Tym razem godłem „Teraz Polska” nagrodzono 22 firmy. Jedno z nich trafiło do województwa lubelskiego.
– Dziś kluczowa jest wiarygodność. Jest ona istotnym kapitałem, rośnie pozycja liderów owej wiarygodności. Taką pozycję na rynku mają firmy, które posługują się Godłem „Teraz Polska”, i taką pozycję ma owo Godło, które w rozumieniu konsumentów jest symbolem zaufania, najwyższej jakości, krajowego pochodzenia. Laureaci 33. edycji Konkursu „Teraz Polska” są filarami, instytucjami wiarygodności – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.
W gronie wygranych znalazły się w tym roku między innymi: blok do chirurgii małoinwazyjnej, technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, urządzenia dla branży telewizyjnej, program do komunikacji dla osób niemogących się porozumiewać, platforma publikacji naukowych, houseboat, zabytkowa kopalnia, leasing, system antydronowy i kilka innych absolutnie wyjątkowych produktów, usług i innowacji.
Zwycięskimi przedsiębiorstwami i instytucjami zostały: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole; DiWine Sp. z o.o.; StreamVX Sp. z o.o.; Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o.; Dico s.c.; Wydawnictwo Naukowe PWN SA; Kratki.pl Marek Bal; Rysztof s.c.; Fimtec-Polska Sp. z o.o. Sp. k.; Torpol Sp. z o.o.; La Mare Sp. z o.o.; Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA; House Solutions Sp. z o.o.; Pekao Leasing Sp. z o.o.; Data Dynamics Sp. z o.o.; Państwowy Instytut Medyczny MSWiA; Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu; Adam Milner AMO Obsługa Gastronomii i Hoteli, Catering; 60mln.pl Sp. z o.o.; Advanced Protection Systems SA; ADJ Nanotechnology Sp. z o.o.; Politechnika Warszawska; MedApp SA.
Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o. to zakład produkcyjny działający od 1997 roku, będący częścią notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy Kapitałowej Stalprodukt SA. Zamojski zakład jest obecnie jednym z wiodących producentów stolarki otworowej w Polsce, działającym na rynku krajowym i zagranicznym. Wyniki te są możliwe dzięki gruntownej modernizacji i automatyzacji parku maszynowego. Jego flagowym produktem są drzwi stalowe. Firma oferuje szeroki wybór modeli drzwi zewnętrznych, antywłamaniowych, akustycznych i przeciwpożarowych o doskonałych parametrach technicznych, występujących zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Dotychczas w Konkursie „Teraz Polska” wzięło udział ponad 6 tysięcy polskich firm. Nagrodzono łącznie 814 produktów, usług i innowacji.
– Wśród laureatów najwięcej jest firm średnich, zatrudniających 51–250 pracowników (42 proc.), nieco mniej firm dużych, zatrudniających więcej niż 250 pracowników (32 proc.) i firm małych, zatrudniających mniej niż 50 pracowników (26 proc. – dane za lata 2000–2023). Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę. Widać to po analizie profilu i specjalizacji przedsiębiorstw, które wygrywają w Konkursie. O ile niegdyś dominowały firmy zajmujące się branżami tradycyjnymi, które oczywiście wciąż są bardzo mocne i odgrywają ogromną rolę w gospodarce, to dziś wśród laureatów coraz więcej jest przedstawicieli branży medycznej, elektronicznej i informatycznej, chemicznej czy szeroko rozumianych innowacji– mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.