. odbędzie się wyjątkowe wydarzenie podczas którego będziemy mogli wybrać się do Azji i spróbować najlepszej czekolady.

Górnicy z Bogdanki zawiesili protest głodowy
Aktualizacja

Górnicy z Bogdanki zawiesili protest głodowy

Koniec protestu głodowego grupy górników kopalni Lubelskiego Węgla "Bogdanka". Członkowie związku zawodowego "Przeróbka" poinformowali o przerwaniu tej formy sprzeciwu wobec działań rządu. Powodem jest wyznaczenie terminu rozmów z przedstawicielami zarządu LW oraz władz centralnych.

 "Ja zabiłem pani tatę” – morderca po trzech dekadach stanął przed sądem
zbrodnia
galeria

"Ja zabiłem pani tatę” – morderca po trzech dekadach stanął przed sądem

W lubelskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces Bogdana S., który niemal 30 lat temu dokonał morderstwa na ulicy Kossaka w Lublinie. Na jego trop trafili po latach śledczy z lubelskiego Archiwum X.

rurociąg wodny

Kształtki żeliwne — rodzaje i zastosowanie

Montaż sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wymaga zastosowania elementów wykonanych z materiałów o wyjątkowych właściwościach mechanicznych, takich jak bardzo duża wytrzymałość, sprężystość i odporność na wysokie ciśnienie, pęknięcia i deformacje. Są to cechy żeliwa sferoidalnego, czyli stopu żelaza z węglem, w którym grafit, na skutek dodania do stopu magnezu, przybiera kształt kulek.

Katastrofa budowlana na Bernardyńskiej: sąsiedzi zawaliska mogą wrócić do domów

Katastrofa budowlana na Bernardyńskiej: sąsiedzi zawaliska mogą wrócić do domów

Budynki będące w pobliżu zawalonej kamienicy są bezpieczne i mieszkańcy mogą do nich wrócić - poinformował dzisiaj Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lublinie. Wznowiony został także ruch na ulicy.

Jak inwestować w złoto? Przewodnik dla początkujących

Jak inwestować w złoto? Przewodnik dla początkujących

Złoto inwestycyjne jest jednym z bezpieczniejszych produktów umożliwiających równocześnie zabezpieczenie, jak i zwiększenie swojego kapitału. A dziś można kupować je nie tylko w formie fizycznych sztabek czy monet. Co zatem wybrać? Jak inwestować w złoto, by transakcja była bezpieczna i nie wiązała się z dużym ryzykiem straty?

Tam najlepiej leczą raka. Szpital z regionu w pierwszej dziesiątce

Tam najlepiej leczą raka. Szpital z regionu w pierwszej dziesiątce

Dobra atmosfera, komfort, organizacja leczenia i opieka personelu. Zamojski szpital najlepszy z regionu i na wysokim miejscu w kraju zdaniem pacjentów onkologicznych.

Leszek Możdżer solo w CSK
jazz
11 lutego 2025, 19:00

Leszek Możdżer solo w CSK

Leszek Możdżer to niewątpliwie jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich muzyków jazzowych. Należy do najciekawszych zjawisk polskiego jazzu ostatnich dekad. To pianista światowej klasy, który nie boi się eksperymentować, wyróżniający się przy tym oryginalnym brzmieniem i własnym językiem muzycznym. Artysta wystąpi z koncertem solo 11 lutego (wtorek) w Centrum Spotkania Kultur.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium