Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 lutego 2024 r.
13:19

Chciała zostać senatorem, teraz jest liderem listy do Sejmiku. Wiemy, kto będzie kandydował z PiS w okręgu nr 4

Kamila Grzywaczewska, Radosław Brzózka, Dorota Cieślik i Piotr Rybak - tak będzie wyglądała czołówka listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku z okręgu nr 4, obejmującym Chełm oraz powiaty świdnicki, krasnostawski, łęczyński i włodawski.
Kamila Grzywaczewska, Radosław Brzózka, Dorota Cieślik i Piotr Rybak - tak będzie wyglądała czołówka listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku z okręgu nr 4, obejmującym Chełm oraz powiaty świdnicki, krasnostawski, łęczyński i włodawski. (fot. archiwum kandydatów/Miasto Chełm/RS)

Jutro Prawo i Sprawiedliwość przedstawi oficjalnie kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego w okręgu nr 4 obejmującym miasto Chełm oraz powiaty chełmski, krasnostawski łęczyński, świdnicki i włodawski. Jak już wcześniej informowaliśmy liderem listy będzie Kamila Grzywaczewska, była dyrektor oddziału terenowego KOWR, która niedawno bezskutecznie stratowała w wyborach do senatu. Na pozostałych miejscach znaleźli się m.in. były szef gabinetu politycznego ministra edukacji, zastępczyni prezydenta Chełma, dyrektor szpitala w… Puławach, członek Zarządu Województwa Lubelskiego, sekretarz gminy oraz profesor KUL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lista kandydatów, która zostanie zaprezentowana w niedzielę nieco różni się od tej, którą pierwotnie planowano w PiS. Liderką miała być Monika Pawłowska. „1” oraz po wygranych wyborach stołek wicemarszałka, miały sprawić, że nie zdecyduje się na przyjęcie mandatu poselskiego po skazanym prawomocnym wyrokiem, a następnie uniewinnionym przez prezydenta Mariuszu Kamińskim. Pawłowska postanowiła jednak, że mandat przyjmie i po krótkiej, kilkumiesięcznej przerwie wraca na Wiejską. W tej sytuacji stało się jasne, że listę otwierać będzie Kamila Grzywaczewska, do niedawna dyrektorka oddziału terenowego KOWR w Lublinie, która w ostatnich wyborach parlamentarnych walczyła o fotel senatora w okręgu chełmskim. Zagłosowało na nią aż 46 754 wyborców. To jednak nie wystarczyło, a senatorem na kolejną kadencję został Józef Zając, startujący tym razem z własnego komitetu, ale z poparciem paktu senackiego.

Tuż za Grzywaczewską na liście znalazł się Radosław Brzózka, były szef gabinetu politycznego ministra Przemysława Czarnka i były jego rzecznik, gdy ten sprawował funkcję wojewody. Ale to nie on był na liście życzeń władz w regionie. O mandat radnego wojewódzkiego ze Świdnika mieli ubiegać się burmistrz Waldemar Jakson lub obecny radny Sejmiku Michał Piotrowicz. Obaj mają wystartować, tyle że w wyborach do Powiatu Świdnickiego. W kuluarach wymieniano także Grzegorza Alinowskiego, byłego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, który awansował na to stanowisko po przejęciu władzy przez PiS, pod koniec stycznia 2016 roku, a teraz je stracił.

>>>>>Listy PO do Sejmiku Województwa Lubelskiego we wszystkich okręgach

Trzecie miejsce przypadło Dorocie Cieślik, zastępczyni prezydenta Chełma. „4” będzie  Piotr Rybak, dyrektor szpitala w… Puławach. Rybak na liście jest przedstawicielem powiatu łęczyńskiego. Pochodzi z Milejowa, gdzie w przeszłości był zastępcą wójta. Ukończył politechnikę, a także studia podyplomowe z zarządzania placówkami ochrony zdrowia. Przez 7 lat kierował szpitalem w Łęcznej, a dyrektorem placówki w Puławach został w lecie 2015 roku. Co ciekawe, trzy lata później z listy Prawa i Sprawiedliwości wystartował w wyborach do rady powiatu łęczyńskiego i do dzisiaj zasiada w Zarządzie.

Piąte miejsce otrzymał Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego. Tak niska pozycja miała nawet sprawić, że wycofa się z kandydowania. Ostatecznie na liście jednak będzie.

Z „6”  kandydować będzie Krystyna Galińska z powiatu świdnickiego, a z „7” Jacek Sańkowski, sekretarz gminy Leśniowice w powiecie chełmskim.

 

>>>>>Oto liderzy list do Sejmiku z okręgu chełmskiego (aktualizacja)

 

Listę zamyka Marcin Szewczak, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła I, którego za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy bardzo często można było oglądać w roli komentatora w Wiadomościach.

 

Lista kandydatów PiS do Sejmiku Województwa Lubelskiego z okręgu 4 (Chełm, powiaty: chełmski, krasnostawski, łęczyński, świdnicki i włodawski)

  1. Kamila Grzywaczewska, była dyrektor oddziału terenowego KOWR w Lublinie, kandydatka na senatora w ostatnich wyborach (powiat włodawski)
  2. Radosław Brzózka, były szef gabinetu politycznego ministra Przemysława Czarnka (powiat świdnicki)
  3. Dorota Cieślik, wiceprezydent Chełma
  4. Piotr Rybak, członek Zarządu Powiatu w Łęcznej, dyrektor puławskiego SP ZOZ
  5. Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego (Chełm)
  6. Krystyna Galińska (powiat świdnicki)
  7. Jacek Sańkowski, sekretarz gminy Leśniowice (powiat chełmski)
  8. Marcin Szewczak, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła I (powiat krasnostawski)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

LKS Milanów pokonał Victorię Parczew

Rezerwy z Radzynia wciąż niepokonane, LKS Milanów wygrał w Parczewie

Orlęta II Radzyń Podlaski pokonały Absolwenta Domaszewnica po golu w doliczonym czasie gry. Sokół Adamów zdobył cenne trzy punkty w starciu z Orłem Czemierniki. Orlęta Łuków tylko zremisowały z Unią Żabików.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium