Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

28 czerwca 2023 r.
21:28

Lubelskie: Gdy w grę wchodzi uroda lekarz musi czasami studzić entuzjazm

0 A A

Anna i Michał Tarkiewicz poznali się pod koniec szkoły podstawowej. Potem spotkali się w tej samej klasie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie. Po maturze Anna wybrała politologię na UMCS, po ukończeniu której zajęła się PR i marketingiem. Michał studiował na Akademii Medycznej, a po jej ukończeniu, jako lekarz rodzinny, pracował w różnych placówkach. Prowadził też gabinety pod różnymi nazwami i w różnych miejscach. W 2020 r. powstała Tarkiewicz Clinic. Rozmawiamy z jej właścicielami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Czy medycyna estetyczna to dziedzina, w której panuje duża konkurencja?

– To stosunkowo nowa, bardzo ambitnie rozwijająca się dziedzina, która z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Wielu lekarzy robi dodatkowe uprawnienia, aby móc się nią zajmować. Sam skończ yłem studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wiedziałem, że chcę pracować w miejscu, w którym każdy będzie się dobrze czuł, w którym panuje przyjazna, rodzinna (a jakżeby inaczej!) atmosfera. I tak powstał plan, dzięki któremu dziś pracujemy w Tarkiewicz Clinic. Udało nam się też skompletować rewelacyjny zespół. To również dzięki jego zaangażowania pacjenci czują się u nas tak bezpiecznie i komfortowo.

• Wróćmy jednak do tej konkurencji…

– Lublin jest specyficznym miastem. Znajduje się tu Uniwersytet Medyczny, zatem ilość lekarzy próbujących swoich sił w medycynie estetycznej jest większa niż w innych ośrodkach. Konkurencja jest więc spora. Naszym atutem jest przede wszystkim ogromne doświadczenie zdobywane przez lata pracy, tysiące przeprowadzonych zabiegów i nieustannych szkoleń. Dzisiejsza medycyna estetyczna to również dające niesamowite możliwości nowoczesne technologie. Nie każdy gabinet je posiada. W Tarkiewicz Clinic możemy zadbać o całe ciało: ujędrnić skórę, leczyć cellulit, zamykać naczynka, leczyć rozstępy i przebarwienia, redukować tkankę tłuszczową, a nawet zwiększyć masę mięśniową. To też wyróżnia nas na tle innych gabinetów na Lubelszczyźnie. Dodatkowo urządzenia i preparaty, na których pracujemy, testujemy na sobie. Dzięki temu mamy gwarancję ich skuteczności i bezpieczeń-stwa. Czasem się śmiejemy, że tylko to daje to nam możliwość skorzystania z zabiegów. W innym przypadku nie byłoby na to czasu.

• Czy medycyna estetyczna to trudna dziedzina medycyny?

– Wydaje się, że łatwa, bo nie wiąże się z ratowaniem życia. Pamiętajmy jednak o tym, że poprawiając wygląd pacjenta, poprawiamy też jego samopoczucie. Często mamy wpływ na jego psychikę. W tym miejscu pojawia się ogromna trudność: oczekiwania pacjentów potrafią być nadmierne, a jeszcze większe jest ryzyko niezadowolenia. Medycyna estetyczna wymaga doświadczenia, wyczucia estetyki i zaangażowania lekarza. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby umieć poinformować o niemożności uzyskania wymarzonych efektów, a nawet niejednokrotnie odmówić wykonania zabiegu narażając się na różnego typu przykrości. Podsumowując: nie jest łatwo.

• Czy tą branżą kierują mody?

– Ta branża niewątpliwie ma dużo wspólnego z trendami, które narzucają celebryci. To widać po pytaniach na temat zabiegu, o którym opowiadał w telewizji czy w Internecie ktoś znany, a które regularnie słyszymy od pacjentów. Niejednokrotnie musimy studzić entuzjazm, wyjaśniając, że nie zawsze można uzyskać efekty, o których ktoś opowiedział. Albo odmówić wykonania zabiegu np. powiększenia ust, informując, że nie będzie to wyglądać naturalnie. A naturalność to coś, co nasi pacjenci szczególnie sobie cenią. Dlatego nie chcemy ich zawieść.

• Jakie zabiegi są wykonywane najczęściej? 

– To determinują potrzeby. W okresie jesienno-zimowym wykonujemy lasery. Wiosną, gdy pacjenci zaczynają przygotowania do lata, wykonujemy zabiegi zmniejszające cellulit, ujędrniające ciało, czy leczące nadpotliwość. Przez cały rok robimy różnego typu zabiegi mające na celu poprawę jakości skóry, spłycanie zmarszczek, poprawę owalu twarzy czy tez zabiegi leczące nadmierne wypadanie włosów. Oferujemy też procedury z zak resu chirurgii plastycznej. Najczęściej jest to plastyka powiek i wycinanie zmian skórnych. W Tarkiewicz Clinic nie zajmujemy się tylko medycyną estetyczną. Pomagamy też w leczeniu wielu dolegliwości takich jak przebarwienia, blizny potrądzikowe, bruksizm, uciążliwe migreny, wiotka skóra, rozstępy pociążowe na brzuchu, trudno gojące się rany czy opadające powieki.

• Kim jest statystyczny pacjent?

– To każdy, kto chce wyglądać pięknie i naturalnie. Wciąż pokutuje twierdzenie, że medycyna estetyczna to nieruchoma „zbotoksowana” twarz i wielkie usta. Ale to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością! Pacjenci często się śmieją, opowiadając, że po wizytach u nas słyszą komplementy typu: „jak pięknie wyglądasz”, „wyglądasz coraz młodziej albo „jak jesteś wypoczęta… dobrze zrobił Ci ten urlop!”. I oto właśnie chodzi. Medycyna estetyczna powinna zachwycać naturalnością! Medycyna estetyczna to nie tylko zmarszczki i zbyt wąskie usta. To leczenie takich dolegliwości jak cienie pod oczami, podwójny podbródek, chomiki (czyli opadające policzki) czy obwisłe ramiona, popularnie zwane pelikanami.

• Czy wpływ na klinikę mają zjawiska, które odczuwają także inni przedsiębiorcy: wojna w Ukrainie lub inflacja?

– Oczywiście. Nie oszukujmy się – na zainteresowanie medycyną estetyczną wpływ ma też stan portfeli pacjentów. Pracujemy na urządzeniach i używamy materiałów z najwyższej dostępnej półki, wiedząc, że tego oczekują od nas pacjenci. Nie są to więc tanie zabiegi. Na początk utworzenia kliniki powiedzieliśmy sobie, że stawiamy na najwyższą jakość i nie będziemy z tego rezygnować.

• Szukałam w Internecie zdjęć waszych pacjentów przed i po zabiegach. Nie znalazłam. Dlaczego się nie chwalicie? 

– Za to pytanie szczególnie dziękujemy! Często słyszymy je od osób, które szukają lekarza medycyny estetycznej. Prezentacja zdjęć pacjentów w social mediach to praktyka często stosowana przez różne gabinety. Wszystkie zdjęcia, jak ie można znaleźć na naszych stronach, to zdjęcia dostarczane przez dystrybutorów urządzeń lub preparatów. Oczywiście robimy zdjęcia pacjentów przed i po zabiegach. Są to trójwymiarowe skany pozwalające obiektywnie ocenić zmiany, jakie zaszły. Dodatkowo umożliwiają nam one analizę kształtu twarzy i stanu skóry, ułatwiając dobranie spersonalizowanych zabiegów. Te zdjęcia są jednak elementem dokumentacji medycznej. Ma do nich wgląd jedynie pacjent i lekarz. Pacjenci też to chwalą, bo liczą na naszą dyskrecję i czują się bezpiecznie w naszych rękach. A jeśli ktoś chce usłyszeć opinie na temat naszej kliniki, to wystarczy popytać wśród znajomych lub sprawdzić opinie na rzetelnych portalach.

• Jakie są plany na przyszłość Tarkiewicz Clinic?

– Mamy ich mnóstwo. Kolejny krok to poszerzenie działalności o dermatologię. Liczymy, że wkrótce uda nam się stworzyć prężnie działający ośrodek medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i dermatologii. Medycynę estetyczną i chirurgię plastyczna już mamy. Brakuje nam tylko dermatologów. Marzymy o klinice, którą współtworzyć będą profesjonaliści, dla których na pierwszym miejscu jest pacjent. O klinice, w której główne z asady to zaufanie, szacunek i zaangażowanie. 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

QS World University Rankings 2025. Politechnika Lubelska w światowej czołówce!

QS World University Rankings 2025. Politechnika Lubelska w światowej czołówce!

Politechnika Lubelska to jedyna uczelnia z Lubelskiego, która znalazła się w najnowszym rankingu QS World University Rankings 2025, jednym z czterech najważniejszych globalnych rankingów uczelnianych. W tegorocznym zestawieniu PL uplasowała się w grupie 1201-1400 najlepszych uczelni na świecie. W skali kraju zajęła 20. miejsce.

Okolice Kraśnika to kilometry atrakcyjnych i nieodkrytych szlaków rowerowych
Dużo zdjęć
galeria

Szykują raj dla cyklistów. Już dziś odkryj rowerem Kraśnik i okolice

Już niebawem Kraśnik może być mekka dla rowerzystów. A to za sprawą projektu „Rowerowe Roztocze”, który ma zrealizować Roztoczański Związek Powiatowo-Gminny. Nowe drogi pieszo-rowerowe mają połączyć Kraśnik ze Zwierzyńcem, sercem Roztocza.

Pokrzywdzona nigdy wcześniej nie wykonywała tego typu transakcji.

Chciała zainwestować w kryptowaluty – padła ofiarą "mężczyzny z zasadami"

Najpierw ją zauroczył, a później wykorzystał niewiedzę. W ten sposób kobieta straciła 430 tys. zł.

W ten weekend głośno o polityce się nie rozmawia. Trwa cisza wyborcza

W ten weekend głośno o polityce się nie rozmawia. Trwa cisza wyborcza

Od północy w całym kraju trwa się cisza wyborcza. Za jej naruszenie grożą surowe kary

To już 8. edycja konkursu organizowana przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie.
galeria

Młodość w trzeźwości daje możliwości

O tym, że alkohol szkodzi, wiedzą już najmłodsi. Swoje spostrzeżenia przelali na papier.

Czekali prawie rok i już za chwilę będą ćwiczyć na nowych boiskach

Czekali prawie rok i już za chwilę będą ćwiczyć na nowych boiskach

Już wkrótce uczniowie ze szkoły przy ul. Rzeckiego będą ćwiczyć na dworze. Zakończyła się przebudowa zewnętrznych boisk i bieżni.

Zdaniem gminy – wykonanie tej drogi było istotne zarówno z punktu widzenia infrastruktury drogowej jak i bezpieczeństwa mieszkańców

Betonozowe pobojowisko, czy potrzebna inwestycja? Spór o drogę w Starym Uścimowie

Na trasie parku krajobrazowego zostały wycięte 200-letnie drzewa, a w ich miejsce wylany asfalt. – To nieodwracalna decyzja dla przyszłych pokoleń – twierdzą mieszkańcy.

Straty szacowane są na 900 zł.
Biała Podlaska

Nie miał jak wrócić do domu, więc… wybił szybę wiaty przystankowej

Gdy okazało się, że wszystkie autobusy odjechały, 32-latka poniosły emocje. Teraz grozi mu więzienie.

Gala Kultury za nami. Nagrody i pieniądze rozdane
Zdjęcia
galeria

Gala Kultury za nami. Nagrody i pieniądze rozdane

Poznaliśmy laureatów Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury za rok 2023. Podczas Gali Kultury, która odbyła się w piątkowy wieczór w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach.

Weekendowe szaleństwa w Berecie
foto

Weekendowe szaleństwa w Berecie

Weekend to czas, w którym zaczyna się prawdziwa zabawa! Zapraszamy Was do obejrzenia fotogalerii z weekendowych szaleństw w Beretowym stylu! Zobaczcie, co się działo na parkiecie. Tak się bawi Lublin!

Tegoroczny „Bieg po uśmiech” odbywa się w wyjątkowym dla Stowarzyszenia czasie
Nasz Patronat

Kraśnik. 28. „Bieg po uśmiech” SOS Wiosek Dziecięcych

To już tradycja – zawodowcy i amatorzy już dzisiaj połączą swoje siły we wspólnym „Biegu po uśmiech”. Na terenie programu SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku dzisiaj wielkie święto dobroczynności połączone z dobrą zabawą i rywalizacją sportową.

Pozytywnie zakręceni znów w Lublinie
Dzień Wschodzi
film

Pozytywnie zakręceni znów w Lublinie

Już jutro, w niedzielę, 9 czerwca, Plac Litewski w Lublinie stanie się miejscem niezwykłego wydarzenia. Od godziny 11:00 do 16:00 będzie można uczestniczyć w czternastym festynie "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych", który co roku przyciąga entuzjastów i miłośników nietypowych hobby.

Na jednym tankowaniu minimum 300 km. Lublin kupi 20 autobusów wodorowych

Na jednym tankowaniu minimum 300 km. Lublin kupi 20 autobusów wodorowych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie ogłosiło przetarg na zakup 20 autobusów wodorowych. Wartość zamówienia to 80 mln zł.

Zielony potwór z napędem na tył
Do Wozu
film

Zielony potwór z napędem na tył

Zapraszamy na kolejny odcinek z serii "Do Wozu!". Dziś gościmy zielone BMW E46 compot z legendarnym silnikiem 3.0 d, który generuje oszałamiającą liczbę koni mechanicznych!

Donice z kwiatami na Placu Chopina to jeden ze zwycięskich małych projektów BO. Innym wykonanym zadaniem na placu jest wiata z ładowarkami do telefonów komórkowych

Jak ulepszyć Puławy? Urzędnicy już czekają na pomysły

Tężnie solankowe, darmowe zajęcia sportowe, sterylizacja zwierząt, ławki, kwietniki, zabawki, publikacje, występy artystyczne, murale - to przykładowe pomysły, jakie można składać w ramach puławskiego budżetu obywatelskiego. Trwa nabór wniosków do nowej edycji na rok 2025.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium