Coraz bliżej końca budowy basenu przy Szkole Podstawowej w Wólce Rokickiej. Teraz jeszcze tylko położyć płytki, zamontować wyposażenie i już można cieszyć się wodnymi atrakcjami nowej pływalni.
– Prowadzimy roboty tynkarskie, za moment zaczniemy prace wykończeniowe. Układanie płytek, posadzek oraz montaż urządzeń basenowych potrwa jeszcze kilka tygodni, do połowy lutego. Prace zakończymy w marcu – mówi Krystian Woś, kierownik projektu z firmy Skanska.
Pływalnia to kompaktowy obiekt o powierzchni ok. 1400 mkw. – Basen pływacki będzie mieć 24 metry długości, cztery tory o szerokości 2 metrów każdy. W najgłębszym miejscu będzie 1,8 metra, w najpłytszym 1,2 metra głębokości. Brodzik dla dzieci nieco ponad 11 mkw. lustra wody, a basen rekreacyjny 81,5 mkw. – dodaje Krzysztof Kopyść, wójt gminy Lubartów. – Na kąpielisku będą działać dwie sauny: sucha i mokra. Dzieci ucieszą się z 12-metrowej, wewnętrznej zjeżdżalni, dorośli zrelaksują się w wannie z hydromasażem – dodaje wójt. Jednorazowo z basenu będzie mogło korzystać 40 osób.
Do obsługi basenu gmina Lubartów już powołała Zakład Budżetowy. – Na razie nie wiemy, ile osób będzie zatrudnionych. Liczba pracowników niezbędnych do obsługi kąpieliska wyniknie z instrukcji obsługi tego obiektu, którą przekaże nam wykonawca obiektu. Ciekawostką jest fakt, że w ramach wyposażenia basen będzie wyposażony w specjalne odkurzacze wodne, niezbędne do utrzymania higieny stalowych niecek – dodaje wójt.
Budowa basenu szkolnego w Wólce Rokickiej dobiega końca
Basen ma być maksymalnie energooszczędny. Zastosowano urządzenia odzyskujące ciepło, energię dostarczą 104 panele fotowoltaiczne, a wodę podgrzeje 30 solarów. Pływalnia będzie korzystać z własnego ujęcia wody – studni głębinowej.
Po ukończeniu w marcu budowy, przyjdzie czas na odbiory. – W kwietniu zaprosimy na pierwsze kąpiele – dodaje wójt Kopyść. Basen ma jednak służyć nie tylko uczniom. Po godzinach skorzystają z niego dorośli.
– Rozmawiamy także z sąsiednimi gminami, aby dzieci i mieszkańcy także przyjeżdżali na nową pływalnię. Na razie jeszcze nie ustaliliśmy cen biletów – dodaje Stanisław Borzęcki, przewodniczący Rady Gminy Lubartów.
Gmina nie zna również kosztów utrzymania nowego basenu. Wiadomo, że budowa kosztuje 12,3 miliona złotych, z czego 9 milionów dokłada miasto Lublina w ramach zgody na wydłużenie działalności wysypiska w Rokitnie.